Pacific Masters gif

Results
Davis Aquatic Masters


Lake Berryessa
6 June 2009

Place Last Name First Name club Bib No Age Time
1 Heim-Bowen Suzanne WCM 322 50 43:05.7
2 Weisenthal Laurin UNAT 824 25 43:40.2
3 Hazen Lisa UNAT 318 44 43:54.2
4 Hernandez Sarah DAM 330 24 45:27.2
5 Huang Jessica USF 1075 24 45:34.8
6 Becks Danielle OC 49 27 46:15.3
7 Roble Elizabeth WAC 645 27 46:16.9
8 Lyons Katie TOC 1035 28 46:19.0
9 Moore Stephanie SAC 545 26 46:46.1
10 Seelos Elizabeth SCMA 696 22 46:47.5
11 Smith Jody UNAT 726 40 46:48.6
12 Swanson Eileen CSSR 1025 34 46:55.1
13 White Lisa TVM 827 24 47:03.8
14 Bauernfeind Patti LNM 44 42 47:09.3
15 Cox Juliet Manatee AQ Masters 1208 41 47:13.3
16 Glaser Kathy SCAQ 263 27 47:40.0
17 Meyer Marguerite TOC 526 50 47:41.7
18 Dane Elizabeth CRUZ 165 29 47:51.9
19 Guzman Shanna OC 288 32 47:53.3
20 Brown Joelle SCAM 91 23 48:29.3
21 Callaghan Kimberly DAM 106 27 48:45.9
22 Morlan Kathy UNAT 548 50 49:02.1
23 Santos Debbie WCM 1232 41 49:08.2
24 Riddell Ali OC 635 29 49:13.8
25 Henry BJ WCM 326 45 49:15.6
26 DiPrete Catheryne TAM 181 45 49:16.5
27 Tukua Rebecca WCM 787 26 49:17.1
28 Clements Cindy TAM 1249 48 49:18.9
29 Moody Erin UNAT 543 25 49:21.4
30 Prouty Nancy MELO 620 38 49:22.4
31 Riegels Samantha RINC 1086 29 49:23.1
32 Suchomel Susan UNAT 756 23 49:23.6
33 Miller Molly USFM 533 25 49:25.4
34 Gertz Jessie UNAT 253 26 49:27.1
35 O'Leary Shauna SMMM 580 32 49:30.7
36 Duggan Karen WCM 191 38 49:33.6
37 Martinez Lisa DAM 1030 33 49:35.5
38 Filler Morgan UNAT 222 33 49:47.6
39 Beissmann Becky SRM 1076 36 49:53.1
40 McNamara Margaret AAM 513 49 49:58.2
41 Rodde Heather OC 647 32 50:07.1
42 Christensen Kate Tol 1202 49 50:19.5
43 Labusch Meike USF 426 36 50:37.7
44 Couch Stephanie Menlo Masters 159 44 50:38.4
45 Baker Julie DAM 37 32 50:39.3
46 Sommers Lorraine SCAM 733 52 50:42.8
47 Thompson Holly NVM 774 28 50:46.2
48 Hewitt Robin PAC - Western Athletic Cl 331 39 51:24.6
49 Hong Han WAC 1106 27 51:27.8
50 Masluk Genii LVTC 1057 35 51:47.9
51 ODwyer Erin WINE 575 32 51:53.9
52 Tomola Katie SCAM 777 37 51:54.2
53 Bralsted Melissa 151-Bay 1087 37 52:04.0
54 Mendoza-Martens Nicole WCM 521 32 52:10.6
55 Quinn Phyllis TOC 622 53 52:11.3
56 McMichael Lisa NVM 1201 43 52:12.7
57 Jaubert Leslie SRM 365 51 52:16.3
58 Cantlen Kelly UNAT 111 41 52:17.7
59 Richards Ericka Wine Country 1014 31 52:22.9
60 Nelson Brooke Golden Gateway Tennis and 563 30 52:59.7
61 Carney Monica CRUZ 115 26 53:08.4
62 Bailey Linda LVTC 31 37 53:22.6
