Pacific Masters gif

Results
Davis Aquatic Masters


Lake Berryessa
6 June 2009
Two Mile Open Water

Place Last Name First Name club Age Time
1 Winsberg Mimi MECU 0 1:07:14.5
Female 18 to 24
Place Last Name First Name club Age Time
1 Hernandez Sarah DAM 24 45:27.2
2 Huang Jessica USF 24 45:34.8
3 Seelos Elizabeth SCMA 22 46:47.5
4 White Lisa TVM 24 47:03.8
5 Brown Joelle SCAM 23 48:29.3
6 Suchomel Susan UNAT 23 49:23.6
7 Coudright Jessica 24 55:06.5
8 Phelps Elizabeth SHMS 21 57:02.3
9 Hanoian Sossi DAM 21 58:02.0
10 Weddle Jessica SCAM 24 1:00:54.7
11 Techner Danielle JCCM 22 1:06:33.8
12 Goebel Elizabeth DAM 24 1:06:52.7
Female 25 to 29
Place Last Name First Name club Age Time
1 Weisenthal Laurin UNAT 25 43:40.2
2 Becks Danielle OC 27 46:15.3
3 Roble Elizabeth WAC 27 46:16.9
4 Lyons Katie TOC 28 46:19.0
5 Moore Stephanie SAC 26 46:46.1
6 Glaser Kathy SCAQ 27 47:40.0
7 Dane Elizabeth CRUZ 29 47:51.9
8 Callaghan Kimberly DAM 27 48:45.9
9 Riddell Ali OC 29 49:13.8
10 Tukua Rebecca WCM 26 49:17.1
11 Moody Erin UNAT 25 49:21.4
12 Riegels Samantha RINC 29 49:23.1
13 Miller Molly USFM 25 49:25.4
14 Gertz Jessie UNAT 26 49:27.1
15 Thompson Holly NVM 28 50:46.2
16 Hong Han WAC 27 51:27.8
17 Carney Monica CRUZ 26 53:08.4
18 Dasher Sarah DAM 27 53:28.9
19 Frederick Tunisia VACA 26 56:05.4
20 Liu Ouida USF 28 56:10.1
21 Cafferata Lindsey TEME 29 57:01.5
22 Giannecchini Christine SRM 29 57:06.5
23 De Jesus Margarita USF 27 57:56.3
24 Hanoian Ani WCM 29 58:01.3
25 Thompson Margaret MAM 28 58:41.1
26 Walitt Jessica SFTM 29 59:37.2
27 Howell Kate Healdsburg Masters 26 1:00:00.3
28 Higgins Allison DAM 25 1:00:52.4
29 Thompson Caroline MAM 27 1:00:59.4
30 Scott Emily SRM 29 1:03:49.0
31 Chan Stephanie DAM 27 1:05:01.2
32 Mehl Sarah serc 26 1:06:10.1
Female 30 to 34
Place Last Name First Name club Age Time
1 Swanson Eileen CSSR 34 46:55.1
2 Guzman Shanna OC 32 47:53.3
3 O'Leary Shauna SMMM 32 49:30.7
4 Martinez Lisa DAM 33 49:35.5
5 Filler Morgan UNAT 33 49:47.6
6 Rodde Heather OC 32 50:07.1
7 Baker Julie DAM 32 50:39.3
8 ODwyer Erin WINE 32 51:53.9
9 Mendoza-Martens Nicole WCM 32 52:10.6
10 Richards Ericka Wine Country 31 52:22.9
11 Nelson Brooke Golden Gateway Tennis and 30 52:59.7
12 Leary Joyce UNAT 33 53:35.3
13 Sara Bothwell MVM 33 53:54.6
14 Benjamin Bonnie USF 34 53:55.3
15 Wright Erica DAM 34 54:29.8
16 Eskilson Galvin Suzanne OC 33 54:50.4
17 Stewart Carmel DAM 31 55:38.5
18 Tucker-Mohl Jessica UNAT 31 55:47.0
19 O'Hearn Heather MAAC 33 57:12.3
20 Cothran Tawny SCAM 30 57:29.2
21 Faria Isabel DAM 33 57:33.5
22 Grenham Meghan UNAT 31 57:38.3
23 Contin Rebecca UNAT 30 57:38.3
24 Hladik Michelle UNAT 31 58:00.9
