public_html/comp/98/Pacific%20Masters%20Swimming


Results
San Francisco
Bay
Swimmers

 




June 20, 1999

    
Aquatic Park Cove - 1-Mile Swim
Sunday June 20, 1999

OVERALL RESULTS

PLACE	TIME	            NAME             PMS CLUB    DIVISION  DivPL   AGE     PACE
1	15:21	Suzanne Heim-Bowen	TERA	F40-44	1	F40	15:21.0
2	15:36	Mike Keck		TOC	M35-39	1	M39	15:36.0
3	15:51	Greg  Ishii		ORAC	M25-29	1	M28	15:51.0
4	16:25	Dave Matthews		WCM	M35-39	2	M36	16:25.0
5	16:32	Larry  Taggesell	SCSC	M45-49	1	M46	16:32.0
6	16:35	Michael Horwath		UNAT	M45-49	*ws	M49	16:35.0
7	16:46	Patrick McBride		USF	M25-29	*ws	M25	16:46.0
8	16:48	Scott Harris		DAM	M45-49	2	M45	16:48.0
9	16:53	Ann-Marie Motekaitis	DAM	F35-39	1	F37	16:53.0
10	17:01	Martin Donohoe		RINC	M30-34	1	M30	17:01.0
11	17:30	Margaret McNamara	AAM	F35-39	2	F39	17:30.0
12	17:34	Fred Farley		UNAT	M45-49	3	M45	17:34.0
13	17:42	Michael Heim		UNAT	M40-44	*ws	M44	17:42.0
14	17:46	Michelle Deasy		ORAC	F25-29	1	F27	17:46.0
15	17:50	Scott Zavack		UNAT	M30-34	2	M31	17:50.0
16	17:53	Nancy Lewis		UNAT	F40-44	2	F40	17:53.0
17	17:57	Ann Peters		AM	F35-39	3	F36	17:57.0
18	18:01	Sergio Silva		TAM	M40-44	*ws	M44	18:01.0
19	18:05	Ron Emhoff		SANR	M40-44	1	M44	18:05.0
20	18:25	Steve Katz		UNAT	M50-54	*ws	M51	18:25.0
21	18:28	David Kelley		DAM	M50-54	1	M51	18:28.0
22	18:30	Lynn  Sullivan		UNAT	F40-44	3	F41	18:30.0
23	18:33	Susie Mortenson		USF	F30-34	1	F30	18:33.0
24	18:36	Steve Kraft		BAM	M35-39	3	M36	18:36.0
25	18:40	Allan  Cartwright	SANR	M55-59	1	M57	18:40.0
26	18:41	James  Knight		SJAM	M45-49	4	M45	18:41.0
27	18:42	Phyllis Quinn		TOC	F40-44	4	F43	18:42.0
28	18:45	Juliet  Cox		ECAM	F30-34	2	F31	18:45.0
29	18:47	Melanie Woiwode		ORAC	F25-29	2	F29	18:47.0
30	18:49	Jim Wheeler		SANR	M35-39	4	M38	18:49.0
31	18:51	James Burror		AAM	M50-54	2	M51	18:51.0
32	18:53	Jeffrey Salowe		SCSC	M35-39	5	M37	18:53.0
33	19:25	Rachel Shigekane	BAM	F35-39	*ws	F35	19:25.0
34	19:55	Walter Weaver		CRUZ	M55-59	2	M56	19:55.0
35	20:00	Kent Price		LAM	M60-64	1	M61	20:00.0
36	20:05	Marissa Wong		DAM	F19-24	1	F20	20:05.0
37	20:12	Deborah Ellis		LMS	F40-44	*ws	F41	20:12.0
38	20:14	Kelvin Ng		OSB	M19-24	1	M21	20:14.0
39	20:17	Ellie Johnson		ECAM	F25-29	3	F28	20:17.0
40	20:19	Marianne  Brems		MNLO	F50-54	1	F50	20:19.0
41	20:39	Steve Moseley		SDSM	M60-64	2	M61	20:39.0
42	20:47	Phillip Bowen		TERA	M45-49	5	M48	20:47.0
43	20:51	Mike Coffino		SCAM	M30-34	3	M30	20:51.0
