PacMasters

Fog City Masters
Quadrathon
with Splits


  Serving Northern California and Northwestern Nevada

Masters Swimming is for Everyone
All ages and all levels!

Follow pacmastersswim on Twitter
LinkedIn Join USMS p Pacific Masters United States

                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 01/26/14 03:01 PM
                  Fog City Masters Quad Meet 2014 - 01/26/14                   
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Shelley           23 Walnut Creek Mas       26.00      25.27  
  2 Le, Yvonne                23 Temescal Aquatic       27.00      27.53  
  3 Cheong, Sinclaire         20 San Mateo Master       28.00      27.80  
  4 Plant, Amanda             19 Fog City Masters       30.30      29.74  
  5 Horsley, Laura            18 Fog City Masters       35.00      29.80  
  6 Owens, Anna Tai           20 Alameda Aquatic        37.47      33.07  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Shelley           23 Walnut Creek Mas       56.00      53.87  
                  26.05       53.87 (27.82)                                        
  2 Le, Yvonne                23 Temescal Aquatic       57.00      59.77  
                  28.57       59.77 (31.20)                                        
  3 Cheong, Sinclaire         20 San Mateo Master     1:02.00    1:00.47  
                  28.81     1:00.47 (31.66)                                        
  4 Owens, Anna Tai           20 Alameda Aquatic      1:14.74    1:12.06  
                  34.33     1:12.06 (37.73)                                        
  5 Plant, Amanda             19 Fog City Masters     1:18.00    1:19.93  
                  34.44     1:19.93 (45.49)                                        
  6 Bruno, Stephanie          19 Cal Maritime Aca     1:20.00    1:26.12  
                  41.74     1:26.12 (44.38)                                        
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Shelley           23 Walnut Creek Mas     2:10.00    2:04.84  
                  28.38     1:00.31 (31.93)     1:32.57 (32.26)     2:04.84 (32.27)
  2 Le, Yvonne                23 Temescal Aquatic     2:10.00    2:13.19  
                  30.16     1:03.37 (33.21)     1:37.98 (34.61)     2:13.19 (35.21)
  3 Owens, Anna Tai           20 Alameda Aquatic           NT    2:37.04  
                  34.12     1:14.19 (40.07)     1:55.85 (41.66)     2:37.04 (41.19)
  4 Bruno, Stephanie          19 Cal Maritime Aca          NT    3:03.93  
                  41.60     1:28.33 (46.73)     2:16.36 (48.03)     3:03.93 (47.57)
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Shelley           23 Walnut Creek Mas     5:10.00    4:59.56  
                  26.72       56.51 (29.79)     1:26.43 (29.92)     1:56.67 (30.24)
        2:27.02 (30.35)     2:57.55 (30.53)     3:28.18 (30.63)     3:59.24 (31.06)
        4:29.95 (30.71)     4:59.56 (29.61)                                        
  2 Cheong, Sinclaire         20 San Mateo Master     6:30.00    5:51.35  
                  31.27     1:06.08 (34.81)     1:41.24 (35.16)     2:17.01 (35.77)
        2:53.48 (36.47)     3:29.29 (35.81)     4:05.18 (35.89)     4:41.55 (36.37)
        5:17.07 (35.52)     5:51.35 (34.28)                                        
  3 Le, Yvonne                23 Temescal Aquatic     5:40.00    5:57.50  
                  31.61     1:06.03 (34.42)     1:41.15 (35.12)     2:17.00 (35.85)
        2:53.29 (36.29)     3:30.22 (36.93)     4:07.03 (36.81)     4:44.22 (37.19)
        5:21.58 (37.36)     5:57.50 (35.92)                                        
  4 Owens, Anna Tai           20 Alameda Aquatic      6:54.31    6:46.22  
                  34.97     1:14.51 (39.54)     1:55.61 (41.10)     2:37.72 (42.11)
        3:19.45 (41.73)     4:01.56 (42.11)     4:43.60 (42.04)     5:25.76 (42.16)
        6:06.71 (40.95)     6:46.22 (39.51)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radecke-Noble, Jen        29 Tri Valley Maste       25.88      25.29  
  2 Lee, Alexandra            26 Davis Aquatic Ma       26.00      25.73  
  3 Urias, Marrissa           27 Santa Clara Swim       29.92      29.77  
  4 Eby, Kate                 29 Swymnut Masters        42.39      44.07  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radecke-Noble, Jen        29 Tri Valley Maste       57.50      54.98  
                  27.22       54.98 (27.76)                                        
  2 Lee, Alexandra            26 Davis Aquatic Ma       56.50      55.14  
                  26.61       55.14 (28.53)                                        
  3 Eby, Kate                 29 Swymnut Masters      1:31.65    1:35.97  
                  44.86     1:35.97 (51.11)                                        
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radecke-Noble, Jen        29 Tri Valley Maste     1:59.10    1:57.93  
                  28.34       58.34 (30.00)     1:28.39 (30.05)     1:57.93 (29.54)
  2 Lee, Alexandra            26 Davis Aquatic Ma     2:00.00    1:59.80  
                  28.65       59.28 (30.63)     1:29.88 (30.60)     1:59.80 (29.92)
  3 Eby, Kate                 29 Swymnut Masters      2:40.83    2:41.92  
                  38.55     1:20.02 (41.47)     2:01.91 (41.89)     2:41.92 (40.01)
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radecke-Noble, Jen        29 Tri Valley Maste     5:25.00    5:22.67  
                  29.80     1:02.05 (32.25)     1:34.43 (32.38)     2:06.62 (32.19)
        2:38.87 (32.25)     3:11.44 (32.57)     3:44.36 (32.92)     4:17.61 (33.25)
        4:50.67 (33.06)     5:22.67 (32.00)                                        
  2 Lee, Alexandra            26 Davis Aquatic Ma     5:30.00    5:29.32  
                  30.91     1:03.90 (32.99)     1:37.22 (33.32)     2:10.70 (33.48)
        2:43.82 (33.12)     3:17.20 (33.38)     3:50.30 (33.10)     4:23.45 (33.15)
        4:56.88 (33.43)     5:29.32 (32.44)                                        
  3 Urias, Marrissa           27 Santa Clara Swim     6:30.00    6:09.65  
                  33.65     1:09.71 (36.06)     1:46.56 (36.85)     2:24.34 (37.78)
        3:01.78 (37.44)     3:39.47 (37.69)     4:17.69 (38.22)     4:55.93 (38.24)
        5:33.88 (37.95)     6:09.65 (35.77)                                        
  4 Eby, Kate                 29 Swymnut Masters      7:07.52    7:00.36  
                  38.44     1:20.83 (42.39)     2:03.84 (43.01)     2:46.82 (42.98)
        3:29.85 (43.03)     4:12.75 (42.90)     4:55.85 (43.10)     5:38.43 (42.58)
        6:20.56 (42.13)     7:00.36 (39.80)                                        
 -- Pinkston, Crystal         28 Swymnut Masters      7:45.51         NS  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosca, Laura              32 San Francisco Ts       29.00      25.58  
  2 Finlay, Andrea            33 San Francisco Ts       35.00      29.19  
  3 Chase, Courtney           31 San Francisco Ts       28.34      29.26  
  4 Groskopf, Sarah           33 Burlingame Aquat       35.00      30.85  
  5 Estrada, Kris             30 San Francisco Ts       30.00      31.49  
  6 Carnes, Stephanie         34 Fog City Masters       31.30      33.52  
  7 Ayers, Beth               32 Cal Maritime Aca       49.33      36.10  
 -- Nair, Maya                32 San Francisco Ts          NT         NS  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosca, Laura              32 San Francisco Ts       58.00      55.90  
                  26.85       55.90 (29.05)                                        
  2 Chase, Courtney           31 San Francisco Ts       58.45      59.23  
                  28.95       59.23 (30.28)                                        