63 Dasher Sarah DAM 168 27 53:28.9
64 Leary Joyce UNAT 1074 33 53:35.3
65 Sara Bothwell MVM 675 33 53:54.6
66 Benjamin Bonnie USF 58 34 53:55.3
67 Stone Alice WCM 749 40 53:58.5
68 Gray Kara WCM 279 43 53:59.9
69 Nevitt Jennifer Western Athletic Clubs 564 47 54:18.1
70 Bechhoefer Marta CRUZ 47 41 54:27.3
71 Wright Erica DAM 1002 34 54:29.8
72 Silva Leslie Walnut Creek 1204 53 54:40.8
73 Dean Margie WCM 175 47 54:41.6
74 Hall Ali Maryland Masters 292 47 54:48.9
75 Eskilson Galvin Suzanne OC 206 33 54:50.4
76 Challburg Karen VACA 125 44 54:53.8
77 Coudright Jessica 1013 24 55:06.5
78 Barber Nicky BAC 1044 37 55:12.5
79 Cardoza Ann SCAM 113 47 55:21.5
80 Anaya Cyane TEME 13 37 55:36.7
81 Stewart Carmel DAM 745 31 55:38.5
82 Lewis Laurie BAY 1223 47 55:43.7
83 Tucker-Mohl Jessica UNAT 784 31 55:47.0
84 Hooker Kimberly Western Athletic Club Mas 344 41 55:47.7
85 Frederick Tunisia VACA 240 26 56:05.4
86 Liu Ouida USF 459 28 56:10.1
87 Nilsen Elizabeth UNAT 571 41 56:16.9
88 Brems Marianne MELO 84 60 56:20.5
89 Jones Alice SCAM 380 59 56:32.4
90 Fitz-Faulkner Eileen UNAT 226 49 56:38.5
91 Cafferata Lindsey TEME 103 29 57:01.5
92 Phelps Elizabeth SHMS 601 21 57:02.3
93 Giannecchini Christine SRM 1006 29 57:06.5
94 Goldman Lisa SCAM 270 41 57:08.0
95 Riddell Carol SCAM 636 61 57:11.1
96 O'Hearn Heather MAAC 578 33 57:12.3
97 Shoenberger Linda TAM 710 61 57:14.9
98 Fleming Jill Burlingame Aquatic Club 227 46 57:15.5
99 Beegle Janet MVM 50 42 57:24.5
100 Jacques Catherine WCM 262 40 57:24.6
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
101 Cothran Tawny SCAM 156 30 57:29.2
102 Faria Isabel DAM 212 33 57:33.5
103 Montoya Nicole WCM 542 41 57:37.1
104 Grenham Meghan UNAT 281 31 57:38.3
105 Contin Rebecca UNAT 151 30 57:38.3
106 De Jesus Margarita USF 1089 27 57:56.3
107 Hladik Michelle UNAT 338 31 58:00.9
108 Hanoian Ani WCM 298 29 58:01.3
109 Hanoian Sossi DAM 299 21 58:02.0
110 Sanguinet Amanda OC 674 38 58:33.9
111 Huang Cathy USFM 353 54 58:37.5
112 Thompson Margaret MAM 775 28 58:41.1
113 Murai Emily LAMV 1073 33 58:42.4
114 Klencke Barbara BAY 408 52 58:48.2
115 Tong Connie STAN 778 37 59:04.5
116 Weigand Michelle UNAT 821 39 59:14.9
117 Alber-Glanstaet Virginia BAY 9 38 59:25.3
118 Walitt Jessica SFTM 810 29 59:37.2
119 Coleman Kate SCAM 143 66 59:38.8
120 Barrett Sue SMST 42 39 59:47.1
121 Miller Janet WCM 532 36 59:49.7
122 Dalidowicz Monica SCAM 1095 31 59:50.3
123 Howell Kate Healdsburg Masters 349 26 1:00:00.3
124 Stromberg Deborah DAM 754 35 1:00:09.6
