PacMasters

Richmond Masters

Keller Cove Swim for Kids

  Serving Northern California and Northwestern Nevada

Masters Swimming is for Everyone
All ages and all levels!

Follow pacmastersswim on Twitter
LinkedIn Join USMS p Pacific Masters United States

                      KELLER COVE SWIM FOR KIDS SAKE

                    RICHMOND, CALIFORNIA     09/25/2011

 
                   ********** AWARDS LIST **************
         ********** 2-MILE OVERALL RESULTS MASTERS **************
                     **** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       
===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Suzanne Heim-Bowen  53 WCM      92   43:02.60 
    2 Kathy Morlan        52 VACA     39   46:21.75 
    3 Deb McFerron        42 TAM      36   48:38.50 
    4 Jane Mason          44 SCAM    104   49:27.20 
   5 Annette Chinn       49 ECAM     12   49:42.65 
    6 Hilary Stevenson    35 PCAM     59   52:48.15 
    7 Jennifer Phalen     46 SCAM     46   54:12.30 
    8 Claire Lavery       52 ECAM     85   57:16.30 
    9 Kate Coleman        68 USF      14 1:07:02.75 
   10 Susan White         69 TCAM     65 1:22:43.50 
   11 Laurie Perry        57 TCAM     43 1:23:03.90 
   12 Mary Cantini-Nork   67 DC       82 1:36:22.55 