  3 Estrada, Kris             30 San Francisco Ts     1:06.00    1:01.45  
                  29.24     1:01.45 (32.21)                                        
  4 Finlay, Andrea            33 San Francisco Ts     1:10.00    1:03.38  
                  30.69     1:03.38 (32.69)                                        
  5 Groskopf, Sarah           33 Burlingame Aquat     1:05.66    1:06.43  
                  31.52     1:06.43 (34.91)                                        
  6 Carnes, Stephanie         34 Fog City Masters     1:10.47    1:15.21  
                  34.10     1:15.21 (41.11)                                        
  7 Ayers, Beth               32 Cal Maritime Aca     1:37.22    1:21.39  
                  39.25     1:21.39 (42.14)                                        
 -- Nair, Maya                32 San Francisco Ts          NT         NS  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosca, Laura              32 San Francisco Ts     2:05.00    2:04.39  
                  29.17     1:00.62 (31.45)     1:32.28 (31.66)     2:04.39 (32.11)
  2 Chase, Courtney           31 San Francisco Ts     2:05.74    2:05.35  
                  29.65     1:01.32 (31.67)     1:33.52 (32.20)     2:05.35 (31.83)
  3 Estrada, Kris             30 San Francisco Ts     2:20.00    2:13.60  
                  30.48     1:04.23 (33.75)     1:39.26 (35.03)     2:13.60 (34.34)
  4 Finlay, Andrea            33 San Francisco Ts     2:30.00    2:21.20  
                  33.01     1:09.39 (36.38)     1:45.68 (36.29)     2:21.20 (35.52)
  5 Groskopf, Sarah           33 Burlingame Aquat     2:22.10    2:23.83  
                  33.03     1:09.59 (36.56)     1:46.54 (36.95)     2:23.83 (37.29)
  6 Ayers, Beth               32 Cal Maritime Aca     3:40.00    3:10.17  
                  43.27     1:32.01 (48.74)     2:24.12 (52.11)     3:10.17 (46.05)
  7 Carnes, Stephanie         34 Fog City Masters     3:00.00    3:11.91  
                  39.47     1:27.28 (47.81)     2:27.11 (59.83)     3:11.91 (44.80)
 -- Nair, Maya                32 San Francisco Ts          NT         NS  
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chase, Courtney           31 San Francisco Ts     5:35.15    5:30.77  
                  30.31     1:03.38 (33.07)     1:36.77 (33.39)     2:10.06 (33.29)
        2:43.55 (33.49)     3:17.38 (33.83)     3:50.89 (33.51)     4:24.62 (33.73)
        4:58.04 (33.42)     5:30.77 (32.73)                                        
  2 Estrada, Kris             30 San Francisco Ts     5:45.00    5:50.39  
                  32.04     1:06.52 (34.48)     1:41.35 (34.83)     2:16.72 (35.37)
        2:52.38 (35.66)     3:27.93 (35.55)     4:03.41 (35.48)     4:39.45 (36.04)
        5:15.14 (35.69)     5:50.39 (35.25)                                        
  3 Groskopf, Sarah           33 Burlingame Aquat     6:03.19    6:09.53  
                  32.91     1:09.22 (36.31)     1:46.20 (36.98)     2:23.36 (37.16)
        3:01.20 (37.84)     3:38.96 (37.76)     4:16.78 (37.82)     4:54.95 (38.17)
        5:32.55 (37.60)     6:09.53 (36.98)                                        
  4 Nair, Maya                32 San Francisco Ts          NT    8:22.25  
                  42.82     1:30.36 (47.54)     2:21.14 (50.78)     3:12.64 (51.50)
        4:02.83 (50.19)     4:54.48 (51.65)     5:46.86 (52.38)     6:39.67 (52.81)
        7:34.43 (54.76)     8:22.25 (47.82)                                        
  5 Ayers, Beth               32 Cal Maritime Aca     9:30.00    9:08.49  
                  46.84     1:41.63 (54.79)     2:38.50 (56.87)     3:37.04 (58.54)
        4:35.97 (58.93)     5:35.56 (59.59)     6:33.23 (57.67)     7:26.91 (53.68)
        8:18.84 (51.93)     9:08.49 (49.65)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menozzi, Elizabeth        36 Unattached PC          31.22      31.14  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menozzi, Elizabeth        36 Unattached PC        1:10.45    1:10.05  
                  32.87     1:10.05 (37.18)                                        
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menozzi, Elizabeth        36 Unattached PC        2:40.00    2:34.15  
                  33.98     1:12.18 (38.20)     1:53.57 (41.39)     2:34.15 (40.58)
  2 Delneo, Catherine         37 South End Rowing     2:39.00    2:34.60  
                  35.14     1:13.89 (38.75)     1:54.48 (40.59)     2:34.60 (40.12)
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menozzi, Elizabeth        36 Unattached PC        7:15.24    6:55.04  
                  34.85     1:14.42 (39.57)     1:57.02 (42.60)     2:39.87 (42.85)
        3:22.44 (42.57)     4:05.09 (42.65)     4:47.83 (42.74)     5:30.56 (42.73)
        6:14.04 (43.48)     6:55.04 (41.00)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nystrom, Ellen            40 Fog City Masters       33.00      30.48  
  2 Chen, Amy                 41 Fog City Masters       36.00      32.64  
 -- Thorp, Kate               44 Marin Pirates Ma       30.82         NS  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nystrom, Ellen            40 Fog City Masters     1:15.00    1:08.41  
                  32.48     1:08.41 (35.93)                                        
  2 Chen, Amy                 41 Fog City Masters     1:20.00    1:14.03  
                  34.49     1:14.03 (39.54)                                        
 -- Thorp, Kate               44 Marin Pirates Ma     1:09.70         NS  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nystrom, Ellen            40 Fog City Masters     2:40.00    2:37.84  
                  35.31     1:13.86 (38.55)     1:55.62 (41.76)     2:37.84 (42.22)
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Sheila            45 Santa Rosa Maste       29.51      29.21  
  2 De Somma, Margaret        45 Swymnut Masters        32.00      29.78  
  3 Bulman, Robin             48 Santa Rosa Maste       30.12      30.17  
  4 Cox, Juliet               45 Manatee Aquatic        32.50      32.87  
 -- Lopes, Ann                49 Fog City Masters       52.00         NS  
 -- Harris, Karen             47 Richmond Plunge        31.36         NS  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Juliet               45 Manatee Aquatic      1:02.50    1:02.04  
                  29.81     1:02.04 (32.23)                                        
  2 Nelson, Sheila            45 Santa Rosa Maste     1:03.63    1:03.51  
                  30.08     1:03.51 (33.43)                                        
  3 Bulman, Robin             48 Santa Rosa Maste     1:08.99    1:05.15  
                  30.97     1:05.15 (34.18)                                        
  4 De Somma, Margaret        45 Swymnut Masters      1:06.69    1:06.95  
                  32.53     1:06.95 (34.42)                                        
  5 Harris, Karen             47 Richmond Plunge      1:06.66    1:09.72  
                  33.87     1:09.72 (35.85)                                        
  6 Lopes, Ann                49 Fog City Masters     2:05.00    1:52.78  
                  51.10   1:52.78 (1:01.68)                                        
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Sheila            45 Santa Rosa Maste     2:20.31    2:22.47  
                  32.15     1:08.30 (36.15)     1:45.92 (37.62)     2:22.47 (36.55)
  2 Bulman, Robin             48 Santa Rosa Maste     2:23.20    2:22.73  
                  32.11     1:08.43 (36.32)     1:46.17 (37.74)     2:22.73 (36.56)
  3 De Somma, Margaret        45 Swymnut Masters      2:27.00    2:29.39  
                  34.54     1:12.16 (37.62)     1:51.33 (39.17)     2:29.39 (38.06)