125 Focha Teresa MAAC 1222 48 1:00:19.4
126 Bushman Sari BAY 101 30 1:00:39.3
127 Gray Alisa SCAM 278 31 1:00:40.2
128 Skinner-Kita Joann RAMS 719 43 1:00:46.0
129 Higgins Allison DAM 332 25 1:00:52.4
130 Weddle Jessica SCAM 820 24 1:00:54.7
131 Lemen Olivia SCAM 444 31 1:00:54.9
132 Thompson Caroline MAM 772 27 1:00:59.4
133 Bell Jeanette DAM 51 48 1:01:02.9
134 Brewer Dana TAM 87 50 1:01:18.9
135 Tukua Karen WCM 788 59 1:01:23.5
136 Franklin Kristen UNAT 236 46 1:01:49.4
137 Bradley Karen NVM 82 46 1:01:53.9
138 McGlennon Sue MELO 507 58 1:02:06.5
139 Buckley Kristine PCAM 93 49 1:02:30.9
140 Blanchard Barbara UNAT 72 49 1:02:54.3
141 O'Hare Tracey UNAT 576 47 1:03:00.1
142 DiRado Marit SRM 182 45 1:03:07.2
143 Allan Jean Bay 10 50 1:03:16.1
144 Tilley Rebecca Dolphin Club 776 48 1:03:28.5
145 Walters Gabrielle UNAT 814 50 1:03:33.3
146 Scott Emily SRM 692 29 1:03:49.0
147 Anderson Laura DAM 15 46 1:04:05.4
148 Cooke Kim UNAT 154 36 1:04:57.7
149 Chan Stephanie DAM 130 27 1:05:01.2
150 Lambert Caroline Stanford Masters 429 51 1:05:02.4
151 Rounseville Theresa WCM 661 38 1:05:13.9
152 Sneed Lorraine MELO 731 47 1:05:19.3
153 Segal Karin WACM 699 51 1:06:00.9
154 Sandner Kathryn MAAC 673 52 1:06:02.0
155 Zipp Frederika Dolphin Club 846 47 1:06:04.1
156 Lippolis Ellen Vaca 1203 51 1:06:06.0
157 Mehl Sarah serc 518 26 1:06:10.1
158 Uldricks Jennifer unat 1097 35 1:06:13.7
159 Techner Danielle JCCM 767 22 1:06:33.8
160 Monaghan Sheila TCAM 538 60 1:06:43.5
161 Goebel Elizabeth DAM 267 24 1:06:52.7
162 Winsberg Mimi MECU 1022 0 1:07:14.5
163 Michaile Sherie PVMA 529 54 1:07:47.8
164 Bergmann Susan MAM 62 49 1:07:58.3
165 Schonauer Anne Temescal Aquatic Masters 685 32 1:08:03.5
166 Barnea Daniela Stanford 40 65 1:08:31.5
167 Hardin Cheryl SMMM 300 52 1:08:33.2
168 Davos Diane DAM 173 58 1:08:38.4
169 Harms Kildine WCM 302 55 1:08:50.3
170 Johnson Kate MAM 375 55 1:08:57.6
171 Latham Kate MVM 436 56 1:09:10.2
172 McDonald Judy DAM 505 51 1:09:31.1
173 Carroll Glenda TAM 118 65 1:10:09.7
174 Lovrin Melanie SRM 1098 31 1:10:43.0
175 Clarke Jenna UNAT 140 34 1:11:32.8
176 Litman Jacklyn BAY 457 58 1:11:48.2
177 Serebin Lisa MTRC 701 49 1:11:50.6
178 Pritchard Sarah NVM 618 43 1:12:11.7
179 Olmsted Christina UNAT 582 37 1:12:52.6
180 Bucon Anne El Dorado Hills Sports Cl 94 50 1:12:56.1
181 Monroe Donna WCM 539 75 1:13:07.6
182 Starkey Tracy UNAT 740 51 1:14:13.0
183 Porter Virginia SRM 614 57 1:14:44.6
184 Brown Barbara WCM 92 55 1:15:10.0
185 Austin Brenda BAY 22 54 1:15:10.9