25 Murai Emily LAMV 33 58:42.4
26 Dalidowicz Monica SCAM 31 59:50.3
27 Bushman Sari BAY 30 1:00:39.3
28 Gray Alisa SCAM 31 1:00:40.2
29 Lemen Olivia SCAM 31 1:00:54.9
30 Schonauer Anne Temescal Aquatic Masters 32 1:08:03.5
31 Lovrin Melanie SRM 31 1:10:43.0
32 Clarke Jenna UNAT 34 1:11:32.8
Female 35 to 39
Place Last Name First Name club Age Time
1 Prouty Nancy MELO 38 49:22.4
2 Duggan Karen WCM 38 49:33.6
3 Beissmann Becky SRM 36 49:53.1
4 Labusch Meike USF 36 50:37.7
5 Hewitt Robin PAC - Western Athletic Cl 39 51:24.6
6 Masluk Genii LVTC 35 51:47.9
7 Tomola Katie SCAM 37 51:54.2
8 Bralsted Melissa 151-Bay 37 52:04.0
9 Bailey Linda LVTC 37 53:22.6
10 Barber Nicky BAC 37 55:12.5
11 Anaya Cyane TEME 37 55:36.7
12 Sanguinet Amanda OC 38 58:33.9
13 Tong Connie STAN 37 59:04.5
14 Weigand Michelle UNAT 39 59:14.9
15 Alber-Glanstaet Virginia BAY 38 59:25.3
16 Barrett Sue SMST 39 59:47.1
17 Miller Janet WCM 36 59:49.7
18 Stromberg Deborah DAM 35 1:00:09.6
19 Cooke Kim UNAT 36 1:04:57.7
20 Rounseville Theresa WCM 38 1:05:13.9
21 Uldricks Jennifer unat 35 1:06:13.7
22 Olmsted Christina UNAT 37 1:12:52.6
23 McCormick Cyndy UNAT 37 1:16:31.4
24 Grundman Jeanine CRUZ 36 1:18:04.2
Female 40 to 44
Place Last Name First Name club Age Time
1 Hazen Lisa UNAT 44 43:54.2
2 Smith Jody UNAT 40 46:48.6
3 Bauernfeind Patti LNM 42 47:09.3
4 Cox Juliet Manatee AQ Masters 41 47:13.3
5 Santos Debbie WCM 41 49:08.2
6 Couch Stephanie Menlo Masters 44 50:38.4
7 McMichael Lisa NVM 43 52:12.7
8 Cantlen Kelly UNAT 41 52:17.7
9 Stone Alice WCM 40 53:58.5
10 Gray Kara WCM 43 53:59.9
11 Bechhoefer Marta CRUZ 41 54:27.3
12 Challburg Karen VACA 44 54:53.8
13 Hooker Kimberly Western Athletic Club Mas 41 55:47.7
14 Nilsen Elizabeth UNAT 41 56:16.9
15 Goldman Lisa SCAM 41 57:08.0
16 Beegle Janet MVM 42 57:24.5
17 Jacques Catherine WCM 40 57:24.6
18 Montoya Nicole WCM 41 57:37.1
19 Skinner-Kita Joann RAMS 43 1:00:46.0
20 Pritchard Sarah NVM 43 1:12:11.7
21 Jobst Silke UNAT 41 1:16:12.9
22 Maxwell Sylvie UNAT 44 1:20:03.4
23 Wu Nan UNAT 44 1:23:53.3
Female 45 to 49
Place Last Name First Name club Age Time
1 Henry BJ WCM 45 49:15.6
2 DiPrete Catheryne TAM 45 49:16.5
3 Clements Cindy TAM 48 49:18.9
4 McNamara Margaret AAM 49 49:58.2
5 Christensen Kate Tol 49 50:19.5
6 Nevitt Jennifer Western Athletic Clubs 47 54:18.1
7 Dean Margie WCM 47 54:41.6
8 Hall Ali Maryland Masters 47 54:48.9
9 Cardoza Ann SCAM 47 55:21.5
10 Lewis Laurie BAY 47 55:43.7
11 Fitz-Faulkner Eileen UNAT 49 56:38.5
12 Fleming Jill Burlingame Aquatic Club 46 57:15.5
13 Focha Teresa MAAC 48 1:00:19.4
14 Bell Jeanette DAM 48 1:01:02.9
15 Franklin Kristen UNAT 46 1:01:49.4
16 Bradley Karen NVM 46 1:01:53.9