  4 Cox, Juliet               45 Manatee Aquatic      2:33.00    2:37.43  
                  37.18     1:17.93 (40.75)     1:57.97 (40.04)     2:37.43 (39.46)
  5 Bruno, Susan              46 Cal Maritime Aca     2:48.14    2:43.65  
                  37.56     1:19.51 (41.95)     2:02.56 (43.05)     2:43.65 (41.09)
 -- Harris, Karen             47 Richmond Plunge      2:33.73         NS  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Juliet               45 Manatee Aquatic      5:57.00    5:58.10  
                  32.17     1:07.41 (35.24)     1:43.83 (36.42)     2:20.24 (36.41)
        2:56.62 (36.38)     3:32.88 (36.26)     4:09.19 (36.31)     4:45.94 (36.75)
        5:22.65 (36.71)     5:58.10 (35.45)                                        
  2 Nelson, Sheila            45 Santa Rosa Maste     6:20.63    6:12.81  
                  32.53     1:08.65 (36.12)     1:46.21 (37.56)     2:24.46 (38.25)
        3:02.86 (38.40)     3:40.86 (38.00)     4:19.18 (38.32)     4:57.87 (38.69)
        5:35.85 (37.98)     6:12.81 (36.96)                                        
  3 Bulman, Robin             48 Santa Rosa Maste     6:40.70    6:18.02  
                  33.06     1:11.29 (38.23)     1:50.21 (38.92)     2:29.27 (39.06)
        3:07.87 (38.60)     3:46.13 (38.26)     4:24.47 (38.34)     5:02.57 (38.10)
        5:41.13 (38.56)     6:18.02 (36.89)                                        
  4 Bruno, Susan              46 Cal Maritime Aca     7:36.20    7:19.12  
                  39.14     1:21.69 (42.55)     2:05.30 (43.61)     2:50.16 (44.86)
        3:35.54 (45.38)     4:21.09 (45.55)     5:07.08 (45.99)     5:52.54 (45.46)
        6:36.44 (43.90)     7:19.12 (42.68)                                        
  5 Harris, Karen             47 Richmond Plunge      7:30.00    7:24.86  
                  38.29     1:20.00 (41.71)     2:04.19 (44.19)     2:51.29 (47.10)
        3:36.03 (44.74)     4:21.38 (45.35)     5:07.91 (46.53)     5:54.82 (46.91)
        6:39.65 (44.83)     7:24.86 (45.21)                                        
 -- Driscoll, Heather         47 Los Gatos Swim A     6:50.00         NS  
 -- Woodburn, Sheri           47 Los Gatos Swim A     6:45.00         NS  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutherland, Erica         54 Swymnut Masters        31.00      29.41  
  2 Feeley, Louise            54 Menlo Masters Ak       30.00      29.57  
  3 Seitz, Chris              51 Tri Valley Maste       31.00      29.74  
  4 McNamara, Kathleen        53 University of Sa       33.10      31.69  
  5 Coffee, Cassandra         52 Swymnut Masters        34.50      34.14  
  6 Goodmanson, Susan         50 Cal Maritime Aca       45.20      37.49  
  7 Lepinski, Cokie           54 Swymnut Masters        45.00      38.02  
  8 Jiang, Rachel             50 Long Beach Gruni       41.22      45.35  
  9 Villarreal, Lisa          53 Cal Maritime Aca       56.50      50.77  
 -- Matena, Jana              51 Menlo Masters Ak       29.55         NS  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matena, Jana              51 Menlo Masters Ak     1:01.00      59.74  
                  29.07       59.74 (30.67)                                        
  2 Feeley, Louise            54 Menlo Masters Ak     1:08.00    1:06.29  
                  31.52     1:06.29 (34.77)                                        
  3 Sutherland, Erica         54 Swymnut Masters      1:06.00    1:06.75  
                  31.26     1:06.75 (35.49)                                        
  4 Seitz, Chris              51 Tri Valley Maste     1:10.00    1:07.58  
                  33.46     1:07.58 (34.12)                                        
  5 Coffee, Cassandra         52 Swymnut Masters      1:09.75    1:09.21  
                  34.27     1:09.21 (34.94)                                        
  6 McNamara, Kathleen        53 University of Sa     1:14.37    1:13.03  
                  34.69     1:13.03 (38.34)                                        
  7 Lepinski, Cokie           54 Swymnut Masters      1:20.00    1:16.23  
                  37.38     1:16.23 (38.85)                                        
  8 Goodmanson, Susan         50 Cal Maritime Aca     1:33.12    1:22.97  
                  39.66     1:22.97 (43.31)                                        
  9 Jiang, Rachel             50 Long Beach Gruni     1:39.60    1:42.07  
                  49.39     1:42.07 (52.68)                                        
 10 Villarreal, Lisa          53 Cal Maritime Aca     1:56.90    1:51.80  
                  52.17     1:51.80 (59.63)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matena, Jana              51 Menlo Masters Ak     2:09.00    2:11.52  
                  30.61     1:03.83 (33.22)     1:37.77 (33.94)     2:11.52 (33.75)
  2 Feeley, Louise            54 Menlo Masters Ak     2:40.00    2:29.46  
                  35.36     1:13.44 (38.08)     1:51.76 (38.32)     2:29.46 (37.70)
  3 Seitz, Chris              51 Tri Valley Maste     2:40.00    2:30.19  
                  35.51     1:13.98 (38.47)     1:52.89 (38.91)     2:30.19 (37.30)
  4 Coffee, Cassandra         52 Swymnut Masters      2:44.50    2:41.23  
                  38.85     1:21.53 (42.68)     2:02.85 (41.32)     2:41.23 (38.38)
  5 McNamara, Kathleen        53 University of Sa     2:47.56    2:44.43  
                  36.57     1:19.26 (42.69)     2:02.68 (43.42)     2:44.43 (41.75)
  6 Sutherland, Erica         54 Swymnut Masters      2:40.00    3:07.07  
                  42.00     1:28.26 (46.26)     2:17.60 (49.34)     3:07.07 (49.47)
  7 Goodmanson, Susan         50 Cal Maritime Aca     3:40.00    3:11.08  
                  43.33     1:32.60 (49.27)     2:23.58 (50.98)     3:11.08 (47.50)
  8 Jiang, Rachel             50 Long Beach Gruni     3:45.40    3:54.79  
                  51.98     1:51.08 (59.10)   2:53.98 (1:02.90)   3:54.79 (1:00.81)
  9 Villarreal, Lisa          53 Cal Maritime Aca     4:12.70    4:07.92  
                  54.38   1:54.70 (1:00.32)   3:01.64 (1:06.94)   4:07.92 (1:06.28)
 -- Lepinski, Cokie           54 Swymnut Masters      3:00.00         NS  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matena, Jana              51 Menlo Masters Ak     5:45.00    5:38.18  
                  31.33     1:05.25 (33.92)     1:39.61 (34.36)     2:14.03 (34.42)
        2:48.30 (34.27)     3:22.31 (34.01)     3:56.39 (34.08)     4:30.58 (34.19)
        5:04.89 (34.31)     5:38.18 (33.29)                                        
  2 Feeley, Louise            54 Menlo Masters Ak     6:45.00    6:35.85  
                  35.04     1:12.95 (37.91)     1:52.18 (39.23)     2:32.16 (39.98)
        3:12.42 (40.26)     3:52.74 (40.32)     4:32.95 (40.21)     5:13.33 (40.38)
        5:52.86 (39.53)     6:35.85 (42.99)                                        
  3 Seitz, Chris              51 Tri Valley Maste     7:00.00    6:43.52  
                  36.17     1:16.78 (40.61)     1:58.63 (41.85)     2:41.00 (42.37)
        3:22.73 (41.73)     4:03.85 (41.12)     4:44.89 (41.04)     5:25.23 (40.34)
        6:05.28 (40.05)     6:43.52 (38.24)                                        
  4 Goodmanson, Susan         50 Cal Maritime Aca     9:30.00    8:42.10  
                  45.37     1:37.72 (52.35)     2:33.14 (55.42)     3:25.91 (52.77)
        4:18.76 (52.85)     5:11.53 (52.77)     6:03.88 (52.35)     6:57.20 (53.32)
        7:49.58 (52.38)     8:42.10 (52.52)                                        
  5 Jiang, Rachel             50 Long Beach Gruni     9:54.43   10:29.80  
                  50.23     1:47.76 (57.53)   2:51.21 (1:03.45)   3:57.18 (1:05.97)
      5:03.53 (1:06.35)   6:09.47 (1:05.94)   7:16.42 (1:06.95)   8:23.81 (1:07.39)