                      **** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Michael McCaffery   58 TOC      35   42:21.55 

    2 Chris Bond          44 WCM       5   42:43.90 

    3 Todd Arris          46 TOC       3   43:09.95 

    4 Garth Rosengren     39 UNAT     55   44:32.05 

    5 Mike Carr           51 SRM       9   45:52.80 

    6 David Mayer         51 BAM     106   46:25.65 

    7 Colin Reed          48 USF      50   47:59.10 

    8 Edward Rudloff      64 TOC      86   48:15.90 

    9 Shawn Turner        49 UNAT     61 1:04:51.55 

   10 Terry Horn          62 BAC      25 1:04:57.45 

   11 Joseph Carrillo     22 MHSA     10 1:24:06.70 









         ********** 2-MILE OVERALL RESULTS WETSUITS **************



            **** FEMALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Sarah Kensler       43 UNAT     28 1:00:27.85 

    2 Elizabeth Kirby     27 SCAM     29 1:07:42.25 

             **** MALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 David Penneys       28 SCAM     42   40:06.35 

    2 Patrick Davis       42 SCSC     73   50:14.60 

    3 Keith W. Miller     59 SAC      38   54:40.75 

    4 Harry Boucher       41 UNAT      6   54:58.05 

    5 Steven Elias        59 UNAT     19   58:28.40 

    6 Paul Emery          46 UNAT     70 1:00:36.15 

    7 Scott Swanson       35 SFRP     60 1:04:01.35 



       ********** 1-MILE OVERALL RESULTS USA SWIMMING **************



                     **** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Miriam Benjamin     15 WCAB     95   21:59.05 

                      **** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Gus Person          11 FF       44   28:13.15 



         ********** 1-MILE OVERALL RESULTS MASTERS **************



                     **** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Danielle Becks      29 TOC       4   21:15.00 

    2 Laureen Welting     45 TOC      64   22:09.35 

    3 Tesla Profumo       34 CRUZ     47   22:24.00 

    4 Cindy Clements      50 TAM      13   24:05.60 

    5 Suzanne Galvin      35 TOC     110   24:37.95 

    6 Joy Hollenback      38 BAM      23   31:37.50 

    7 Jacklyn Litman      61 BAY      32   33:26.40 

    8 Glenda Carroll      67 TAM      11   33:41.90 

    9 Renee Jaquith       19 RPMT     26   34:43.35 

   10 Valerie Armento     60 UNAT      2   35:37.80 

   11 Jennie Smythe       38 RPM      96   36:01.70 

   12 Susan Quesada       48 TVM      48   36:46.95 

   13 Anna Vincent        39 RPM      63   38:15.45 

   14 Lucy Snow           59 RPM      69   39:22.60 

   15 Libbie Horn         57 BAC      24   41:55.45 

   16 Joan Turner         45 UNAT     99   47:04.25 

   17 Barbara Robben      77 UNAT     97   53:20.15 



                      **** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Michael Keck        52 TOC      27   21:54.35 

    2 Michael Kruse       39 TOC     108   23:04.90 

    3 John Mayer          45 RPM     109   23:36.85 

    4 John Schonder       32 RPM      58   23:40.00 

    5 Robert Young        54 UNAT     84   24:06.50 

    6 David Robert        55 BAM      81   24:09.95 

    7 Joey Gerar Navarro  43 DC      114   24:40.70 

    8 David Carter        57 UNAT     80   24:49.75 

    9 Jonathan Ennis      45 TOC      71   24:50.80 

   10 James Beglinger     65 BAY     103   25:00.65 

   11 Frank Karbe         43 TOC      91   25:22.35 

   12 Martin Malasky      23 TOC      34   25:24.30 

   13 Ralph Brott         72 BAY       8   26:31.70 

   14 George Giles        51 VACA     68   27:22.25 

   15 Tom Longaker        47 MAV      33   27:44.25 

   16 Dan Winterrowd      60 SMST     66   27:58.50 

   17 Eric Rydman         45 UNAT     56   28:11.85 

   18 Thomas Knopf        63 TOC      30   28:17.45 

   19 John Cantlen        43 DEC      77   28:22.05 

   20 William Van Horn    73 TOC      62   31:30.85 

   21 James Aicardi       24 TOC       1   31:39.55 

   22 Dale Roberts        61 RPM      52   31:50.45 

   23 Bennett Michael     60 RPM      37   35:34.05 

   24 William Ferdon      65 TOC      87   37:41.65 

   25 Keith Lee           55 UNAT     76   38:01.75 

   26 Kevin Wiest         28 RPM      78   53:24.65 









         ********** 1-MILE OVERALL RESULTS WETSUITS **************



            **** FEMALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Jessie Gertz        29 TOC     101   22:49.85 

    2 Phyllis Quinn       55 TOC      49   24:59.70 

    3 Patricia Robak      62 SCAM    107   29:12.55 

    4 Kara Raggett        37 RPM      94   30:48.65 

    5 Sarah Colyer        42 CMSC     15   31:14.85 

    6 Alyssa Newman       36 RPM      40   33:04.80 

    7 Alison Boudreau     41 TEME      7   44:31.95 

    8 Kamala Appel        34 RPM     116   48:31.55 

    9 Terri Hunt          49 SERC     88   49:00.30 

   10 Katherine Mapes-Res 63 RPM      74   52:24.40 

             **** MALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Matthew Brown       27 TOC     115   27:16.70 

    2 Steve Glazer        40 RPM      75   29:50.75 

    3 Gray Buetzow        63 WCM      79   32:54.10 



        ********** HALF-MILE OVERALL RESULTS MASTERS **************



                     **** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Julie Clandra       44 RPM      93   23:38.40 

    2 Katharine Harps     63 RPM      22   23:55.35 

    3 Katy Belton         45 RPM      89   25:39.55 

    4 Marie Kochaver      66 RPM     112   28:12.10 

    5 Amy Rojas           37 RPM      54   30:50.65 

                      **** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 









       ********** HALF-MILE OVERALL RESULTS WETSUITS **************



            **** FEMALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Iracema Hromnic     32 UNAT    105   20:29.60 

    2 Julie Rogers        44 RPM      53   21:36.65 

    3 Delia Garcia        58 UNAT     20   22:17.15 

    4 Jennifer Doyle      41 WCM      18   22:39.65 

    5 Monica Shaw         49 UNAT     83   28:36.60 

    6 Sirichad Ouitavom   28 RPM     100   29:06.00 

    7 Elena Pelen         26 RPM     111   32:07.85 

             **** MALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Neil Saxby          35 UNAT     98   20:29.50 

    2 Martin Reisberg     69 RPM     113   33:31.75 



                      KELLER COVE SWIM FOR KIDS SAKE

                    RICHMOND, CALIFORNIA     09/25/2011

 



             ********** AGE GROUP RESULTS LIST **************



                     MALE AGE GROUP M1824 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1   104 Joseph Carrillo     22 MHSA     10 1:24:06.70 

                    FEMALE AGE GROUP F3539 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    87 Hilary Stevenson    35 PCAM     59   52:48.15 

                     MALE AGE GROUP M3539 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    73 Garth Rosengren     39 UNAT     55   44:32.05 

                    FEMALE AGE GROUP F4044 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    81 Deb McFerron        42 TAM      36   48:38.50 

