PacMasters

Donner Lake Open Water
Sierra Nevada Masters
Category 2 Swimsuits

  Serving Northern California and Northwestern Nevada

Masters Swimming is for Everyone
All ages and all levels!

Follow pacmastersswim on Twitter
LinkedIn Join USMS p Pacific Masters United States
PLACE        LAST NAME FIRST NAMMI       TEAM ABBREAGE     TIME

W/18-24

1            Busch ConnRosemary          CRUZ      24      1:31:49

W/30-34

1            Corwin    Emily    M        ECAM      34      1:12:34
2            Bereknyei Sylvia   S        UNAT      32      1:18:40
3            Cromwell  Lindsey  K        UNAT      30      1:28:55
4            Braun     Rebecca           UNAT      32      2:03:11

W/35-39

1            Prohaska  Kimberly          SNM       35      1:08:32
2            Reichardt Rebecca  J        CTMA*     35      1:29:10
3            Tresham   Megan             SNM       36      1:42:43

W/40-44

1            Hodder    Kendra   G        OAM       42      1:12:08
2            Anaya     Cyane             TEME      41      1:12:46
3            Winter    Elise             PAR       40      1:15:07
4            Micoleau  Sandrine          UNAT      42      1:22:07
5            Carr      Jennifer          CVM       43      1:23:44
6            Caucci    Kathryn           SAC       42      1:24:27
7            Lewis     Akiko             SRVM      42      1:31:38
8            Ardell    Julie             UNAT      42      1:35:07
9            Crenshaw  Angie             EDHS      42      1:46:05
10           Boynton   Heidi             CRUZ      43      1:50:27

W/45-49

1            Harnett   Marissa           OAM       46      1:12:44
2            Kinsella  ElizabethA        BAC       49      1:46:36
3            Kinsella  Una               BAC       47      1:54:19

W/50-54

1            Larson    Kim               CALM      50      1:16:57
2            BettencourBrenda   B        UNAT      54      1:25:25
3            O'Hare    Tracey            UNAT      51      1:28:27
4            Berro     Denise            UNAT      53      1:31:19
5            Henry     Jennifer          RAMS      53      1:35:47

W/55-59

1            Quinn     Phyllis  E        TOC       57      1:13:37
2            Helmrich  Susan    P        LNRS      57      1:14:24
3            McEvoy    Diane             CVMM*     59      1:38:50
4            Small     Lindy    S        MAM       57      1:39:19
5            Fish      Regina            UNAT      55      1:53:45

W/60-64

1            Corwin    Terry    P        UNAT      61      1:33:28

M/25-29

1            Evans     Ryan              SNM       27      56:15

M/30-34

1            Spiegel   Michael  D        STAN      30      1:01:52
2            Hanson    Timothy  L        BAY       32      1:06:04
3            DrainvilleNathan            UNAT      31      1:22:00

M/35-39

1            Toumajian Kevin             UNAT      36      1:10:09
2            Hawes     Dustin            UNAT      35      1:22:26
3            Sinkula   Michael           UNAT      35      1:33:05

M/40-44

1            Servant   Michael           OREG*     42      1:06:27
2            Healey    Giles             JAMM      43      1:15:37
3            George    Cameron           TUTE      42      1:19:09
4            Kerby     Steve             UNAT      41      1:23:55
5            Dean      Robert            SMM       41      1:30:01

M/45-49

1            Bedsworth Jay               TOC       48      1:23:07
2            Gray      Owen              NBA       47      1:32:00
3            McCormick John     S        SNM       49      1:39:23
4            Siti      Joseph            NBA       48      1:46:56

M/50-54

1            Fallant   Ralph             STAN      52      1:09:20
2            Stolberg  Bolko             RINC      54      1:11:00
3            McLoughlinCraig    S        SNM       53      1:18:28
4            Bayliss   Joe               UNAT      51      1:18:57
5            Beeman    Chris             CSSR      53      1:20:25
6            Plomgren  David             PCCM      50      1:23:52

M/55-59

1            ONeil     Matt              SNM       58      1:09:59
2            Danna     Mark     J        UNAT      57      1:16:27
3            Conkey    James             SNM       58      1:17:41
4            Levine    Richard  A        LNRS      58      1:34:30
5            Gilberg   Gary              UNAT      58      1:35:20
6            DrainvilleTim               NSA       56      1:48:34

M/60-64

1            Schram    Richard           WINE*     61      1:05:31
2            Trachok   Rick              SNM       60      1:12:00
3            Miller    Keith W. W        SAC       61      1:12:29
4            Kendall   Scot              CRUZ      63      1:33:39

M/65-69

1            Tuttle    Tony              RPM       65      2:22:07

M/70-74

1            Krener    Arthur   J        SERC      70      1:36:16
 
  
  

USMS Logo

 

GO THE DISTANCE

Link to the Swimming World website

Sports Basement Logo