Pacific Masters Swimming


Results
The Olympic Club
Trans Tahoe Relay




July 26, 1998
Team Name Category Captain City Time   Finish
Sierra Nevada Masters Men's 114+ Dave Brancamp Sun Valley 3:24:45 1 1
TOC I Men's 180+ Mike Keck Point Richmond 3:31:20 1 2
Strokers and Pokers Mixed 180+ Laurie Vidal Orinda 3:40:03 1 3
DAM Shrinkage Men's 180+ Ernie Hoftyzer Davis 3:41:26 2 4
Warmer & Faster Mixed 180+ Linda Lipinski Carmichael 3:43:25 2 5
Blue Lips Men's 180+ Greg Shields San Diego 3:43:36 3 6
Stanford Masters Men's 180+ Scott Henderson Palo Alto 3:44:46 4 7
Walnut Creek 40+ Men's 240+ John Ring Lodi 3:45:11 1 8
Pac. Athletic Club Open Mark Pietrofesa San Mateo 3:46:08 1 9
Silver Marlins Men's 240+ Randy Brown San Carlos 3:47:18 2 10
TOC IV Open Joan Schriger San Francisco 3:50:48 2 11
Arden Hills Men's 180+ Darryl Johnson Carmichael 3:56:23 5 12
Rock Bottom Men's 240+ Dave Holmes Orinda 3:56:40 3 13
Cruz'n For Fourplay Open Joel Wilson Santa Cruz 3:57:27 2 14
Old Folks Boogie Mixed 240+ Celeste Miller Incline Village 4:01:05 1 15
Pete's Back Open Bob Phillips Redwood City 4:01:32 3 16
Aplysia II Mixed 180+ Christopher Kilby Stanford 4:06:15 3 17
San Ramon I Men's 240+ Ron Emhoff Pleasanton 4:08:17 4 18
Team Oracle Mixed 114+ Greg Ishii San Mateo 4:10:23 1 19
Tony's Big Boat Women's 240+ Kathy Englar Los Altos Hills 4:11:33 1 20
Cocked Again III Open Tom Schatz Oakland 4:14:41 4 21
Outside Smokers Men's 180+ Scott Beauchamp San Ramon 4:16:29 6 22
TOC II Men's 240+ Eric Schleelein San Francisco 4:17:12 5 23
DAM Slow Mixed 114+ Pete Tobia Davis 4:18:49 2 24
Four For Cruz'n Open Linda Locklin Santa Cruz 4:19:25 5 25
Fairfax County Masters Men's 180+ Jeffery Eppink Chantilly 4:24:47 7 26
San Ramon II Mixed 114+ Mary Renville Fremont 4:25:14 3 27
Team Coast Guard Open Shannon Crothers Palo Alto 4:26:43 8 28
Vintage Team Tam Mixed 240+ Dianne Garcia Mill Valley 4:27:48 2 29
South End Crabs Open Barbara Dondero San Francisco 4:29:25 7 30
Pig Busters Mixed 180+ Elmer Tosta San Francisco 4:33:18 4 31
ECAM Mixed 180+ Juliet Cox Albany 4:36:27 5 32
DolphinClub Men's "B" Men's 240+ Tom Hofmann Suasalito 4:40:26 6 33
San Ramon III Mixed 240+ Dale Sollom-Brotherton Dublin 4:43:26 3 34
This Side Up -A Team Men's 240+ John Yacenda Reno 4:44:55 7 35
USF Dolphins Women's 240+ Cathy Huang San Francisco 4:50:13 2 36
SCAM Women Women's 240+ Rebecca Tilley Berkeley 4:54:11 3 37
Tuolumne Aq. Masters Mixed 240+ Julie Hulet Sonora 4:58:16 4 38
Tam Jams Mixed 240+ Teresa Owen San Rafael 5:01:31 5 39
San Ramon IV Men's 180+ John Talbot Danville 5:08:17 8 40
South End Rowing Club Men's 240+ Bob Roper San Francisco 5:15:46 8 41
TOC V Open Tom Paoli San Francisco 5:16:25 8 42
Friends of Monica Lewinsky Open Connie Garrett Truckee 5:17:49 9 43
UOP Ultrasonics Men's 180+ Alan Budenz San Francisco 5:20:05 9 44
Frozen Assets Women's 180+ Janet Beegle San Mateo 5:27:01 1 45
UCLA Bruin Masters Open Vicki Serianni Los Angeles 5:36:59 10 46
Cutters Open Alex Berline San Francisco 5:50:28 11 47