17 Buckley Kristine PCAM 49 1:02:30.9
18 Blanchard Barbara UNAT 49 1:02:54.3
19 O'Hare Tracey UNAT 47 1:03:00.1
20 DiRado Marit SRM 45 1:03:07.2
21 Tilley Rebecca Dolphin Club 48 1:03:28.5
22 Anderson Laura DAM 46 1:04:05.4
23 Sneed Lorraine MELO 47 1:05:19.3
24 Zipp Frederika Dolphin Club 47 1:06:04.1
25 Bergmann Susan MAM 49 1:07:58.3
26 Serebin Lisa MTRC 49 1:11:50.6
27 Pearce Ranie Orinda Aquatic Masters 48 1:16:19.4
28 Marcon Betty UNAT 47 1:18:37.9
29 Ploss Lisa UNAT 48 1:19:05.1
30 Hiser Miriam SERC 48 1:20:33.3
31 Roloff Christine UNAT 46 1:23:20.4
32 Bump Cathy South End Rowing Club 48 1:26:49.3
Female 50 to 54
Place Last Name First Name club Age Time
1 Heim-Bowen Suzanne Walnut Creek Masters 50 43:05.7
2 Meyer Marguerite TOC 50 47:41.7
3 Morlan Kathy UNAT 50 49:02.1
4 Sommers Lorraine SCAM 52 50:42.8
5 Quinn Phyllis TOC 53 52:11.3
6 Jaubert Leslie SRM 51 52:16.3
7 Silva Leslie Walnut Creek 53 54:40.8
8 Huang Cathy USFM 54 58:37.5
9 Klencke Barbara BAY 52 58:48.2
10 Brewer Dana TAM 50 1:01:18.9
11 Allan Jean Bay 50 1:03:16.1
12 Walters Gabrielle UNAT 50 1:03:33.3
13 Lambert Caroline Stanford Masters 51 1:05:02.4
14 Segal Karin WACM 51 1:06:00.9
15 Sandner Kathryn MAAC 52 1:06:02.0
16 Lippolis Ellen Vaca 51 1:06:06.0
17 Michaile Sherie PVMA 54 1:07:47.8
18 Hardin Cheryl SMMM 52 1:08:33.2
19 McDonald Judy DAM 51 1:09:31.1
20 Bucon Anne El Dorado Hills Sports Cl 50 1:12:56.1
21 Starkey Tracy UNAT 51 1:14:13.0
22 Austin Brenda BAY 54 1:15:10.9
23 Kline Kathleen MAM 52 1:19:55.6
24 Muir Guila PNA 54 1:22:38.8
25 Hart Robin MAM 54 1:23:44.6
26 DiRienzo Tina Southend rowing club 51 1:24:52.3
Female 55 to 59
Place Last Name First Name club Age Time
1 Jones Alice SCAM 59 56:32.4
2 Tukua Karen WCM 59 1:01:23.5
3 McGlennon Sue MELO 58 1:02:06.5
4 Davos Diane DAM 58 1:08:38.4
5 Harms Kildine WCM 55 1:08:50.3
6 Johnson Kate MAM 55 1:08:57.6
7 Latham Kate MVM 56 1:09:10.2
8 Litman Jacklyn BAY 58 1:11:48.2
9 Porter Virginia SRM 57 1:14:44.6
10 Brown Barbara WCM 55 1:15:10.0
11 Perry Laurie TCAM 55 1:27:41.1
12 Gillon Jean menlo masters 57 1:29:12.5
13 Caldwell Joan MELO 58 1:29:16.7
14 Burke Mary-Leigh MVM 57 1:33:13.4
15 Saldana Evangelina Temescal Aquatic Masters 55 1:35:17.6
16 Petro Susan USFM 59 2:00:35.9
Female 60 to 64
Place Last Name First Name club Age Time
1 Brems Marianne MELO 60 56:20.5
2 Riddell Carol SCAM 61 57:11.1
3 Shoenberger Linda TAM 61 57:14.9
4 Monaghan Sheila TCAM 60 1:06:43.5
5 McMally Rosemary SERC 61 1:18:56.7
Female 65 to 69
Place Last Name First Name club Age Time
1 Coleman Kate SCAM 66 59:38.8
2 Barnea Daniela Stanford 65 1:08:31.5
3 Carroll Glenda TAM 65 1:10:09.7
Female 70 to 74