186 Myers Dot UNAT 1021 72 1:16:03.3
187 Jobst Silke UNAT 370 41 1:16:12.9
188 Pearce Ranie Orinda Aquatic Masters 593 48 1:16:19.4
189 McCormick Cyndy UNAT 504 37 1:16:31.4
190 Grundman Jeanine CRUZ 286 36 1:18:04.2
191 Marcon Betty UNAT 483 47 1:18:37.9
192 McMally Rosemary SERC 1221 61 1:18:56.7
193 Ploss Lisa UNAT 612 48 1:19:05.1
194 Kline Kathleen MAM 409 52 1:19:55.6
195 Maxwell Sylvie UNAT 498 44 1:20:03.4
196 Hiser Miriam SERC 1233 48 1:20:33.3
197 Muir Guila PNA 554 54 1:22:38.8
198 Roloff Christine UNAT 654 46 1:23:20.4
199 Hart Robin MAM 305 54 1:23:44.6
200 Wu Nan UNAT 1207 44 1:23:53.3
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
201 DiRienzo Tina Southend rowing club 183 51 1:24:52.3
202 Bump Cathy South End Rowing Club 95 48 1:26:49.3
203 Perry Laurie TCAM 1213 55 1:27:41.1
204 Gillon Jean menlo masters 259 57 1:29:12.5
205 Caldwell Joan MELO 104 58 1:29:16.7
206 Burke Mary-Leigh MVM 98 57 1:33:13.4
207 Saldana Evangelina Temescal Aquatic Masters 667 55 1:35:17.6
208 Petro Susan USFM 600 59 2:00:35.9
Male Finishers
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
1 Santos Rogue Walnut Creek 1071 41 40:25.8
2 Johnson Darryl Arden Hills 376 46 40:56.7
3 Gillis Trevor SCSCM 258 33 41:01.7
4 MacDonald Sandy SMST 480 53 41:47.4
5 Callaghan Mark DAM 105 29 43:06.1
6 Lenihan Bill OC 445 40 43:07.0
7 Bell Alan PNA 52 59 43:33.8
8 Grady Rex SRM 1090 44 43:34.2
9 Bond Chris WCM 76 42 43:35.7
10 Ferroggiaro Fred TOC 221 55 44:09.6
11 Herman David USF 1082 25 44:10.5
12 Atchison Dean USF 20 38 44:31.6
13 Smith Stephen SAC 724 42 44:59.0
14 Kearney Greg TERA 1080 18 45:03.4
15 Matthews Dave WCM 496 45 45:07.1
16 Lawrence David WINE 1077 31 45:09.0
17 Wilson Joel CRUZ 832 60 45:13.4
18 Carr Mike SRM 117 48 45:14.0
19 Knight James SCSC 410 55 45:17.7
20 Keck Mike OC 391 49 45:21.0
21 Hale Dave SRM 1052 53 45:25.7
22 Carranza Travis UNAT 1084 24 45:37.4
23 Candelaria Daniel Sierra Marlins 110 41 45:38.6
24 Tengrotenhuis Dirk TOC 768 43 46:00.2
25 Woollgar Mark Arden Hills 834 47 46:35.2
26 Sheeper Tim Melo 1046 45 46:38.6
27 Hitchings Andy SAC 337 45 47:00.0
28 Panzica Dean Olympic Club 1063 46 47:03.3
29 Jeha John CSSR 1060 50 47:06.7
30 Rudloff, Jr. Edward OC 662 61 47:08.7
31 Myers Greg TOC 1045 57 47:19.9
32 Humphrey Rob PAC 355 45 47:23.8
33 Smart Matt UNAT 723 29 47:35.1
34 Smrz Paul WCM 730 26 47:36.4
35 Schenstrom Warren SRM 681 51 47:40.7
36 Aronowitz Steven UNAT 1068 30 47:41.4
37 Emhoff Ron TVM 203 54 47:43.2