    2    83 Jane Mason          44 SCAM    104   49:27.20 

                     MALE AGE GROUP M4044 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    69 Chris Bond          44 WCM       5   42:43.90 

                    FEMALE AGE GROUP F4549 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    84 Annette Chinn       49 ECAM     12   49:42.65 

    2    90 Jennifer Phalen     46 SCAM     46   54:12.30 

                     MALE AGE GROUP M4549 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    71 Todd Arris          46 TOC       3   43:09.95 

    2    78 Colin Reed          48 USF      50   47:59.10 

    3    98 Shawn Turner        49 UNAT     61 1:04:51.55 

                    FEMALE AGE GROUP F5054 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    70 Suzanne Heim-Bowen  53 WCM      92   43:02.60 

    2    75 Kathy Morlan        52 VACA     39   46:21.75 

    3    93 Claire Lavery       52 ECAM     85   57:16.30 

                     MALE AGE GROUP M5054 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    74 Mike Carr           51 SRM       9   45:52.80 

    2    76 David Mayer         51 BAM     106   46:25.65 

                    FEMALE AGE GROUP F5559 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1   103 Laurie Perry        57 TCAM     43 1:23:03.90 

                     MALE AGE GROUP M5559 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    68 Michael McCaffery   58 TOC      35   42:21.55 

                     MALE AGE GROUP M6064 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    79 Edward Rudloff      64 TOC      86   48:15.90 

    2    99 Terry Horn          62 BAC      25 1:04:57.45 



                    FEMALE AGE GROUP F6569 2 MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1   100 Kate Coleman        68 USF      14 1:07:02.75 

    2   102 Susan White         69 TCAM     65 1:22:43.50 

    3   105 Mary Cantini-Nork   67 DC       82 1:36:22.55 







         **** FEMALE 18-39 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Elizabeth Kirby     27 SCAM     29 1:07:42.25 

          **** MALE 18-39 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 David Penneys       28 SCAM     42   40:06.35 

    2 Scott Swanson       35 SFRP     60 1:04:01.35 

          **** FEMALE 40+ 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Sarah Kensler       43 UNAT     28 1:00:27.85 

           **** MALE 40+ 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Patrick Davis       42 SCSC     73   50:14.60 

    2 Keith W. Miller     59 SAC      38   54:40.75 

    3 Harry Boucher       41 UNAT      6   54:58.05 

    4 Steven Elias        59 UNAT     19   58:28.40 

    5 Paul Emery          46 UNAT     70 1:00:36.15 







                    

                   FEMALE AGE GROUP F1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    57 Renee Jaquith       19 RPM      26   34:43.35 

                    MALE AGE GROUP M1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    28 Martin Malasky      23 TOC      34   25:24.30 

    2    49 James Aicardi       24 TOC       1   31:39.55 

                   FEMALE AGE GROUP F2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1     4 Danielle Becks      29 TOC       4   21:15.00 

                    MALE AGE GROUP M2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    89 Kevin Wiest         28 RPM      78   53:24.65 

                   FEMALE AGE GROUP F3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    10 Tesla Profumo       34 CRUZ     47   22:24.00 

                    MALE AGE GROUP M3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    16 John Schonder       32 RPM      58   23:40.00 

                   FEMALE AGE GROUP F3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    21 Suzanne Galvin      35 TOC     110   24:37.95 

    2    48 Joy Hollenback      38 BAM      23   31:37.50 

    3    60 Jennie Smythe       38 RPM      96   36:01.70 

    4    64 Anna Vincent        39 RPM      63   38:15.45 

                    MALE AGE GROUP M3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    13 Michael Kruse       39 TOC     108   23:04.90 

                   FEMALE AGE GROUP F4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

                    MALE AGE GROUP M4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    22 Joey Gerar Navarro  43 DC      114   24:40.70 

    2    27 Frank Karbe         43 TOC      91   25:22.35 

    3    39 John Cantlen        43 DEC      77   28:22.05 

                   FEMALE AGE GROUP F4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1     8 Laureen Welting     45 TOC      64   22:09.35 

    2    61 Susan Quesada       48 TVM      48   36:46.95 

    3    77 Joan Turner         45 UNAT     99   47:04.25 



                    MALE AGE GROUP M4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    14 John Mayer          45 RPM     109   23:36.85 

    2    24 Jonathan Ennis      45 TOC      71   24:50.80 

    3    33 Tom Longaker        47 MAV      33   27:44.25 

    4    35 Eric Rydman         45 UNAT     56   28:11.85 

                   FEMALE AGE GROUP F5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    18 Cindy Clements      50 TAM      13   24:05.60 