Place Last Name First Name club Age Time
1 Myers Dot 72 1:16:03.3
Female 75 to 79
Place Last Name First Name club Age Time
1 Monroe Donna WCM 75 1:13:07.6
Male 18 to 24
Place Last Name First Name club Age Time
1 Kearney Greg TERA 18 45:03.4
2 Carranza Travis UNAT 24 45:37.4
3 Ryan Kyle DAM 20 47:45.8
4 Frazer Kevin UNAT 18 48:37.0
5 McRae Audie TSUN 24 50:41.3
6 Allison Andrew SCAM 24 52:23.8
7 Goble Jared VNAT 24 53:10.1
8 Oldehoff Will JCCM 24 57:26.2
9 Marmesh Riley BAY 24 1:00:25.2
10 Louie Chris UNAT 19 1:11:42.8
Male 25 to 29
Place Last Name First Name club Age Time
1 Callaghan Mark DAM 29 43:06.1
2 Herman David USF 25 44:10.5
3 Smart Matt UNAT 29 47:35.1
4 Smrz Paul WCM 26 47:36.4
5 schenck Niklas SFTM 27 50:47.1
6 Leonardini Tony SHMS 29 52:41.1
7 Haynes Nathaniel SFTM 28 53:05.1
8 Johnson Mikal NVM 29 53:30.9
9 Stoddard Andrew 29 54:48.7
10 Helming Nathan UNAT 25 1:01:28.6
11 Wada Ellison FOG 29 1:02:33.1
12 Morejohn Justin UNAT 27 1:07:36.1
13 Averchenkov Sergey MELO 27 1:09:24.7
Male 30 to 34
Place Last Name First Name club Age Time
1 Gillis Trevor SCSCM 33 41:01.7
2 Lawrence David WINE 31 45:09.0
3 Aronowitz Steven UNAT 30 47:41.4
4 Kleine Benjamin WACM 33 47:52.4
5 Robinson Craig SMS 30 48:02.5
6 Harrison Rob St Helena Masters 32 48:53.6
7 Moughamian Raffi SCAM 30 48:55.7
8 Yu Aaron USF 33 49:05.6
9 Sheldon Jason RAMS 31 49:29.3
10 Tuholski Walter WCM 31 51:23.8
11 Heffelfinger Eric FOG 33 54:44.9
12 Morehouse Charles TEME 34 54:54.1
13 Black Cameron DAM 32 55:41.6
14 Chan Henry SMMM 30 56:01.2
15 Sheehan Paul STAN 34 58:57.7
16 Gregory Matthew WAC 32 59:18.0
17 Johnson Jarrett Dam 32 59:44.4
18 Hamilton Brian TOL 31 1:02:19.9
19 Panchal Shyam 'Sean' Stanford Masters 33 1:22:53.2
Male 35 to 39
Place Last Name First Name club Age Time
1 Atchison Dean USF 38 44:31.6
2 Sills Brad WACM 38 48:34.0
3 Reed Mitchell OAK 39 48:53.0
4 Madigan Joe NVM 36 49:05.3
5 Connolly Darrin USF 37 49:52.0
6 Cheung Casey SFTM 35 50:50.2
7 Montoya Jay WCM 38 51:11.4
8 Burks Rob TTAM 38 51:37.3
9 Low Don NVM 37 52:33.2
10 Wilkening Jon UNAT 35 52:43.9
11 Sanders Drew OC 39 53:40.8
12 Page Chris Napa Valley 37 54:01.6
13 Vitale Jr Philip TSU 35 55:53.4
14 Goldman Mark DAM 37 58:40.4
15 Galvin Christopher USF 39 59:25.0
16 Davis Mike DAC 35 59:56.5
17 Kida Moriaki TSUN 38 1:01:33.1
18 Morrill James VACA 38 1:06:11.5
19 Bailey Owen SCAM 39 1:07:29.7
20 Prodoehl Jason UNAT 38 1:09:33.6
21 Bundy Jason DAM 38 1:15:52.4
Male 40 to 44
Place Last Name First Name club Age Time
1 Santos Rogue Walnut Creek 41 40:25.8
2 Lenihan Bill OC 40 43:07.0
3 Grady Rex SRM 44 43:34.2
4 Bond Chris WCM 42 43:35.7
5 Smith Stephen SAC 42 44:59.0
6 Candelaria Daniel Sierra Marlins 41 45:38.6