      9:29.49 (1:05.68)  10:29.80 (1:00.31)                                        
  6 Villarreal, Lisa          53 Cal Maritime Aca     9:03.20   10:41.81  
                  53.15   1:56.18 (1:03.03)   3:01.67 (1:05.49)   4:08.68 (1:07.01)
      5:12.20 (1:03.52)   6:18.68 (1:06.48)   7:26.99 (1:08.31)   8:33.37 (1:06.38)
      9:37.89 (1:04.52)  10:41.81 (1:03.92)                                        
 -- Coffee, Cassandra         52 Swymnut Masters      7:35.50         NS  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bracken, Judy             56 Tri Valley Maste       30.57      30.58  
  2 Neville, Cathy            56 San Diego Swim M       31.99      30.96  
  3 Powers, Patricia          56 Long Beach Gruni       36.20      35.38  
  4 Rawlings, Ruth            57 Long Beach Gruni       44.39      42.61  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Cathy            56 San Diego Swim M     1:08.11    1:07.17  
                  31.77     1:07.17 (35.40)                                        
  2 Bracken, Judy             56 Tri Valley Maste     1:09.76    1:07.57  
                  32.89     1:07.57 (34.68)                                        
  3 Powers, Patricia          56 Long Beach Gruni     1:23.40    1:20.75  
                  37.58     1:20.75 (43.17)                                        
  4 Rawlings, Ruth            57 Long Beach Gruni     1:41.53    1:45.78  
                  47.44     1:45.78 (58.34)                                        
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Cathy            56 San Diego Swim M     2:30.94    2:24.12  
                  33.29     1:10.29 (37.00)     1:47.67 (37.38)     2:24.12 (36.45)
  2 Bracken, Judy             56 Tri Valley Maste     2:27.23    2:28.45  
                  34.89     1:13.57 (38.68)     1:52.30 (38.73)     2:28.45 (36.15)
  3 Powers, Patricia          56 Long Beach Gruni     3:04.96    2:53.93  
                  40.30     1:24.79 (44.49)     2:09.64 (44.85)     2:53.93 (44.29)
  4 Mothersill, Jane          57 Swymnut Masters      3:20.00    3:24.19  
                  45.98     1:38.35 (52.37)     2:31.88 (53.53)     3:24.19 (52.31)
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Cathy            56 San Diego Swim M     6:32.10    6:26.74  
                  34.45     1:12.17 (37.72)     1:50.58 (38.41)     2:29.67 (39.09)
        3:09.27 (39.60)     3:48.51 (39.24)     4:27.77 (39.26)     5:08.16 (40.39)
        5:47.94 (39.78)     6:26.74 (38.80)                                        
  2 Bracken, Judy             56 Tri Valley Maste     6:30.51    6:33.17  
                  35.64     1:15.52 (39.88)     1:55.87 (40.35)     2:36.04 (40.17)
        3:16.07 (40.03)     3:56.31 (40.24)     4:36.60 (40.29)     5:16.97 (40.37)
        5:56.24 (39.27)     6:33.17 (36.93)                                        
  3 Powers, Patricia          56 Long Beach Gruni     7:58.15    7:23.94  
                  38.84     1:22.04 (43.20)     2:07.05 (45.01)     2:51.99 (44.94)
        3:37.14 (45.15)     4:22.68 (45.54)     5:08.49 (45.81)     5:54.30 (45.81)
        6:40.07 (45.77)     7:23.94 (43.87)                                        
  4 Rawlings, Ruth            57 Long Beach Gruni    10:35.67   10:56.22  
                  54.67   1:56.80 (1:02.13)                                        
                                                                        9:53.43 ( )
     10:56.22 (1:02.79)                                                            
 -- Mothersill, Jane          57 Swymnut Masters      7:50.00        DNF  
      Did not finish
 -- Boyer, Karen              57 Peninsula Commun     6:58.50         NS  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Val, Laura                62 Tamalpais Aquati       28.00      26.80  
  2 Willard, Mimi             60 Swymnut Masters        42.10      38.13  
  3 Jacobus, Anne             63 Long Beach Gruni       39.97      39.45  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Val, Laura                62 Tamalpais Aquati     1:02.00      57.83  
                  27.83       57.83 (30.00)                                        
  2 Willard, Mimi             60 Swymnut Masters      1:29.20    1:22.59  
                  40.31     1:22.59 (42.28)                                        
  3 Jacobus, Anne             63 Long Beach Gruni     1:31.30    1:30.92  
                  42.62     1:30.92 (48.30)                                        
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Val, Laura                62 Tamalpais Aquati     2:10.00    2:07.22  
                  29.32     1:01.93 (32.61)     1:34.93 (33.00)     2:07.22 (32.29)
  2 Willard, Mimi             60 Swymnut Masters      3:05.30    2:54.59  
                  41.24     1:26.53 (45.29)     2:11.13 (44.60)     2:54.59 (43.46)
  3 Jacobus, Anne             63 Long Beach Gruni     3:29.20    3:26.67  
                  46.01     1:38.93 (52.92)     2:33.88 (54.95)     3:26.67 (52.79)
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Val, Laura                62 Tamalpais Aquati     6:00.00    5:39.00  
                  30.69     1:05.15 (34.46)     1:39.95 (34.80)     2:14.83 (34.88)
        2:48.99 (34.16)     3:23.48 (34.49)     3:57.86 (34.38)     4:32.19 (34.33)
        5:06.12 (33.93)     5:39.00 (32.88)                                        
  2 Jacobus, Anne             63 Long Beach Gruni     9:27.76    9:27.47  
                  47.93     1:40.62 (52.69)     2:37.45 (56.83)     3:36.30 (58.85)
        4:35.99 (59.69)   5:36.31 (1:00.32)   6:36.53 (1:00.22)     7:35.92 (59.39)
        8:33.47 (57.55)     9:27.47 (54.00)                                        
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnea, Daniela           69 Stanford Masters       47.15      37.33  
  2 Hill, Marcia              69 Walnut Creek Mas       38.65      39.05  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnea, Daniela           69 Stanford Masters     1:45.30    1:24.91  
                  40.88     1:24.91 (44.03)                                        
  2 Hill, Marcia              69 Walnut Creek Mas     1:25.44    1:25.41  
                  40.91     1:25.41 (44.50)                                        
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnea, Daniela           69 Stanford Masters     3:20.00    3:00.36  
                  41.60     1:28.49 (46.89)     2:15.38 (46.89)     3:00.36 (44.98)
  2 Hill, Marcia              69 Walnut Creek Mas     3:04.86    3:12.72  
                  43.31     1:32.64 (49.33)     2:23.23 (50.59)     3:12.72 (49.49)
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnea, Daniela           69 Stanford Masters     8:20.10    8:01.46  
                  41.35     1:28.37 (47.02)     2:17.03 (48.66)     3:06.38 (49.35)
        3:56.37 (49.99)     4:46.23 (49.86)     5:36.61 (50.38)     6:26.31 (49.70)
        7:15.67 (49.36)     8:01.46 (45.79)                                        
  2 Hill, Marcia              69 Walnut Creek Mas    10:00.00    9:00.14  
                  44.41     1:35.76 (51.35)     2:29.84 (54.08)     3:24.63 (54.79)
        4:19.32 (54.69)     5:15.06 (55.74)     6:12.42 (57.36)     7:09.47 (57.05)
        8:04.91 (55.44)     9:00.14 (55.23)                                        
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridout, Nancy             71 Tamalpais Aquati       37.50      35.48  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridout, Nancy             71 Tamalpais Aquati     1:22.00    1:23.61  
                  40.08     1:23.61 (43.53)                                        