38 Foreaker Don SRM 1064 57 47:45.5
39 Ryan Kyle DAM 664 20 47:45.8
40 Kleine Benjamin WACM 407 33 47:52.4
41 Robinson Craig SMS 643 30 48:02.5
42 Garnier Olivier USFM 250 42 48:19.6
43 Sills Brad WACM 714 38 48:34.0
44 Frazer Kevin UNAT 239 18 48:37.0
45 Johnson Ron WCM 377 44 48:44.1
46 Reed Mitchell OAK 628 39 48:53.0
47 Harrison Rob St Helena Masters 1085 32 48:53.6
48 Moughamian Raffi SCAM 552 30 48:55.7
49 Madigan Joe NVM 481 36 49:05.3
50 Yu Aaron USF 841 33 49:05.6
51 Kerr Evan UNAT 394 44 49:15.1
52 Ottersberg John USF 1039 46 49:19.2
53 Pyrch Michael Santa Clara Swim 1010 50 49:26.5
54 Dozier Earl TVM 188 51 49:27.8
55 Sheldon Jason RAMS 707 31 49:29.3
56 Langner Mikael USF 432 40 49:34.9
57 Riley Gail ECAM 638 54 49:35.8
58 Engber Mike SCSC 204 46 49:46.4
59 Connolly Darrin USF 1032 37 49:52.0
60 Ploss Robert AAM 611 51 50:02.4
61 Robert David BAM 1042 53 50:08.9
62 Upshaw Bob MAM 795 59 50:31.9
63 Harris Scott DAM 303 55 50:34.9
64 Duggan Patrick WCM 192 45 50:37.2
65 kirmse kevin UNAT 403 46 50:40.4
66 McRae Audie TSUN 516 24 50:41.3
67 schenck Niklas SFTM 680 27 50:47.1
68 Cheung Casey SFTM 134 35 50:50.2
69 Flanagan Sean SF TSUMAM 1050 43 51:00.0
70 Montoya Jay WCM 541 38 51:11.4
71 Tuholski Walter WCM 786 31 51:23.8
72 Burks Rob TTAM 99 38 51:37.3
73 Bladock Cyril Aussi 71 65 51:46.1
74 Deacon Ted DAM 174 59 51:52.0
75 Boone Jon WCM 1007 45 51:55.5
76 Reed Lawrence PVMA 1048 55 52:07.0
77 Mann Clyde MVM 1053 47 52:09.3
78 Cook Doug Walnut Creek 1055 46 52:09.8
79 Gilmore Brian UNAT 261 43 52:14.5
80 Kusznir Andrew WCM 425 43 52:17.4
81 Allison Andrew SCAM 1065 24 52:23.8
82 Dietrich Joe UNAT 180 56 52:25.1
83 Small Stephen INM 722 56 52:31.7
84 Low Don NVM 468 37 52:33.2
85 Leonardini Tony SHMS 1083 29 52:41.1
86 Carter David UNAT 120 54 52:43.0
87 Wilkening Jon UNAT 830 35 52:43.9
88 Lentz Mark WCM 1066 44 52:49.6
89 Stewart David VACA 746 50 53:03.3
90 Haynes Nathaniel SFTM 315 28 53:05.1
91 Goble Jared VNAT 1051 24 53:10.1
92 Shoaf Doug UNAT 1072 47 53:21.5
93 Young Robert WCM 840 52 53:22.0
94 Neill Thomas SCAM 562 56 53:23.9
95 Adamson Paul EAM 1027 50 53:27.9
96 Johnson Mikal NVM 374 29 53:30.9
97 Dugan Tom Walnut Creek Masters 1093 50 53:36.0
98 Sanders Drew OC 672 39 53:40.8
99 Stewart Brian UNAT 747 45 53:57.5
100 Page Chris Napa Valley 1026 37 54:01.6
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
101 Vasquez Rick 1016 45 54:09.8
102 Heffelfinger Eric FOG 320 33 54:44.9
103 Stoddard Andrew 1102 29 54:48.7
104 Marks Scott UNAT 485 43 54:53.3