7 Tengrotenhuis Dirk TOC 43 46:00.2
8 Garnier Olivier USFM 42 48:19.6
9 Johnson Ron WCM 44 48:44.1
10 Kerr Evan UNAT 44 49:15.1
11 Langner Mikael USF 40 49:34.9
12 Flanagan Sean SF TSUMAM 43 51:00.0
13 Gilmore Brian UNAT 43 52:14.5
14 Kusznir Andrew WCM 43 52:17.4
15 Lentz Mark WCM 44 52:49.6
16 Marks Scott UNAT 43 54:53.3
17 Shoemaker Scot UNAT 42 55:08.9
18 Stratford Hank WCM 43 56:06.7
19 Cantlen II John WACM 41 59:19.9
20 Aquilina David SHMS 43 59:41.0
21 Kreutzen Jeffrey USF 42 1:00:29.8
22 Rydman Eric UNAT 43 1:01:13.2
23 Hu Ben SFTM 43 1:05:00.0
24 Gottsche Gordpm SMMM 42 1:06:22.2
25 Cotulla Cody UNAT 42 1:06:59.0
26 Phillips Everett TSUN 40 1:07:21.3
27 Fuszard Peter DAM 43 1:11:59.1
28 McIntyre Todd UNAT 43 1:17:38.6
Male 45 to 49
Place Last Name First Name club Age Time
1 Johnson Darryl Arden Hills 46 40:56.7
2 Matthews Dave WCM 45 45:07.1
3 Carr Mike SRM 48 45:14.0
4 Keck Mike OC 49 45:21.0
5 Woollgar Mark Arden Hills 47 46:35.2
6 Sheeper Tim Melo 45 46:38.6
7 Hitchings Andy SAC 45 47:00.0
8 Panzica Dean Olympic Club 46 47:03.3
9 Humphrey Rob PAC 45 47:23.8
10 Ottersberg John USF 46 49:19.2
11 Engber Mike SCSC 46 49:46.4
12 Duggan Patrick WCM 45 50:37.2
13 kirmse kevin UNAT 46 50:40.4
14 Boone Jon WCM 45 51:55.5
15 Mann Clyde MVM 47 52:09.3
16 Cook Doug Walnut Creek 46 52:09.8
17 Shoaf Doug UNAT 47 53:21.5
18 Stewart Brian UNAT 45 53:57.5
19 Vasquez Rick 45 54:09.8
20 Salk Darin DAM 47 54:56.9
21 Schroeder Paul Woodland Swim Team Master 47 55:30.5
22 Hutchinson John WCM 48 56:36.5
23 Trauger Tom BAM 45 56:48.5
24 Halperin Ernst SFTM 45 57:30.5
25 McCarty Lyle DAM 48 57:33.0
26 Vanhoven Paul WCM 45 58:19.0
27 Everett Jeff SERC 48 59:23.3
28 Eccles Matt UNAT 45 59:44.6
29 McKendall Raymond UNAT 49 1:00:52.8
30 McRonald Keith UNAT 47 1:03:30.2
31 Mauldin Philip NVM 48 1:04:14.5
32 Nedervold Eric RINC 48 1:05:00.7
33 Vandersteen Ash UNAT 45 1:05:28.7
34 Vink Erik DAM 45 1:07:02.9
35 Lee Jeff UNAT 49 1:07:23.9
36 Gaglianone Marcos UNAT 47 1:07:26.6
37 rogers Rodman USFM 45 1:07:42.3
38 Friedman Barry MPSC 47 1:20:50.0
39 S Nagamine James UNAT 48 1:30:37.9
Male 50 to 54
Place Last Name First Name club Age Time
1 MacDonald Sandy SMST 53 41:47.4
2 Hale Dave SRM 53 45:25.7
3 Jeha John CSSR 50 47:06.7
4 Schenstrom Warren SRM 51 47:40.7
5 Emhoff Ron TVM 54 47:43.2
6 Pyrch Michael Santa Clara Swim 50 49:26.5
7 Dozier Earl TVM 51 49:27.8
8 Riley Gail ECAM 54 49:35.8
9 Ploss Robert AAM 51 50:02.4
10 Robert David BAM 53 50:08.9
11 Carter David UNAT 54 52:43.0
12 Stewart David VACA 50 53:03.3
13 Young Robert WCM 52 53:22.0
14 Adamson Paul EAM 50 53:27.9
15 Dugan Tom Walnut Creek Masters 50 53:36.0