44	20:57	William Strasser	LMS	M35-39	*ws	M37	20:57.0
45	21:26	Kaeti Bailie		UNAT	F50-54	2	F54	21:26.0
46	21:31	Ginger Kiernan		MEND	F35-39	4	F37	21:31.0
47	21:36	Joanna Brown		SNMA	F45-49	*ws	F45	21:36.0
48	21:38	Barry Mansker		SJAM	M35-39	6	M38	21:38.0
49	21:39	Jessie Hickel		USF	F40-44	5	F40	21:39.0
50	21:41	Kristine Buckley	TAM	F35-39	6	F39	21:41.0
51	21:43	Megan Wygant		SJAM	F19-24	2	F19	21:43.0
52	22:08	Laura Albrecht		TAM	F45-49	1	F45	22:08.0
53	22:25	William de Freitas	UNAT	M40-44	*ws	M43	22:25.0
54	22:39	Roger Campbell		SMMM	M65-69	1	M68	22:39.0
55	22:49	Susan Munn		DAM	F60-64	1	F60	22:49.0
56	23:23	Jay Hall		UNAT	M45-49	*ws	M46	23:23.0
57	23:32	Rocky Coursen		STAN	M45-49	6	M48	23:32.0
58	24:11	Will Davis		DAM	M45-49	7	M48	24:11.0
59	24:11	Barry Fasbender		STAN	M60-64	3	M62	24:11.0
60	24:18	Mark Gilkey		MVM	M35-39	*ws	M38	24:18.0
61	24:26	Diane Davis		DAM	F45-49	2	F48	24:26.0
62	24:37	Kate Coleman		SCAM	F55-59	1	F56	24:37.0
63	25:19	Gary Aguiar		SFBS	M40-44	2	M44	25:19.0
64	25:23	Denise Berro		SAC	F35-39	7	F39	25:23.0
65	25:34	Dick Lewis		ACM	M70-74	1	M70	25:34.0
66	25:36	John Fleming		UNAT	M55-59	3	M58	25:36.0
67	25:48	Susan White		TCAM	F55-59	2	F57	25:48.0
68	25:55	Doug Weidner		UNAT	M45-49	*ws	M49	25:55.0
69	26:14	Art Poster		UNAT	M50-54	3	M50	26:14.0
70	27:04	Jessica Pettee		FOG	F25-29	4	F28	27:04.0
71	27:06	Peter Orth		SFBS	M60-64	4	M60	27:06.0
72	27:09	Jody Gold		UNAT	F25-29	*ws	F25	27:09.0
73	27:12	Valerie Armento		UNAT	F45-49	3	F48	27:12.0
74	27:39	Kevin Dielissen		SANR	M40-44	*ws	M43	27:39.0
75	27:43	Elizabeth Norman	UMSC	F35-39	8	F39	27:43.0
76	28:03	Carol Eber		UNAT	F50-54	3	F53	28:03.0
77	28:08	Charles DiSogra		MAM	M50-54	4	M52	28:08.0
78	28:25	Pamela Bosnyak		UNAT	F50-54	4	F50	28:25.0
79	28:35	Bill Wygant		SJAM	M45-49	8	M49	28:35.0
80	29:06	David Gilmer		DAM	M60-64	5	M61	29:06.0
81	29:53	Andrew Eber		UNAT	M50-54	*ws	M52	29:53.0
82	29:59	Gary  Spain		UNAT	M50-54	*ws	M54	29:59.0
83	32:49	Nowell			SANR	F50-54	5	F51	32:49.0
84	32:49	George Castonguay	UNAT	M40-44	3	M41	32:49.0
85	37:28	Bob Martin		UNAT	M40-44	*ws	M44	37:28.0
86	37:45	Robin Rogerson		UNAT	M55-59	*ws	M59	37:45.0
87	38:31	Lloyd  Kearns		UNAT	M55-59	4	M59	38:31.0
88	38:36	Fred Rogers		USF	M75-79	1	M76	38:36.0

*ws = wet suits not eligible for official placing / points





 
 






Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

3/27/99


Copyright © 1999 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/