105 Morehouse Charles TEME 1033 34 54:54.1
106 Salk Darin DAM 668 47 54:56.9
107 Stone Mark CRUZ 750 51 55:01.0
108 Adams Scott SCAM 4 51 55:05.6
109 Shoemaker Scot UNAT 709 42 55:08.9
110 Kight Chuck RAMS 399 61 55:11.2
111 Mitchell Greg PVMA 535 57 55:16.0
112 Schroeder Paul Woodland Swim Team Master 687 47 55:30.5
113 Black Cameron DAM 70 32 55:41.6
114 Vitale Jr Philip TSU 1047 35 55:53.4
115 Chan Henry SMMM 131 30 56:01.2
116 Stratford Hank WCM 752 43 56:06.7
117 Sublett Brian UNAT 755 50 56:08.2
118 Nadaner Dan CVAS 557 59 56:23.7
119 Piazza Michael WCM 606 63 56:25.5
120 Taylor Douglas DAM 1028 50 56:27.0
121 Wurtzel Harvey UNAT 835 62 56:33.8
122 Hutchinson John WCM 356 48 56:36.5
123 McCarty Tom OC 501 63 56:41.0
124 Trauger Tom BAM 779 45 56:48.5
125 Oldehoff Will JCCM 579 24 57:26.2
126 Halperin Ernst SFTM 293 45 57:30.5
127 McCarty Lyle DAM 500 48 57:33.0
128 Tatzin Don OAK 765 57 57:38.6
129 Vanhoven Paul WCM 802 45 58:19.0
130 Kief Leon SMMM 398 56 58:37.3
131 Goldman Mark DAM 269 37 58:40.4
132 Sheehan Paul STAN 1012 34 58:57.7
133 Lunt Jim SCAM 474 60 59:05.3
134 Walker Byron MAAC 812 50 59:12.2
135 Gregory Matthew WAC 1118 32 59:18.0
136 Cantlen II John WACM 112 41 59:19.9
137 Newman Robert NVM 1008 55 59:22.1
138 Everett Jeff SERC 209 48 59:23.3
139 Galvin Christopher USF 246 39 59:25.0
140 Zais Craig DAM 844 51 59:38.7
141 Rhett Don SCAM 633 65 59:39.2
142 Aquilina David SHMS 18 43 59:41.0
143 Johnson Jarrett Dam 1001 32 59:44.4
144 Eccles Matt UNAT 199 45 59:44.6
145 Davis Mike DAC 170 35 59:56.5
146 Breuner James UNAT 85 56 1:00:03.8
147 Price Kent STAN 617 71 1:00:20.0
148 Marmesh Riley BAY 1078 24 1:00:25.2
149 Kreutzen Jeffrey USF 417 42 1:00:29.8
150 Harder Leslie RAMS 1040 56 1:00:39.7
151 Conkey James SNM 149 53 1:00:46.9
152 McKendall Raymond UNAT 509 49 1:00:52.8
153 Schulz Bill DAM 791 51 1:00:54.9
154 Hirsekorn John UNAT 336 52 1:01:11.4
155 Rydman Eric UNAT 665 43 1:01:13.2
156 Helming Nathan UNAT 323 25 1:01:28.6
157 Kida Moriaki TSUN 1081 38 1:01:33.1
158 Grosholz Edwin DAM 283 50 1:01:35.4
159 Reynolds Brad Penguin Masters 1067 62 1:01:41.7
160 Louie Brad UNAT 466 51 1:01:45.0
161 Hamilton Brian TOL 1005 31 1:02:19.9
162 Wada Ellison FOG 809 29 1:02:33.1
163 Yen Stanley SAC 837 52 1:03:02.1
164 Michael Martin MELO 528 65 1:03:02.8
165 Nogue John UNAT 1061 61 1:03:11.9
166 Aguiar Glenn SCAM 1024 56 1:03:20.0
167 Meyerhoff Rick TAM 527 62 1:03:28.6
168 McRonald Keith UNAT 1104 47 1:03:30.2
169 Chisholm Steve UNAT 135 58 1:03:51.6
