public_html/comp/98/Pacific%20Masters%20Swimming


Results
Olympic Club

Trans Tahoe Relay

 




July 17, 1999

1999 Trans Tahoe Results                                        
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Womens' 114+ Hypothermic Heat San Ramon-Team 6                                    
Captain Maroula Bretakos Tina Talbot                                    
Team # 103 101                                    
Club San Diego Swim Masters San Ramon Masters                                    
Time 4:37:10 5:29:38                                    
Div Pl 1 2                                    
Pl 15 40                                    
                                         
                                       
Womens' 180+ Coldies, Yet Hotties Those Walnut Creek Women Ecam Women SACADAMACAS The Tahoe Tessies Frozen Assets                            
Captain Martie McKinney Caren McNamara Ellie Johnson Dori Draper Laura Tomany Janet Beegle                            
Team # 206 204 203 201 207 202                            
Club Stanford Masters Walnut Creek Masters El Cerrito/Albany Aquatic Masters Carson Valley Masters Sierra Nevada Masters San Mateo Masters                            
Time 4:16:18 4:56:36 6:16:12 6:31:08 6:32:13 DNF                            
Div Pl 1 2 3 4 5                              
Pl 7 29 54 55 57                            
                                         
                                       
Womens' 240+ Doin' the Dave The Go Go Girls USF Dolphins                                  
Captain Susan Garfin Ann Lambertson Cathy Huang                                  
Team # 303 301 302                                  
Club Strawberry Aquatic Canyon Masters San Mateo Masters Marlins USF Masters                                  
Time 6:04:02 DNF DNF                                  
Div Pl 1                                      
Pl 49                                    
Mens' 114+ Sierra Nevada Masters I Stanford Giant Squid Skip and Go Naked                                  
Captain Nenad Rodic Barton S. Wells Alan Cartwright                                  
Team # 102 401 607                                  
Club Sierra Nevada Masters Stanford Masters San Ramon Masters                                  
Time 4:00:30 4:09:30 4:47:09                                  
Div Pl 1 2 3                                  
Pl 2 5 21                                  
                                       
Mens' 180+ TOC Blue Lips Stanford Masters A Arden Hills Stanford SOS Undo the Sun Proxicom.com H2ohhh! Team Coast Guard                      
Captain Greg Larson Greg Shields Rob Webb Darryl Johnson Stephen O'Neill Gordon Gottsche Craig Hughes Timothy Hart James B. Kennedy                      
Team # 508 502 504 507 506 509 503 505 501                      
Club The Olympic Club San Diego Swim Masters Stanford Masters Arden Hills Stanford Masters Unattached USF Masters San Ramon Masters Coast Guard Island Masters                      
Time 3:52:04 4:02:53 4:06:28 4:34:35 4:35:36 4:58:45 5:57:05 6:08:40 DNF                      
Div Pl 1 2 3 4 5 6 7 8                        
Pl 1 3 4 13 14 32 47 50                        
                                         
Mens' 240+ Scott & Syncro Swimming Speedoettes Silver Marlins Rock Bottom Wallowing Toads Tasmanian Tigers TOC El Cerrito Clearwater Revival El Presidente South End Rowing Club                      
Captain Scott Zornig Randy Brown Dave Holmes Steve Lintz Pat Hassett Stu Corliss Stephen Dunkle Ed Rudloff, Jr. Bob Roper                      
Team # 605 603 610 602 608 609 601 611 606                      
Club Irvine Novaquatics San Mateo Masters Cal Alumni Sierra Nevada Masters San Mateo Masters Marlins The Olympic Club El Cerrito/Albany Aquatic Masters The Olympic Club South End Rowing Club                      
Time 4:29:10 4:34:12 4:48:33 4:51:05 5:00:42 5:14:22 5:44:16 6:15:37 6:31:32                      
Div Pl 1 2 3 4 5 6 7 8 9                      
Pl 10 12 22 24 33 38 44 53 56                      
                                         