16 Stone Mark CRUZ 51 55:01.0
17 Adams Scott SCAM 51 55:05.6
18 Sublett Brian UNAT 50 56:08.2
19 Taylor Douglas DAM 50 56:27.0
20 Walker Byron MAAC 50 59:12.2
21 Zais Craig DAM 51 59:38.7
22 Conkey James SNM 53 1:00:46.9
23 Schulz Bill DAM 51 1:00:54.9
24 Hirsekorn John UNAT 52 1:01:11.4
25 Grosholz Edwin DAM 50 1:01:35.4
26 Louie Brad UNAT 51 1:01:45.0
27 Yen Stanley SAC 52 1:03:02.1
28 Tuteur Frank SRM 51 1:04:02.5
29 Notini Ric OAK 53 1:04:05.8
30 Lutkenhouse Mark DAM 50 1:04:13.6
31 Robinson Patrick SMST 50 1:04:50.8
32 Conroy Michael NVM 52 1:05:20.6
33 Duplancic Neno OAK 53 1:06:27.1
34 Jacobs John SAC 50 1:06:55.7
35 Young Kendall SCAM 50 1:07:08.8
36 Fischer-Colbrie Mark SCSC 52 1:07:11.9
37 Skulina Ken TVM 50 1:07:15.6
38 Heiden Keith UNAT 50 1:07:35.3
39 Baum Harlan SCAM 52 1:07:58.7
40 Hern Steve SMST 50 1:09:00.0
41 Sale Josh North Bay Aquatics 54 1:16:11.4
42 Gaffney Greg MELO 51 1:20:25.3
Male 55 to 59
Place Last Name First Name club Age Time
1 Bell Alan PNA 59 43:33.8
2 Ferroggiaro Fred TOC 55 44:09.6
3 Knight James SCSC 55 45:17.7
4 Myers Greg TOC 57 47:19.9
5 Foreaker Don SRM 57 47:45.5
6 Upshaw Bob MAM 59 50:31.9
7 Harris Scott DAM 55 50:34.9
8 Deacon Ted DAM 59 51:52.0
9 Reed Lawrence PVMA 55 52:07.0
10 Dietrich Joe UNAT 56 52:25.1
11 Small Stephen INM 56 52:31.7
12 Neill Thomas SCAM 56 53:23.9
13 Mitchell Greg PVMA 57 55:16.0
14 Nadaner Dan CVAS 59 56:23.7
15 Tatzin Don OAK 57 57:38.6
16 Kief Leon SMMM 56 58:37.3
17 Newman Robert NVM 55 59:22.1
18 Breuner James UNAT 56 1:00:03.8
19 Harder Leslie RAMS 56 1:00:39.7
20 Aguiar Glenn SCAM 56 1:03:20.0
21 Chisholm Steve UNAT 58 1:03:51.6
22 Reese Robert MBMB 56 1:04:29.3
23 Hubbard Jack SFTM 57 1:06:43.7
24 Wheeler Richard TAM 58 1:07:13.4
25 Brewer Douglas RAM 56 1:07:18.6
26 Davis Will DAM 57 1:08:45.1
27 Hogan Bill UNAT 59 1:23:22.7
28 Kapetanic Peter MHSC 56 1:32:37.2
Male 60 to 64
Place Last Name First Name club Age Time
1 Wilson Joel CRUZ 60 45:13.4
2 Rudloff, Jr. Edward OC 61 47:08.7
3 Kight Chuck RAMS 61 55:11.2
4 Piazza Michael WCM 63 56:25.5
5 Wurtzel Harvey UNAT 62 56:33.8
6 McCarty Tom OC 63 56:41.0
7 Lunt Jim SCAM 60 59:05.3
8 Reynolds Brad Penguin Masters 62 1:01:41.7
9 Nogue John UNAT 61 1:03:11.9
10 Meyerhoff Rick TAM 62 1:03:28.6
11 Gleeson Gerald FGMS 61 1:04:12.4
12 McCollum Lee ucla 60 1:06:52.7
13 Robinson Dennis WCM 60 1:07:39.2
14 Scrivani Ron UNAT 60 1:13:07.9
Male 65 to 69
Place Last Name First Name club Age Time
1 Bladock Cyril Aussi 65 51:46.1
2 Rhett Don SCAM 65 59:39.2
3 Michael Martin MELO 65 1:03:02.8
4 Anderson John VACA 66 1:07:36.1
5 Jones David Sac Masters 65 1:09:07.3
6 Fleming John UNAT 68 1:18:56.5
7 Lowden Jerry SERC 66 1:23:27.3