170 Tuteur Frank SRM 789 51 1:04:02.5
171 Notini Ric OAK 574 53 1:04:05.8
172 Gleeson Gerald FGMS 265 61 1:04:12.4
173 Lutkenhouse Mark DAM 475 50 1:04:13.6
174 Mauldin Philip NVM 497 48 1:04:14.5
175 Reese Robert MBMB 1100 56 1:04:29.3
176 Robinson Patrick SMST 642 50 1:04:50.8
177 Hu Ben SFTM 351 43 1:05:00.0
178 Nedervold Eric RINC 561 48 1:05:00.7
179 Conroy Michael NVM 150 52 1:05:20.6
180 Vandersteen Ash UNAT 801 45 1:05:28.7
181 Morrill James VACA 549 38 1:06:11.5
182 Gottsche Gordpm SMMM 276 42 1:06:22.2
183 Duplancic Neno OAK 197 53 1:06:27.1
184 Hubbard Jack SFTM 354 57 1:06:43.7
185 McCollum Lee ucla 1062 60 1:06:52.7
186 Jacobs John SAC 361 50 1:06:55.7
187 Cotulla Cody UNAT 157 42 1:06:59.0
188 Vink Erik DAM 805 45 1:07:02.9
189 Young Kendall SCAM 1099 50 1:07:08.8
190 Fischer-Colbrie Mark SCSC 225 52 1:07:11.9
191 Wheeler Richard TAM 826 58 1:07:13.4
192 Skulina Ken TVM 721 50 1:07:15.6
193 Brewer Douglas RAM 86 56 1:07:18.6
194 Phillips Everett TSUN 604 40 1:07:21.3
195 Lee Jeff UNAT 1054 49 1:07:23.9
196 Gaglianone Marcos UNAT 244 47 1:07:26.6
197 Bailey Owen SCAM 30 39 1:07:29.7
198 Heiden Keith UNAT 321 50 1:07:35.3
199 Morejohn Justin UNAT 1101 27 1:07:36.1
200 Anderson John VACA 17 66 1:07:36.1
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
201 Osborne Daniel USFM 1091 75 1:07:37.1
202 Robinson Dennis WCM 644 60 1:07:39.2
203 rogers Rodman USFM 651 45 1:07:42.3
204 Baum Harlan SCAM 45 52 1:07:58.7
205 Ingalls Donald MVM 357 71 1:08:03.3
206 Davis Will DAM 171 57 1:08:45.1
207 Hern Steve SMST 329 50 1:09:00.0
208 Jones David Sac Masters 1018 65 1:09:07.3
209 Averchenkov Sergey MELO 24 27 1:09:24.7
210 Prodoehl Jason UNAT 619 38 1:09:33.6
211 Louie Chris UNAT 465 19 1:11:42.8
212 Fuszard Peter DAM 1023 43 1:11:59.1
213 Scrivani Ron UNAT 693 60 1:13:07.9
214 Fewster Robert TVM 1041 70 1:15:02.2
215 Bundy Jason DAM 96 38 1:15:52.4
216 Sale Josh North Bay Aquatics 1003 54 1:16:11.4
217 McIntyre Todd UNAT 508 43 1:17:38.6
218 Fleming John UNAT 1036 68 1:18:56.5
219 Gaffney Greg MELO 243 51 1:20:25.3
220 Friedman Barry MPSC 241 47 1:20:50.0
221 Panchal Shyam 'Sean' Stanford Masters 590 33 1:22:53.2
222 Hogan Bill UNAT 339 59 1:23:22.7
223 Lowden Jerry SERC 469 66 1:23:27.3
224 S Nagamine James UNAT 666 48 1:30:37.9
225 Stoddard louis WCM 748 71 1:32:23.5
226 Kapetanic Peter MHSC 387 56 1:32:37.2
227 Kearns Lloyd DVM 1037 69 1:35:22.9
228 Bivens Rodger TTC 66 67 1:38:03.7
Two Mile Masters Wetsuit
Female Finishers