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tegner, Thyra             79 ALMA                   59.00      50.70  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tegner, Thyra             79 ALMA                 2:15.00    1:58.56  
                  55.69   1:58.56 (1:02.87)                                        
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tegner, Thyra             79 ALMA                 4:35.00    4:25.14  
                  55.36   2:01.22 (1:05.86)   3:12.46 (1:11.24)   4:25.14 (1:12.68)
 
Men 17 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szeto, Ryan               17 Fog City Masters       27.00      26.38  
 
Men 17 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szeto, Ryan               17 Fog City Masters       57.00    1:12.26  
                  32.83     1:12.26 (39.43)                                        
 
Men 17 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szeto, Ryan               17 Fog City Masters     2:05.00    2:08.77  
                  28.09     1:00.95 (32.86)     1:35.24 (34.29)     2:08.77 (33.53)
 
Men 17 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szeto, Ryan               17 Fog City Masters     5:41.00    5:52.79  
                  29.30     1:02.68 (33.38)     1:38.50 (35.82)     2:14.36 (35.86)
        2:50.89 (36.53)     3:28.14 (37.25)     4:05.07 (36.93)     4:42.39 (37.32)
        5:18.82 (36.43)     5:52.79 (33.97)                                        
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Clark                18 Fog City Masters       21.61      21.99  
  2 Kwong, Morgan             18 Fog City Masters       23.00      23.29  
  3 Dobrushin, Maxim          24 Fog City Masters       23.50      23.33  
  4 McDonald, Connor          19 Cal Maritime Aca       30.00      24.37  
  5 Champion, Brandt          23 Unattached PC          27.00      24.82  
  6 Calhoun, Jack             24 Fog City Masters       26.40      25.08  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Clark                18 Fog City Masters       47.46      48.99  
                  23.71       48.99 (25.28)                                        
  2 Kwong, Morgan             18 Fog City Masters       55.27      52.24  
                  24.61       52.24 (27.63)                                        
  3 Calhoun, Jack             24 Fog City Masters     1:00.59      53.44  
                  25.91       53.44 (27.53)                                        
  4 McDonald, Connor          19 Cal Maritime Aca     1:00.00      53.91  
                  25.53       53.91 (28.38)                                        
  5 Champion, Brandt          23 Unattached PC          58.31      54.86  
                  26.98       54.86 (27.88)                                        
  6 Dobrushin, Maxim          24 Fog City Masters     1:01.50    1:01.08  
                  29.36     1:01.08 (31.72)                                        
  7 Ponce, Mauricio           21 Fog City Masters     1:15.00    1:04.77  
                  29.62     1:04.77 (35.15)                                        
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calhoun, Jack             24 Fog City Masters     1:57.00    1:58.45  
                  27.07       57.66 (30.59)     1:28.67 (31.01)     1:58.45 (29.78)
  2 Champion, Brandt          23 Unattached PC        2:07.00    2:00.03  
                  27.98       58.77 (30.79)     1:29.58 (30.81)     2:00.03 (30.45)
  3 McDonald, Connor          19 Cal Maritime Aca     2:15.00    2:04.92  
                  28.43     1:01.12 (32.69)     1:33.46 (32.34)     2:04.92 (31.46)
  4 Ponce, Mauricio           21 Fog City Masters     2:45.00    2:30.36  
                  29.83     1:07.23 (37.40)     1:53.41 (46.18)     2:30.36 (36.95)
 -- Sun, Clark                18 Fog City Masters     1:50.00        XNS  
 -- Kwong, Morgan             18 Fog City Masters     1:51.00        XNS  
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Clark                18 Fog City Masters     5:01.00    5:08.72  
                  26.86       56.34 (29.48)     1:27.63 (31.29)     1:58.89 (31.26)
        2:30.20 (31.31)     3:02.82 (32.62)     3:35.67 (32.85)     4:08.44 (32.77)
        4:41.02 (32.58)     5:08.72 (27.70)                                        
  2 Calhoun, Jack             24 Fog City Masters     5:15.00    5:15.19  
                  28.57     1:00.09 (31.52)     1:32.23 (32.14)     2:04.23 (32.00)
        2:36.37 (32.14)     3:08.53 (32.16)     3:40.36 (31.83)     4:12.62 (32.26)
        4:44.25 (31.63)     5:15.19 (30.94)                                        
  3 Kwong, Morgan             18 Fog City Masters     5:12.37    5:22.76  
                  27.95       59.92 (31.97)     1:32.13 (32.21)     2:05.16 (33.03)
        2:37.66 (32.50)     3:10.18 (32.52)     3:43.62 (33.44)     4:16.63 (33.01)
        4:49.94 (33.31)     5:22.76 (32.82)                                        
  4 Champion, Brandt          23 Unattached PC        5:30.00    5:27.43  
                  28.44     1:00.17 (31.73)     1:32.94 (32.77)     2:06.01 (33.07)
        2:39.41 (33.40)     3:12.62 (33.21)     3:46.03 (33.41)     4:19.82 (33.79)
        4:53.97 (34.15)     5:27.43 (33.46)                                        
  5 Ponce, Mauricio           21 Fog City Masters     6:30.00    6:01.72  
                  29.95     1:05.49 (35.54)     1:41.98 (36.49)     2:18.90 (36.92)
        2:54.83 (35.93)     3:32.15 (37.32)     4:10.10 (37.95)     4:47.97 (37.87)
        5:26.18 (38.21)     6:01.72 (35.54)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Carlos           27 San Mateo Master       22.75      23.44  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Carlos           27 San Mateo Master       48.50      49.61  
                  23.62       49.61 (25.99)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Carlos           27 San Mateo Master     1:46.00    1:48.94  
                  24.99       52.60 (27.61)     1:20.72 (28.12)     1:48.94 (28.22)
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Austin               30 Burlingame Aquat       28.00      24.64  
  2 Wood, Jordan              34 Fog City Masters       25.00      25.30  
  3 Habberstad, Luke          33 Unattached PC          35.00      26.89  
  4 Ignatov, Alex             32 Fog City Masters       28.00      27.51  
  5 Chase, Ryan               32 San Francisco Ts       32.00      31.22  
  6 Saito, Blaine             32 San Francisco Ts       40.00      31.54  
 -- Morrison, Evan            33 South End Rowing       30.00         NS  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Austin               30 Burlingame Aquat       58.00      54.11  
                  26.22       54.11 (27.89)                                        
  2 Wood, Jordan              34 Fog City Masters     1:04.00      58.32  
                  27.99       58.32 (30.33)                                        
  3 Ignatov, Alex             32 Fog City Masters     1:00.00      59.08  
                  27.13       59.08 (31.95)                                        
  4 Morrison, Evan            33 South End Rowing     1:03.00    1:01.08  
                  29.31     1:01.08 (31.77)                                        
  5 Chase, Ryan               32 San Francisco Ts     1:09.00    1:08.01  
                  32.74     1:08.01 (35.27)                                        
  6 Habberstad, Luke          33 Unattached PC        1:25.00    1:09.69  
                  31.58     1:09.69 (38.11)                                        
  7 Saito, Blaine             32 San Francisco Ts     1:45.00    1:10.51  