8 Kearns Lloyd DVM 69 1:35:22.9
9 Bivens Rodger TTC 67 1:38:03.7
Male 70 to 74
Place Last Name First Name club Age Time
1 Price Kent STAN 71 1:00:20.0
2 Ingalls Donald MVM 71 1:08:03.3
3 Fewster Robert TVM 70 1:15:02.2
4 Stoddard louis WCM 71 1:32:23.5
Male 75 to 79
Place Last Name First Name club Age Time
1 Osborne Daniel USFM 75 1:07:37.1
Two Mile Masters
Wetsuit
Female 0-99
Place Last Name First Name club Age Time
1 Hentschel Kristina BAC 36 51:00.7
2 Pohl Elizabeth USFM 32 51:43.8
3 Spahr Melissa Walnut Creek Masters 22 52:15.7
4 Majerus Cecily SCAM 50 54:10.9
5 Tepolt Frances UNAT 29 56:54.4
6 Schaefer Natalie UNAT 36 58:09.5
7 Lauer Julie Red Tide 33 58:40.0
8 Jih Dora WCM 40 1:01:01.0
9 Carter Nicole UNAT 42 1:01:05.0
10 Gellman Tricia USFM 38 1:01:16.3
11 Khatami Molly RAMS 31 1:02:59.6
12 Smith Kristy rio del oro 30 1:04:42.6
13 Higgins Jane DAM 55 1:07:17.2
14 Fraga Elyssia UNAT 35 1:08:43.1
15 Kendall Susan UNAT 49 1:08:58.5
16 Baird Alexis 25 1:09:23.8
17 Liaw Sandy UNAT 37 1:13:46.5
18 Garcia Rita MAM 35 1:18:32.0
19 Kaplan Lisa Unattach 49 1:19:17.0
20 Bivens Karin ARIZ 65 1:19:30.4
21 McKeon Cyleste UNAT 44 1:19:43.0
22 Rafton Lara UNAT 27 1:22:24.3
23 Baird Bridget 61 1:23:17.7
24 Baldwin Margaret MPSC 55 1:24:20.3
Male 0-99
Place Last Name First Name club Age Time
1 Ree Nicholas Embarcadero Y 29 45:26.3
2 Terada Keith 39 45:41.8
3 Crimmins Michael UNAT 48 47:59.3
4 Trivett Rick RAMS 61 48:18.0
5 Reid Nicholas SRM 50 49:13.1
6 Lane Ed WCM 70 49:35.9
7 Clews Kenneth BAY 48 51:02.2
8 Bouchard-Cote Alexandre SCAM 26 51:36.3
9 Vrionis John UNAT 34 51:42.1
10 Hendricks Chris FOG 31 51:55.1
11 Farrell Geoff WACM 47 52:01.5
12 Spahr Peter DAM 53 52:16.2
13 Rapheld Nathan UNAT 38 52:45.3
14 Brockway Richard UNAT 28 54:23.5
15 Osmond Mike Menlo 50 54:43.4
16 Kukta Steve TTAM 44 55:09.2
17 Vazac Charles SERC 31 55:12.4
18 Reichmuth James UNAT 47 55:57.6
19 McCaskill Preston UNAT 26 56:10.6
20 McBride Russ Albany 41 57:33.0
21 McDonald Roger DAM 55 57:49.6
22 McIntyre Scott 0 58:06.3
23 Franks Duane NBA 50 59:25.2
24 Ullyatt Cameron UNAT 34 1:00:13.5
25 Avelar Eduardo DAM 31 1:02:33.7
26 Surosky Richard UNAT 50 1:05:16.1
27 Hagele David FGMS 40 1:05:39.0
28 Hampson Kalei UNAT 41 1:06:01.1
29 Adamkiewicz Michael Stawberry Canyon Aquatic 47 1:10:35.8
30 Shum Victor UNAT 38 1:11:09.7
31 Schaefer Benjamin UNAT 32 1:11:24.8
32 Beraznik Stan UNAT 41 1:13:46.7
33 Champagne David UNAT 48 1:14:01.7
34 Rosenberg Robert Alameder 37 1:20:03.6
35 Becker John UNAT 52 1:22:33.2
  
  
  
  
  
  
   





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-06-13


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/