Pacific Masters Swimming


Results
Lake Berryessa
1 Mile Open Water
Top Ten




June 29, 1998

 
WOMEN

 

       
Div          
Place Last Name First Name Age Club Time
1 Milburn Jamie 19 TERRA 19:48
2 Royer Heather 23 USF 19:59
3 Kerlin Sarah 23 CRUZ 20:35
4 Zankich Angela 20 DAM 21:03
5 Marcone Natalie 24 SRAMON 21:09
6 Oleary Shauna 21 UNATT 21:53
7 Salcedo Helen 22 SCAM 21:55
8 Pfohl Aimee 20 DAM 22:11
9 Malsch Anna 24 MNLO 23:05
10 Smith Becky 19 DAM 23:07
           
1 Welch Katie 28 WAC 19:10
2 Marcoux Sionainn 26 FCMC 19:20
3 Strong Susan 26 WCM 20:03
4 Bell Katie 26 SCAM 20:23
5 Deasy Michelle 26 ORACL 20:55
6 Clark-Colfer Jennifer 26 DAM 21:14
7 Leetmae Erika 27 ORACL 21:24
8 Woiwode Melanie 28 ORACL 21:32
9 Hertzer Cynthia 29 CRUZ 21:38
10 Salzer Jennifer 28 FCC 22:18
           
1 Hazen Lisa 33 LYNMS 18:23
2 Plantidosi-Hall Tina 30 SCAM 19:37
3 Lundmark Jennifer 31 DAM 20:54
4 Schultz Debbie 30 RHMS 20:54
5 Phalen Jennifer 33 STCAM 21:33
6 Kanazawa Chris 31 RINC 21:59
7 Koop Stephanie 34 DAM 22:02
8 Heilmann Christin 31 TOC 22:11
9 Chalmers Maureen 32 CRUZ 22:13
10 Schriefer Heidi 32 RINC 22:35
           
1 Motekaitis Ann 36 DAM 19:57
2 Rose Nancy 36 SNM 20:07
3 Meyer Marguerite 39 TOC 20:38
4 Hemington Ann 36 CRUZ 20:59
5 Tiedemann Elizabeth 35 UNAT 21:04
6 Lewis Nancy 39 UNAT 21:08
7 Courville Carol 39 LYNMS 21:10
8 Fox Linda 37 WCM 22:15
9 Lipinski Linda 39 STAN 22:36
10 Houchens Denise 37 SMMM 23:11
           
1 Chequer Pfeiffer Karen 40 ACM 20:06
2 Sommers Lorraine 41 STCAM 20:31
3 Quinn Phyllis 42 TOC 21:52
4 Huang Cathy 43 USF 23:41
5 Rivers Donna 43   26:15:00
6 Proudfoot Beth 41 ALMA 26:47:00
7 Corbett Linda 41 UNAT 27:14:00
8 Buckley Gail 41 ALMA 27:27:00
9 Nakagaki Jeanne 44 TERRA 28:25:00
10 Misslin Terri 40 RST 28:42:00
           
1 Brems Marianne 49 RINC 0:22:47
2 Garcia Dianne 47   0:22:43
3 Jones Alice 49 SCAM 0:24:24
4 Thomas Barbara 47 RAD 0:24:43
5 Soldatova Alena 48 LCM 0:25:03
6 Newman Patty 46 UNATT 0:25:07
7 Tomasevich Lasta 46 BAM 0:26:37
8 Tukua Karen 48 TERRA 0:27:52
9 Yaninek Mindy 46 CRUZ 0:28:06
10 Finch Dale 47 SMMM 0:28:33
           
1 Price Sandra 52 NVM 30:23:00
2 Thomas Arline 51 UNAT 30:26:00
3 Wistrom Theresa 54 HMSC 31:16:00
4 Shaw Nancy 51 ALMA 34:00:00
           
1 Munn Susan 59 DAM 26:59:00
2 Durham Teta 59 SMMM 32:17:00
           
1 Myers Dot 61 SAC 29:53:00
2 Lingys Jutta 62 SMMM 33:03:00
3 Haworth Joyce 60 DAM 34:23:00
4 Morner Sally 61 WCM 35:09:00
           
