e

Pacific Masters gif

Results
Spring Lake Open Water


Spring Lake Open Water
16 May 2009


  
Female Finishers
Place Last Name First Name Club Age Time
1 George Heidi LAMV 33 18:42.9
2 Hazen Lisa UNAT 44 19:30.7
3 Val Laura TAM 57 21:00.2
4 Sepulvado Patricia RAMS 44 21:08.0
5 Dane Elizabeth CRUZ 29 21:53.4
6 Duggan Karen WCM 38 22:26.2
7 Deasy Michelle TOC 37 22:34.9
8 Clements Cindy TAM 48 22:37.9
9 Christensen Kate Olympic Club 49 22:42.7
10 Morlan Kathy UNAT 49 22:54.1
11 Chinn Annette Golden Bear 47 23:32.5
12 Stites Jane Menlo Masters 51 23:58.5
13 Quinn Phyllis TOC 53 23:59.5
14 Athens Allison CRUZ 28 24:08.0
15 Nelson Anna RAMS 55 24:56.8
16 Carney Monica CRUZ 26 25:03.7
17 Topp Suzanne QUAC 41 25:05.5
18 Flaskerud Devon WCM 27 25:26.1
19 Majerus Cecili SCAM 50 25:34.7
20 Challburg Karen VACA 44 25:48.8
21 Brems Marianne Menlo Masters 60 25:49.7
22 Bair Megan FOG 32 26:10.4
23 Hansen Jane UNAT 37 26:17.6
24 Jones Alice SCAM 59 26:19.9
25 Kita JoAnn RAMS 43 27:39.5
26 Carpeneter Kim SMMM 40 27:51.1
27 Rogers Mary UNAT 51 27:56.3
28 Focha Teresa Modesto 48 28:03.6
29 Allan Jean BAY 50 28:26.2
30 Tukua Karen WCM 59 28:29.2
31 Brenner Mindi Sierra Nevada Marlins 45 28:32.5
32 Blanchard Barbara UNAT 49 28:37.9
33 Coleman Kate Strawberry Canyon Aquatic 66 28:41.2
34 Dutro Cynthia Melo 60 29:13.3
35 Buckley Kristine PCC 49 29:27.9
36 Zipp Frederika Dolphin Club 47 30:04.3
37 Scott Emily SRM 29 30:16.8
38 Harms Kildine WCM 55 31:03.2
39 Winters Erin UNAT 32 31:18.3
40 Loflin Carol WCM 51 31:18.9
41 Litman Jacklyn Bay Masters 58 31:38.2
42 Davis Diane DAM 58 31:42.5
43 Munn Susan DAM 70 31:59.4
44 Morris Suzanne BAY 53 32:04.9
45 Jaeger Katy SMMM 39 32:08.6
46 Carroll Glenda TAM 65 32:16.8
47 Binder Claire QUAC 41 33:11.6
48 Stretch Nancy Olympic Club 69 33:32.3
49 Mckenna Mollie South End Rowing Club 45 33:40.1
50 McHale Carol UNAT 27 33:57.1
51 Hendricks Michela UNAT 34 33:58.8
52 Walker Diane VACA 48 34:55.9
53 Myers Dot Sacramento Masters 72 35:03.3
54 Berro Denise UNAT 49 35:17.8
55 Monroe Donna WCM 75 35:27.7
56 Corbin Tracy Dolphin Club 37 35:44.7
57 Teklinski Kara USFM 35 36:10.9
58 Ploss Lisa UNAT 48 36:55.7
59 Durham Patricia San Mateo Masters 70 38:11.1
60 Hsueh Yi TNT Ironteam 31 38:48.4
61 Robben Barbara UNAT 75 44:10.4
62 Lambertson Ann San Mateo Masters 79 48:43.4
63 Cantini-Norkin Mary Dolphin Club 65 48:51.7
Male Finishers
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Wells Barton LAMV 42 18:36.3
2 Gillis Trevor SCSC 33 18:44.7
3 Macdonald Sandy Sierra Nevada Marlins 53 19:22.1
4 Morales John SRM 51 20:48.4
5 Carranza Travis UNAT 24 20:51.6
6 Knight James SCSC 55 21:02.9
7 Schmitz John LAMV 48 21:03.4
8 Oeler Kurt UNAT 42 21:09.8
9 Guadagni Peter WCM 54 21:12.8
10 Matthews Dave WCM 45 21:23.6
11 Tengrotenhuis Dirk TOC 43 21:47.8
12 Lillard Nick VACA 26 21:55.8
13 Jeha John CSSR 50 22:12.9
14 Emhoff Ron TVM 54 22:15.9
15 Rocca Peter MN Masters 51 22:38.2
16 Pyrch Michael SCSC 50 22:42.5
17 Foreaker Don SRM 56 22:45.2
18 Burns Richard TAM 65 22:47.6
19 Stone Ethan SRM 31 22:54.5
20 Davis Matthew Sacramento Masters 29 23:09.2
21 Small Stephen Loch Ness Masters 57 23:19.4
22 Gail Riley ECAM 54 23:22.6
23 Engber Mike Santa Clara 47 23:24.6
24 Ploss Robert Alameda Aquatic Masters 51 23:51.1
25 Goth Stephen TOC 40 23:55.3
26 Samson Bjorn UNAT 31 24:11.4
27 Stewart David VACA 50 24:28.7
28 Carter Dave UNAT 54 24:44.6
29 Kight Chuck RAMS 61 24:46.9
30 Morris Scooter BAY 54 24:53.2
31 Witt David WCM 43 25:01.0
32 Nelson Rick RAMS 62 25:08.8
33 Young Robert WCM 52 25:14.2
34 Heffelfinger Eric FOG 33 25:19.6
35 Adamson Paul ECAM 50 25:34.3
36 Luzmoor Alan UNAT 47 25:39.8
37 Silverberg Robert UNAT 42 25:50.5
38 Shoemaker Scot UNAT 42 25:53.9
39 Nadaner Dan Clovis 59 25:59.9
40 Winterrowd Dan Sierra Marlins 58 26:01.4
41 Remick Peter UNAT 42 26:40.1
42 Harder Les RAM 56 27:22.2
43 Cantlen John WACM 41 27:51.8
44 Fuller Chip UNAT 38 28:27.0
45 Tam Mike UNAT 52 28:33.6
46 Kida Morita SFTM 37 28:36.7
47 Semerau Paul UNAT 34 28:40.2
48 Gleeson Gerald FGMS 61 28:47.2
49 Alexander Michael LGSR 49 29:59.3
50 Anderson Kristian RAMS 55 30:09.2
51 Wheeler Richard TAM 58 30:19.2
52 Anderson John VACA 66 30:21.1
53 Prodoehl Jason SFTM 37 30:42.7
54 Ingalls Donald Mountain View Masters 71 30:45.4
55 Nothhelfer David UNAT 38 31:00.3
56 Davis Will DAM 57 31:12.9
57 Osborne Daniel USFM 75 31:25.4
58 Reis Robert DC Dolphin 39 32:32.1
59 Cotton Jim Coyotes 76 33:11.5
60 Moser Dean UNAT 67 33:16.1
61 Mustaro Matt SRM 23 33:26.9
62 Fewster Robert TVM 70 34:17.8
63 Fleming John UNAT 68 36:01.8
64 Weil Stuart Unattached 54 36:06.9
65 Albrecht Robert UNAT 63 40:27.3
66 Kearns lloyd PVM 69 43:35.1
67 Kafe Robert UNAt 39 44:18.3
  
  
  
  
  
  
   





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-01-18


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/