                  31.98     1:10.51 (38.53)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ignatov, Alex             32 Fog City Masters     1:58.00    1:57.78  
                  26.49       56.29 (29.80)     1:26.90 (30.61)     1:57.78 (30.88)
  2 Lau, Austin               30 Burlingame Aquat     2:10.00    2:00.32  
                  28.54       59.61 (31.07)     1:30.56 (30.95)     2:00.32 (29.76)
  3 Morrison, Evan            33 South End Rowing     2:12.00    2:15.43  
                  30.46     1:04.87 (34.41)     1:40.24 (35.37)     2:15.43 (35.19)
  4 Wood, Jordan              34 Fog City Masters     2:43.00    2:28.21  
                  31.35     1:10.31 (38.96)     1:50.70 (40.39)     2:28.21 (37.51)
  5 Chase, Ryan               32 San Francisco Ts     2:55.00    2:28.45  
                  33.94     1:11.55 (37.61)     1:50.27 (38.72)     2:28.45 (38.18)
  6 Habberstad, Luke          33 Unattached PC        2:50.00    2:31.28  
                  33.79     1:12.18 (38.39)     1:52.26 (40.08)     2:31.28 (39.02)
  7 Saito, Blaine             32 San Francisco Ts     3:30.00    2:48.63  
                  37.26     1:19.42 (42.16)     2:04.27 (44.85)     2:48.63 (44.36)
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ignatov, Alex             32 Fog City Masters     5:20.00    5:17.09  
                  27.34       57.67 (30.33)     1:28.72 (31.05)     2:00.39 (31.67)
        2:32.57 (32.18)     3:05.16 (32.59)     3:37.95 (32.79)     4:11.28 (33.33)
        4:44.44 (33.16)     5:17.09 (32.65)                                        
  2 Lau, Austin               30 Burlingame Aquat     5:45.00    5:34.44  
                  29.91     1:02.67 (32.76)     1:35.89 (33.22)     2:09.75 (33.86)
        2:43.83 (34.08)     3:18.36 (34.53)     3:52.87 (34.51)     4:27.62 (34.75)
        5:02.71 (35.09)     5:34.44 (31.73)                                        
  3 Morrison, Evan            33 South End Rowing     6:00.00    5:43.37  
                  31.51     1:05.38 (33.87)     1:40.02 (34.64)     2:14.48 (34.46)
        2:49.17 (34.69)     3:24.00 (34.83)     3:58.82 (34.82)     4:33.86 (35.04)
        5:08.85 (34.99)     5:43.37 (34.52)                                        
  4 Chase, Ryan               32 San Francisco Ts     7:05.00    6:34.52  
                  33.69     1:11.02 (37.33)     1:50.00 (38.98)     2:30.09 (40.09)
        3:10.95 (40.86)     3:51.29 (40.34)     4:32.44 (41.15)     5:13.90 (41.46)
        5:55.23 (41.33)     6:34.52 (39.29)                                        
  5 Saito, Blaine             32 San Francisco Ts     9:30.00    7:28.97  
                  35.70     1:17.63 (41.93)     2:02.79 (45.16)     2:48.88 (46.09)
        3:35.09 (46.21)     4:21.56 (46.47)     5:08.86 (47.30)     5:56.41 (47.55)
        6:43.21 (46.80)     7:28.97 (45.76)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley, Orin             36 Marcia's Enthusi       26.77      25.79  
  2 Davidson, Jeremy          39 San Francisco Ts       28.00      27.58  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley, Orin             36 Marcia's Enthusi       56.99      57.60  
                  27.89       57.60 (29.71)                                        
  2 Davidson, Jeremy          39 San Francisco Ts     1:03.00    1:01.91  
                  29.32     1:01.91 (32.59)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley, Orin             36 Marcia's Enthusi     2:04.00    2:10.77  
                  29.82     1:02.84 (33.02)     1:37.61 (34.77)     2:10.77 (33.16)
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley, Orin             36 Marcia's Enthusi     6:05.00    5:59.58  
                  32.34     1:09.08 (36.74)     1:44.52 (35.44)     2:20.89 (36.37)
        2:57.24 (36.35)     3:33.83 (36.59)     4:10.70 (36.87)     4:47.84 (37.14)
        5:24.34 (36.50)     5:59.58 (35.24)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burks, Rob                42 Sierra Nevada Ma       29.00      26.29  
  2 Bell, Tyson               41 San Francisco Ts          NT      27.51  
  3 Green, Joel               43 Temescal Aquatic       30.00      29.80  
  4 Prodoehl, Jason           42 San Francisco Ts       35.00      30.18  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burks, Rob                42 Sierra Nevada Ma       58.00      58.02  
                  27.70       58.02 (30.32)                                        
  2 Green, Joel               43 Temescal Aquatic     1:05.00    1:00.88  
                  29.74     1:00.88 (31.14)                                        
  3 Bell, Tyson               41 San Francisco Ts          NT    1:05.43  
                  29.62     1:05.43 (35.81)                                        
  4 Prodoehl, Jason           42 San Francisco Ts     1:12.00    1:09.63  
                  32.62     1:09.63 (37.01)                                        
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burks, Rob                42 Sierra Nevada Ma     2:15.00    2:08.78  
                  29.94     1:02.31 (32.37)     1:35.73 (33.42)     2:08.78 (33.05)
  2 Green, Joel               43 Temescal Aquatic     2:20.00    2:14.71  
                  31.21     1:04.53 (33.32)     1:39.53 (35.00)     2:14.71 (35.18)
  3 Prodoehl, Jason           42 San Francisco Ts     2:40.00    2:36.38  
                  36.30     1:17.36 (41.06)     1:58.54 (41.18)     2:36.38 (37.84)
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burks, Rob                42 Sierra Nevada Ma     5:45.00    5:35.83  
                  29.84     1:02.37 (32.53)     1:36.20 (33.83)     2:09.96 (33.76)
        2:43.96 (34.00)     3:18.75 (34.79)     3:53.18 (34.43)     4:27.78 (34.60)
        5:02.56 (34.78)     5:35.83 (33.27)                                        
  2 Prodoehl, Jason           42 San Francisco Ts     6:50.00    6:47.79  
                  35.49     1:15.61 (40.12)     1:56.93 (41.32)     2:39.11 (42.18)
      4:03.28 (1:24.17)                             4:44.84 ( )     5:26.00 (41.16)
        6:07.00 (41.00)     6:47.79 (40.79)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craven, Rob               48 Manatee Aquatic        26.50      25.88  
  2 Rosenbaum, Ken            48 Lap Dogs               32.00      29.57  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craven, Rob               48 Manatee Aquatic        58.50      58.02  
                  27.34       58.02 (30.68)                                        
  2 Rosenbaum, Ken            48 Lap Dogs             1:10.00    1:07.62  
                  32.83     1:07.62 (34.79)                                        
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craven, Rob               48 Manatee Aquatic      2:12.00    2:12.82  
                  29.60     1:03.00 (33.40)     1:37.90 (34.90)     2:12.82 (34.92)
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canepa, Mark              49 Manatee Aquatic      5:42.00    5:48.72  
                  31.40     1:04.92 (33.52)     1:39.03 (34.11)     2:13.47 (34.44)
        2:48.70 (35.23)     3:24.17 (35.47)     3:59.91 (35.74)     4:36.34 (36.43)
        5:12.94 (36.60)     5:48.72 (35.78)                                        
  2 Craven, Rob               48 Manatee Aquatic      6:05.50    6:04.66  
                  32.72     1:08.01 (35.29)     1:44.53 (36.52)     2:21.88 (37.35)
        2:59.18 (37.30)     3:36.49 (37.31)     4:14.19 (37.70)     4:51.64 (37.45)
        5:28.99 (37.35)     6:04.66 (35.67)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolf, Marlon             50 Swymnut Masters        29.00      26.52  
  2 Nagel, Roland             51 Santa Cruz Maste       29.00      28.17  