                    MALE AGE GROUP M5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1     6 Michael Keck        52 TOC      27   21:54.35 

    2    19 Robert Young        54 UNAT     84   24:06.50 

    3    32 George Giles        51 VACA     68   27:22.25 

                   FEMALE AGE GROUP F5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    65 Lucy Snow           59 RPM      69   39:22.60 

    2    67 Libbie Horn         57 BAC      24   41:55.45 

                    MALE AGE GROUP M5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    20 David Robert        55 BAM      81   24:09.95 

    2    23 David Carter        57 UNAT     80   24:49.75 

    3    63 Keith Lee           55 UNAT     76   38:01.75 

                   FEMALE AGE GROUP F6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    54 Jacklyn Litman      61 BAY      32   33:26.40 

    2    59 Valerie Armento     60 UNAT      2   35:37.80 

                    MALE AGE GROUP M6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    34 Dan Winterrowd      60 SMST     66   27:58.50 

    2    38 Thomas Knopf        63 TOC      30   28:17.45 

    3    50 Dale Roberts        61 RPM      52   31:50.45 

    4    58 Bennett Michael     60 RPM      37   35:34.05 

                   FEMALE AGE GROUP F6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    56 Glenda Carroll      67 TAM      11   33:41.90 

                    MALE AGE GROUP M6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    26 James Beglinger     65 BAY     103   25:00.65 

    2    62 William Ferdon      65 TOC      87   37:41.65 

                    MALE AGE GROUP M7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    30 Ralph Brott         72 BAY       8   26:31.70 

    2    47 William Van Horn    73 TOC      62   31:30.85 

                   FEMALE AGE GROUP F7579 ONE MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    88 Barbara Robben      77 UNAT     97   53:20.15 







        **** FEMALE 18-39 ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Jessie Gertz        29 TOC     101   22:49.85 

    2 Kara Raggett        37 RPM      94   30:48.65 

    3 Alyssa Newman       36 RPM      40   33:04.80 

    4 Kamala Appel        34 RPM     116   48:31.55 

         **** MALE 18-39 ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Matthew Brown       27 TOC     115   27:16.70 

         **** FEMALE 40+ ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Phyllis Quinn       55 TOC      49   24:59.70 

    2 Patricia Robak      62 SCAM    107   29:12.55 

    3 Sarah Colyer        42 CMSC     15   31:14.85 

    4 Alison Boudreau     41 TEME      7   44:31.95 

    5 Terri Hunt          49 SERC     88   49:00.30 

    6 Katherine Mapes-Res 63 RPM      74   52:24.40 

          **** MALE 40+ ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Steve Glazer        40 RPM      75   29:50.75 

    2 Gray Buetzow        63 WCM      79   32:54.10 







                    MALE AGE GROUP M2529 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

                   FEMALE AGE GROUP F3539 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    45 Amy Rojas           37 RPM      54   30:50.65 

                   FEMALE AGE GROUP F4044 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    15 Julie Clandra       44 RPM      93   23:38.40 

                   FEMALE AGE GROUP F4549 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    29 Katy Belton         45 RPM      89   25:39.55 

                   FEMALE AGE GROUP F6064 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    17 Katharine Harps     63 RPM      22   23:55.35 

                   FEMALE AGE GROUP F6569 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    36 Marie Kochaver      66 RPM     112   28:12.10 

                    MALE AGE GROUP M6569 HALF MILE SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time       

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 





        

        **** FEMALE 18-39 HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Iracema Hromnic     32 UNAT    105   20:29.60 

    2 Sirichad Ouitavom   28 RPM     100   29:06.00 

    3 Elena Pelen         26 RPM     111   32:07.85 

         **** MALE 18-39 HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Neil Saxby          35 UNAT     98   20:29.50 

         **** FEMALE 40+ HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Julie Rogers        44 RPM      53   21:36.65 

    2 Delia Garcia        58 UNAT     20   22:17.15 

    3 Jennifer Doyle      41 WCM      18   22:39.65 

    4 Monica Shaw         49 UNAT     83   28:36.60 

         **** MALE 40+ HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time       

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Martin Reisberg     69 RPM     113   33:31.75 

USMS Logo

 

GO THE DISTANCE

Link to the Swimming World website

Sports Basement Logo