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
1 Hentschel Kristina BAC 328 36 51:00.7
2 Pohl Elizabeth USFM 613 32 51:43.8
3 Spahr Melissa Walnut Creek Masters 1247 22 52:15.7
4 Majerus Cecily SCAM 482 50 54:10.9
5 Tepolt Frances UNAT 769 29 56:54.4
6 Schaefer Natalie UNAT 678 36 58:09.5
7 Lauer Julie Red Tide 437 33 58:40.0
8 Jih Dora WCM 368 40 1:01:01.0
9 Carter Nicole UNAT 119 42 1:01:05.0
10 Gellman Tricia USFM 252 38 1:01:16.3
11 Khatami Molly RAMS 395 31 1:02:59.6
12 Smith Kristy rio del oro 725 30 1:04:42.6
13 Higgins Jane DAM 333 55 1:07:17.2
14 Fraga Elyssia UNAT 234 35 1:08:43.1
15 Kendall Susan UNAT 393 49 1:08:58.5
16 Baird Alexis 1237 25 1:09:23.8
17 Liaw Sandy UNAT 451 37 1:13:46.5
18 Garcia Rita MAM 248 35 1:18:32.0
19 Kaplan Lisa Unattach 1220 49 1:19:17.0
20 Bivens Karin ARIZ 67 65 1:19:30.4
21 McKeon Cyleste UNAT 510 44 1:19:43.0
22 Rafton Lara UNAT 623 27 1:22:24.3
23 Baird Bridget 1238 61 1:23:17.7
24 Baldwin Margaret MPSC 39 55 1:24:20.3
Male Finishers
Place Last Name First Name club Bib No Age Time
1 Ree Nicholas Embarcadero Y 627 29 45:26.3
2 Terada Keith 1244 39 45:41.8
3 Crimmins Michael UNAT 161 48 47:59.3
4 Trivett Rick RAMS 780 61 48:18.0
5 Reid Nicholas SRM 631 50 49:13.1
6 Lane Ed WCM 431 70 49:35.9
7 Clews Kenneth BAY 141 48 51:02.2
8 Bouchard-Cote Alexandre SCAM 1015 26 51:36.3
9 Vrionis John UNAT 808 34 51:42.1
10 Hendricks Chris FOG 1252 31 51:55.1
11 Farrell Geoff WACM 214 47 52:01.5
12 Spahr Peter DAM 737 53 52:16.2
13 Rapheld Nathan UNAT 626 38 52:45.3
14 Brockway Richard UNAT 89 28 54:23.5
15 Osmond Mike Menlo 1243 50 54:43.4
16 Kukta Steve TTAM 1248 44 55:09.2
17 Vazac Charles SERC 1228 31 55:12.4
18 Reichmuth James UNAT 630 47 55:57.6
19 McCaskill Preston UNAT 502 26 56:10.6
20 McBride Russ Albany 1216 41 57:33.0
21 McDonald Roger DAM 506 55 57:49.6
22 McIntyre Scott 1246 0 58:06.3
23 Franks Duane NBA 238 50 59:25.2
24 Ullyatt Cameron UNAT 792 34 1:00:13.5
25 Avelar Eduardo DAM 23 31 1:02:33.7
26 Surosky Richard UNAT 759 50 1:05:16.1
27 Hagele David FGMS 291 40 1:05:39.0
28 Hampson Kalei UNAT 1226 41 1:06:01.1
29 Adamkiewicz Michael Stawberry Canyon Aquatic 3 47 1:10:35.8
30 Shum Victor UNAT 712 38 1:11:09.7
31 Schaefer Benjamin UNAT 677 32 1:11:24.8
32 Beraznik Stan UNAT 59 41 1:13:46.7
33 Champagne David UNAT 126 48 1:14:01.7
34 Rosenberg Robert Alameder 1245 37 1:20:03.6
35 Becker John UNAT 48 52 1:22:33.2





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-06-13


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/