  3 Campbell, Chris           52 Mountain View Ma       30.00      29.45  
  4 Kazek, Michael            52 Cal Maritime Aca       29.50      29.97  
  5 Hess, Bart                52 Manatee Aquatic        30.86      31.71  
  6 Cotta, James              52 Lodi Masters           31.00      32.68  
 -- Frentsos, Paul            52 San Francisco Ts       26.00         NS  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolf, Marlon             50 Swymnut Masters      1:03.00      58.17  
                  28.03       58.17 (30.14)                                        
  2 Hill, Brian               51 Temescal Aquatic     1:09.00      59.22  
                  28.92       59.22 (30.30)                                        
  3 Nagel, Roland             51 Santa Cruz Maste     1:03.00    1:02.87  
                  29.76     1:02.87 (33.11)                                        
  4 Campbell, Chris           52 Mountain View Ma     1:03.40    1:03.34  
                  30.75     1:03.34 (32.59)                                        
  5 Cotta, James              52 Lodi Masters         1:12.00    1:11.92  
                  34.75     1:11.92 (37.17)                                        
  6 Hess, Bart                52 Manatee Aquatic      1:10.47    1:12.30  
                  33.60     1:12.30 (38.70)                                        
 -- Frentsos, Paul            52 San Francisco Ts     1:00.00         NS  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolf, Marlon             50 Swymnut Masters      2:20.00    2:12.52  
                  32.10     1:05.66 (33.56)     1:40.44 (34.78)     2:12.52 (32.08)
  2 Nagel, Roland             51 Santa Cruz Maste     2:15.00    2:17.45  
                  30.69     1:05.45 (34.76)     1:41.68 (36.23)     2:17.45 (35.77)
  3 Campbell, Chris           52 Mountain View Ma     2:25.00    2:22.43  
                  32.93     1:08.83 (35.90)     1:45.53 (36.70)     2:22.43 (36.90)
  4 Hill, Brian               51 Temescal Aquatic     2:35.00    2:30.30  
                  29.85     1:10.49 (40.64)     1:55.09 (44.60)     2:30.30 (35.21)
  5 Kazek, Michael            52 Cal Maritime Aca     2:40.32    2:38.55  
                  31.44     1:15.87 (44.43)     1:59.60 (43.73)     2:38.55 (38.95)
  6 Cotta, James              52 Lodi Masters         2:45.00    2:53.30  
                  39.11     1:24.35 (45.24)     2:09.72 (45.37)     2:53.30 (43.58)
  7 Hess, Bart                52 Manatee Aquatic      2:44.87    2:55.95  
                  38.48     1:22.20 (43.72)     2:09.23 (47.03)     2:55.95 (46.72)
 -- Frentsos, Paul            52 San Francisco Ts     2:10.00         NS  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frentsos, Paul            52 San Francisco Ts     5:45.00    5:59.59  
                  30.42     1:04.99 (34.57)     1:40.64 (35.65)     2:16.92 (36.28)
        2:53.30 (36.38)     3:30.59 (37.29)     4:07.83 (37.24)     4:45.71 (37.88)
        5:23.60 (37.89)     5:59.59 (35.99)                                        
  2 Nagel, Roland             51 Santa Cruz Maste     5:50.00    6:02.98  
                  31.55     1:06.29 (34.74)     1:42.13 (35.84)     2:18.58 (36.45)
        2:55.11 (36.53)     3:32.11 (37.00)     4:09.81 (37.70)     4:47.81 (38.00)
        5:25.85 (38.04)     6:02.98 (37.13)                                        
  3 Hill, Brian               51 Temescal Aquatic     7:05.00    6:11.31  
                  31.75     1:06.32 (34.57)     1:42.64 (36.32)     2:19.10 (36.46)
        2:57.44 (38.34)     3:36.48 (39.04)     4:15.35 (38.87)     4:54.91 (39.56)
        5:34.16 (39.25)     6:11.31 (37.15)                                        
  4 Campbell, Chris           52 Mountain View Ma     6:25.00    6:23.62  
                  33.85     1:10.79 (36.94)     1:49.79 (39.00)     2:28.58 (38.79)
        3:08.42 (39.84)     3:48.48 (40.06)     4:27.08 (38.60)     5:05.89 (38.81)
        5:45.14 (39.25)     6:23.62 (38.48)                                        
  5 Cotta, James              52 Lodi Masters         7:30.00    7:26.61  
                  36.81     1:19.89 (43.08)     2:05.52 (45.63)     2:52.30 (46.78)
        3:38.34 (46.04)     4:24.74 (46.40)     5:11.53 (46.79)     5:57.72 (46.19)
        6:43.25 (45.53)     7:26.61 (43.36)                                        
  6 Hess, Bart                52 Manatee Aquatic      7:51.80    7:41.38  
                  39.42     1:25.17 (45.75)     2:13.68 (48.51)     3:02.57 (48.89)
        3:51.47 (48.90)     4:40.28 (48.81)     5:27.41 (47.13)     6:12.74 (45.33)
        6:58.09 (45.35)     7:41.38 (43.29)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cutting, Steve            56 Tri Valley Maste       25.34      24.86  
  2 Patocchi, Robert          57 Cal Maritime Aca       25.50      25.02  
  3 Derbyshire, Donald        56 Long Beach Gruni       45.00      42.51  
  4 Diers, Phil               56 San Francisco Ts       43.79      43.27  
 -- Parnes, Bart              57 Long Beach Gruni       37.00         NS  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patocchi, Robert          57 Cal Maritime Aca       58.50      57.34  
                  27.23       57.34 (30.11)                                        
  2 Derbyshire, Donald        56 Long Beach Gruni     1:40.00    1:36.95  
                  43.66     1:36.95 (53.29)                                        
  3 Diers, Phil               56 San Francisco Ts     1:44.53    1:49.34  
                  51.20     1:49.34 (58.14)                                        
 -- Parnes, Bart              57 Long Beach Gruni     1:25.00         NS  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cutting, Steve            56 Tri Valley Maste     2:08.75    2:01.51  
                  27.35       58.43 (31.08)     1:29.69 (31.26)     2:01.51 (31.82)
  2 Patocchi, Robert          57 Cal Maritime Aca     2:12.50    2:11.89  
                  30.86     1:04.48 (33.62)     1:39.12 (34.64)     2:11.89 (32.77)
  3 Derbyshire, Donald        56 Long Beach Gruni     3:40.00    3:33.23  
                  44.27     1:38.24 (53.97)     2:35.52 (57.28)     3:33.23 (57.71)
  4 Diers, Phil               56 San Francisco Ts     3:46.37    4:17.53  
                  54.23   2:02.16 (1:07.93)   3:11.96 (1:09.80)   4:17.53 (1:05.57)
 -- Parnes, Bart              57 Long Beach Gruni     3:13.00         NS  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cutting, Steve            56 Tri Valley Maste     6:02.00    5:47.34  
                  32.17     1:07.88 (35.71)     1:43.81 (35.93)     2:19.52 (35.71)
        2:54.87 (35.35)     3:30.28 (35.41)     4:05.38 (35.10)     4:40.34 (34.96)
        5:14.56 (34.22)     5:47.34 (32.78)                                        
  2 Parnes, Bart              57 Long Beach Gruni     8:41.00    8:53.97  
                  42.97     1:31.81 (48.84)     2:23.97 (52.16)     3:18.66 (54.69)
        4:14.66 (56.00)     5:11.37 (56.71)     6:07.94 (56.57)     7:03.87 (55.93)
        7:59.65 (55.78)     8:53.97 (54.32)                                        
  3 Derbyshire, Donald        56 Long Beach Gruni     9:15.00    9:24.84  
                  43.87     1:36.89 (53.02)     2:33.30 (56.41)     3:31.63 (58.33)
        4:30.30 (58.67)     5:29.86 (59.56)     6:29.41 (59.55)     7:29.24 (59.83)
        8:28.69 (59.45)     9:24.84 (56.15)                                        
  4 Diers, Phil               56 San Francisco Ts    11:26.45   11:30.74  
                  54.56   2:02.64 (1:08.08)   3:15.85 (1:13.21)   4:28.37 (1:12.52)
      5:41.43 (1:13.06)   6:54.20 (1:12.77)   8:05.56 (1:11.36)   9:16.16 (1:10.60)