1 Hirsch Ann 67 WCM 28:03:00
2 Lambertson Ann 67 SMMM 38:39:00
           
1 Knochenhauer Martha 71 SMMM 36:08:00
           
1 Meyer Margery 75 TOC 31:22:00
2 Taft Zada 78 SMMM 47:38:00
           
1 Sharpe Marjorie 81 STAN 32:50:00
2 Reeves Mary Jane 81 WCM 44:19:00
           
MEN          
Div          
Place Last Name First Name Age Club Time
           
1 Maddan Jack 22 SRM 20:45
2 Mazzuco Keith 19   22:03
3 Bozdech Andy 20 DAM 23:00
4 O'Roucke Matt 22 SNM 23:01
5 Lee Jerry 20 SCAM 23:13
6 Oherron Pat 23 UNATT 25:52:00
7 Dixon Richard 23 UNATT 25:53:00
8 Lingens Rolf 23   30:06:00
           
1 Patrick Jamie 27 TOC 18:54
2 Desouza J.R. 26 LMS 19:06
3 Reid Stewart 25 UNATT 19:11
4 Suro Francisco 27 UNATT 19:32
5 Walsh Todd 28 MVM 19:39
6 Owen Ed 27 MNLO 19:56
7 Ishii Gregory 27 ORACL 19:57
8 McKeon Mike 28 USF 20:12
9 Ehm Charles 29 USF 20:35
10 Hoftyzer Ernie 28 DAM 20:42
           
1 Nielsen Jason 31 CRUZ 18:13
2 Robinson Scott 33 USF 19:09
3 Eason Bill 30 LCM 20:05
4 Sheeper Tim 34 MNLO 20:37
5 Supattapone Surachai 33 FOG 20:44
6 Wanderer James 32 RINC 20:54
7 Eagleton Alan 34 WHAM 21:04
8 Carbry Ken 33 ECAM 21:29
9 Keady John 34   22:08
10 Fong Vincent 32 DAM 22:28
           
1 Keck Mike 38 TOC 18:36
2 Sims Paul 37 SRM 19:41
3 Silk James 38 SRAMON 20:47
4 Morgan Scott 36 SAC 20:54
5 Edwards Scott 38 WAC 21:06
6 Matista David 36 RDO 21:08
7 Hall Sherman 35 MNLO 21:08
8 Parker John 35 CRUZ 21:33
9 Grace Mike 36 AAM 21:53
10 Carnahan Glenn 35 TEM 22:04
           
1 MacDonald Sandy 42 SACM 17:59
2 Ferroggialo Fred 44 TOC 18:55
3 Corliss Stuart 42 TOC 18:57
4 Hale Dave 42 SRM 19:35
5 Harris Scott 44 DAM 20:00
6 Wisowaty Pete 40 WACM 20:31
7 Adkison Bill 42 RHMS 20:33
8 Garrett Richard 44 USF 20:46
9 Emhoff Ron 43 SRAMON 20:48
10 Bishop John 43 SRAMON 21:30
           
1 Sherrill Mike 48 TOC 18:00
2 Wilson Joel 49 CRUZ 19:27
3 Taggesell Larry 45 SCSC 19:56
4 Upshaw Bob 48 STCAM 20:47
5 Sander David 45 SRAMON 20:57
6 Foreakaer Don 46 UMSC 21:14
7 Feeley Michael 45 STCAM 21:23
8 Laverty Noel 46 SACM 21:47
9 Small Stephen 45 SRAMON 21:53
10 Cort Doug 48 VAM 22:40
           
1 Birnie Tim 52 TOC 20:11
2 Selmer John 53 RINC 20:19
3 Wilder Hugh 51 DAM 21:03
4 Kelley David 50 DAM 21:07
5 Brown Randy 50 SMMM 21:08
6 Brenner Gary 50 SMMM 21:20
7 Hood William 50 SRM 21:56
8 Ragan Chuck 50 TOC 25:15:00
9 Sugar Steve 52 UNATT 25:53:00
10 Milburn Pete 50 TERRA 26:26:00
           
1 Fewster Robert 59 USF 27:44:00
2 Edwards Chuck 55 SACM 27:56:00
3 Saxsenmeier William 56 CSTC 27:58:00
           
1 Price Kent 60 LAM  
2 Peterson Dick 61 SMMM 21:44:00
3 Fasbender Barry 60 STAN 27:18:00
4 Miller James 63 ACM 30:04:00
5 Panko Stanley 60 SMMM 30:44:00
           
1 Lewis Dick 69 ACM 28:44:00
2 Lewis Robert 66 BAM 34:52:00
           
1 Sutton Luman 71 SAC 28:06:00
           
1 Rogers Fred 75 USF 48:18:00





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

4/3/98


Copyright © 1998 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/