Mixed 114+ TOC Team Oracle Team Ice Waiting for Gacs                                
Captain Jamie Patrick Greg Ishii Neal Block Katie Seebold                                
Team # 704 701 702 703                                
Club The Olympic Club Team Oracle Walnut Creek Unattached                                
Time 4:46:42 4:50:20 5:16:32 6:01:45                                
Div Pl 1 2 3 4                                
Pl 20 23 39 48                                
                                         
                                       
Mixed 180+ Strokers and Pokers TOC Davis Mixed APLYSIA III Dicks-N-Chicks Ice Cubes R Us Alameda Aquatic Masters Ecam Lite Mix-O-Manatees                      
Captain Laurie Vidal Mike Keck Alan Rowland Christopher Kilby Erin Reed Alan Goodridge Patti Popovich Willis J. Naphan Robin Mills                      
Team # 801 810 809 805 806 802 807 803 808                      
Club Walnut Creek Masters The Olympic Club Davis Masters Stanford Masters IRVINE Novaquatics Santa Clara Masters Alameda Aquatic Masters El Cerrito/Albany Aquatic Masters Manatees                      
Time 4:11:15 4:18:18 4:32:09 4:53:06 4:55:58 5:10:40 6:14:20 DNF DNF                      
Div Pl 1 2 3 4 5 6 7                          
Pl 6 8 11 25 28 37 52                        
                                         
  Sierra Nevada Masters Mixed Up Over 40 Tub-O-Butter Dolphin Club "B" Tuolumne Co. Aquatics Tam-A-Jammin' Mid-Lake Crisis Desa Fiar                          
  Celeste Miller Treg Weythman Tom Hofmann Bruce Lee Teresa Owen Dale Sollom-Brotherton Gary Emich                          
Team # 901 906 904 905 907 902 903                          
Club Sierra Nevada Masters Irvine Novaquatics Dolphin Club Tuolumne County Aquatic Masters Tamalpias Aquatic Masters San Ramon Masters SF Bay Swimming                          
Time 4:55:05 4:57:40 5:42:04 5:56:04 5:56:35 DNF DNF                          
Div Pl 1 2 3 4 5                              
Pl 27 31 42 45 46                              
                                       
Open Pacific Athletic Club I Pete's A Dad Cocked Again III Carson Valley Masters Alameda Aquatic Masters Pacific Athletic Club II Rougher the Better Dam Two-Strokers San Ramon Team 4 Cruz'n For Fourplay UOP ULTRASONICS B Vacaville Aquatic Masters Pig Busters Freeze Team San Ramon Team 5 UOP ULTRASONICS A Four For Cruz'n South End Northerners Team Fristoe Woof
Captain Katie Welch Bob Phillips Thomas Schatz Marcia E. Peterson Mike Grace Greg Davis Ken Harmon Pete Tubia Ron Emhoff Joel Wilson Alan Budenz Craig Marchone Elmer Tosta Austin Lund Jim Hansen Alan Budenz Ann Hemington Dan Needham Tom Fristoe Mark A. Simon
Team # 1009 1014 1001 1013 1012 1010 1008 1007 1003 1017 1002 1019 1005 1011 1004 1006 1015 1016 1018 1020
Club Western Athletic Club Masters Western Athletic Club Masters Manatee Aquatic Masters Carson Valley Masters Alameda Aquatic Masters Western Athletic Club Masters Walnut Creek Davis Aquatic Masters San Ramon Masters Santa Cruiz Masters Aquatics UOP Ultrasonics Vacaville Aquatic Masters Dolphin Swim Club USF Masters San Ramon Masters UOP Ultrasonics Santa Cruiz Masters Aquatics South End Rowing Club Walnut Creek Masters Woodside Hills Masters
Time 4:27:52 4:38:45 4:42:00 4:42:54 4:44:25 4:54:45 4:57:05 5:03:56 5:06:06 5:09:50 5:29:40 5:43:51 6:08:46 6:33:03 DNF DNF DNF DNF DNF No Show
Div Pl 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14            
Pl 9 16 17 18 19 26 30 34 35 35 41 43 51 58        





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

7/99


Copyright © 1999 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/