     10:27.64 (1:11.48)  11:30.74 (1:03.10)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridinger, Kim             62 University of Sa       29.50      28.07  
  2 Mc Clelland, Mac          64 Manatee Aquatic        30.00      28.24  
  3 Small, Stephen            61 Unattached PC          30.00      29.55  
  4 Kennedy, Jim              62 Cal Maritime Aca       31.50      30.70  
  5 Ceci, Lou                 63 Stanford Masters       33.00      32.04  
  6 Levinson, Alan            62 Manatee Aquatic        32.00      33.19  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridinger, Kim             62 University of Sa     1:03.00    1:02.41  
                  29.46     1:02.41 (32.95)                                        
  2 Mc Clelland, Mac          64 Manatee Aquatic      1:10.00    1:02.47  
                  29.83     1:02.47 (32.64)                                        
  3 Small, Stephen            61 Unattached PC        1:10.00    1:05.33  
                  30.76     1:05.33 (34.57)                                        
  4 Kennedy, Jim              62 Cal Maritime Aca     1:07.21    1:09.48  
                  34.28     1:09.48 (35.20)                                        
  5 Ceci, Lou                 63 Stanford Masters     1:13.00    1:13.93  
                  35.98     1:13.93 (37.95)                                        
  6 Levinson, Alan            62 Manatee Aquatic      1:16.00    1:14.09  
                  34.94     1:14.09 (39.15)                                        
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridinger, Kim             62 University of Sa     2:18.00    2:15.83  
                  32.24     1:07.13 (34.89)     1:42.34 (35.21)     2:15.83 (33.49)
  2 Small, Stephen            61 Unattached PC        2:30.00    2:24.27  
                  33.07     1:10.32 (37.25)     1:48.08 (37.76)     2:24.27 (36.19)
  3 Kennedy, Jim              62 Cal Maritime Aca     2:28.40    2:33.76  
                  35.14     1:13.38 (38.24)     1:53.40 (40.02)     2:33.76 (40.36)
  4 Ceci, Lou                 63 Stanford Masters     2:42.00    2:41.51  
                  38.92     1:20.04 (41.12)     2:01.95 (41.91)     2:41.51 (39.56)
  5 Levinson, Alan            62 Manatee Aquatic      2:50.00    2:50.08  
                  40.19     1:23.72 (43.53)     2:08.57 (44.85)     2:50.08 (41.51)
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clemmons, Jim             63 Manatee Aquatic      5:41.50    5:37.81  
                  31.27     1:04.63 (33.36)     1:38.52 (33.89)     2:12.99 (34.47)
        2:47.24 (34.25)     3:21.26 (34.02)     3:55.20 (33.94)     4:29.37 (34.17)
        5:03.70 (34.33)     5:37.81 (34.11)                                        
  2 Ridinger, Kim             62 University of Sa     5:55.00    5:55.87  
                  32.14     1:06.37 (34.23)     1:41.27 (34.90)     2:17.30 (36.03)
        2:53.29 (35.99)     3:30.73 (37.44)     4:07.37 (36.64)     4:43.78 (36.41)
        5:20.38 (36.60)     5:55.87 (35.49)                                        
  3 Small, Stephen            61 Unattached PC        7:15.00    6:26.49  
                  33.85     1:10.86 (37.01)     1:49.27 (38.41)     2:28.63 (39.36)
        3:07.95 (39.32)     3:47.79 (39.84)     4:27.44 (39.65)     5:07.58 (40.14)
        5:47.74 (40.16)     6:26.49 (38.75)                                        
  4 Kennedy, Jim              62 Cal Maritime Aca     6:32.99    6:56.37  
                  36.18     1:15.58 (39.40)     1:56.11 (40.53)     2:37.74 (41.63)
        3:19.13 (41.39)     4:01.60 (42.47)     4:44.64 (43.04)     5:28.17 (43.53)
        6:12.34 (44.17)     6:56.37 (44.03)                                        
  5 Ceci, Lou                 63 Stanford Masters     7:15.00    7:18.93  
                  39.18     1:22.13 (42.95)     2:06.65 (44.52)     2:52.82 (46.17)
        3:38.46 (45.64)     4:23.05 (44.59)     5:07.91 (44.86)     5:52.71 (44.80)
        6:36.99 (44.28)     7:18.93 (41.94)                                        
  6 Levinson, Alan            62 Manatee Aquatic      7:30.00    7:36.65  
                  44.20     1:29.82 (45.62)     2:16.18 (46.36)     3:03.09 (46.91)
        3:49.08 (45.99)     4:35.62 (46.54)     5:21.77 (46.15)     6:07.59 (45.82)
        6:52.85 (45.26)     7:36.65 (43.80)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coughlan, Kevin           69 Unattached PC          35.00      35.29  
 -- Gleeson, Jerry            66 Wine Country Mas       34.00         NS  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleeson, Jerry            66 Wine Country Mas     1:14.00    1:12.89  
                  35.86     1:12.89 (37.03)                                        
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleeson, Jerry            66 Wine Country Mas     2:38.00    2:39.08  
                  36.09     1:16.00 (39.91)     1:58.19 (42.19)     2:39.08 (40.89)
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleeson, Jerry            66 Wine Country Mas     7:10.00    6:58.61  
                  38.30     1:19.09 (40.79)     2:00.08 (40.99)     2:42.22 (42.14)
        3:24.27 (42.05)     4:07.75 (43.48)     4:50.88 (43.13)     5:34.44 (43.56)
        6:17.96 (43.52)     6:58.61 (40.65)                                        
  2 Coughlan, Kevin           69 Unattached PC        8:00.00    8:33.28  
                  41.67     1:29.09 (47.42)     2:19.27 (50.18)     3:10.52 (51.25)
        4:04.59 (54.07)     4:59.96 (55.37)     5:54.73 (54.77)     6:48.49 (53.76)
        7:41.82 (53.33)     8:33.28 (51.46)                                        
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Richard            70 Tamalpais Aquati       28.50      27.04  
 -- Bell, John                71 Indy Aquatic Mas       29.46         NS  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Richard            70 Tamalpais Aquati     1:01.50      59.01  
                  28.30       59.01 (30.71)                                        
 -- Bell, John                71 Indy Aquatic Mas     1:06.63         NS  
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Richard            70 Tamalpais Aquati     2:12.80    2:13.88  
                  30.82     1:04.72 (33.90)     1:39.73 (35.01)     2:13.88 (34.15)
 -- Bell, John                71 Indy Aquatic Mas     2:35.43         NS  
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Richard            70 Tamalpais Aquati     6:10.00    6:07.03  
                  31.79     1:07.80 (36.01)     1:44.85 (37.05)     2:22.49 (37.64)
        3:00.23 (37.74)     3:38.05 (37.82)     4:15.90 (37.85)     4:53.56 (37.66)
        5:30.61 (37.05)     6:07.03 (36.42)                                        
 -- Bell, John                71 Indy Aquatic Mas     7:37.98         NS  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry          76 San Mateo Master       36.70      35.80  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry          76 San Mateo Master     1:20.74    1:20.71  
                  38.25     1:20.71 (42.46)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry          76 San Mateo Master     2:56.32    2:57.69  
                  40.51     1:26.54 (46.03)     2:12.96 (46.42)     2:57.69 (44.73)
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry          76 San Mateo Master     7:46.97    7:35.82  
                  41.68     1:27.63 (45.95)     2:14.58 (46.95)     3:02.84 (48.26)
        3:49.78 (46.94)     4:37.14 (47.36)     5:24.11 (46.97)     6:09.90 (45.79)
        6:54.00 (44.10)     7:35.82 (41.82)                                        

USMS Logo

 

GO THE DISTANCE

Link to the Swimming World website

Sports Basement Logo