Pacific Masters gif

Results
Clovis Masters Short Course Yards


Clovis Masters
7 November 2009

Licensed to Fresno Dolphins Swim Team  HY-TEK's Meet Manager 11/7/2009 04:04 PM
                   Clovis Masters November7 2009 - 11/7/2009                   
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkins, Sarah            19 SCUS-38                32.00      32.16   20  
  2 Hoesterey, Nicole         18 UNAT                   34.50      32.82   17  
  3 Papangellin, Liz L        19 SCUS-38                40.00      35.99   16  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horman, Christine M       18 SCUS-38              1:09.00    1:01.34   20  
       29.96  1:01.34                                                      
  2 Buckner, Samantha         23 VACA-38              1:04.62    1:06.16   17  
       32.37  1:06.16                                                      
  3 Abercrombie, Maggie J     19 SCUS-38              1:23.45    1:15.10   16  
       35.84  1:15.10                                                      
 -- Anderson, Whitney         21 SCUS-38              1:03.00         NS  
 -- Doan, Vyvyence            18 SCUS-38              1:05.00         NS  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Whitney         21 SCUS-38              2:11.00    2:10.53   20  
       29.92  1:02.79  1:37.23  2:10.53                                    
  2 Horman, Christine M       18 SCUS-38              2:12.00    2:12.81   17  
       30.76  1:04.72  1:39.15  2:12.81                                    
  3 Buckner, Samantha         23 VACA-38              2:27.50    2:24.35   16  
       32.92  1:09.19  1:46.57  2:24.35                                    
  4 Abercrombie, Maggie J     19 SCUS-38              2:53.90    2:39.99   15  
       36.77  1:17.81  1:58.78  2:39.99                                    
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Whitney         21 SCUS-38              6:30.00    5:43.15   20  
       31.43  1:05.35  1:39.60  2:14.57  2:49.61  3:24.75  3:59.96  4:35.00
     5:10.37  5:43.15                                                      
  2 Papangellin, Liz L        19 SCUS-38              8:00.00    7:15.38   17  
       40.03  1:23.83  2:08.71  2:52.63  3:36.64  4:21.17  5:06.01  5:50.33
     6:33.74  7:15.38                                                      
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkins, Sarah            19 SCUS-38                35.00      39.74   20  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doan, Vyvyence            18 SCUS-38                33.89      32.61   20  
  2 Buckner, Samantha         23 VACA-38                35.80      34.71   17  
  3 Perkins, Sarah            19 SCUS-38                35.00      38.34   16  
  4 Hoesterey, Nicole         18 UNAT                   38.50      39.41   15  
  5 Abercrombie, Maggie J     19 SCUS-38                59.78      42.88   14  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horman, Christine M       18 SCUS-38              1:10.00    1:08.55   20  
       33.18  1:08.55                                                      
  2 Doan, Vyvyence            18 SCUS-38              1:14.10    1:12.87   17  
       34.18  1:12.87                                                      
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoesterey, Nicole         18 UNAT                 1:28.00    1:27.16   20  
       41.52  1:27.16                                                      
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doan, Vyvyence            18 SCUS-38              2:39.99    2:43.90   20  
       34.02  1:15.98  2:05.07  2:43.90                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keays, Kathy              27 CLOV-38                30.00      27.49   20  
  2 Donathan, Stacie K        29 FGST-38                31.00      31.27   17  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keays, Kathy              27 CLOV-38              1:05.00    1:00.98   20  
       29.74  1:00.98                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donathan, Stacie K        29 FGST-38              2:50.00    2:42.44   20  
       36.83  1:19.04  2:01.86  2:42.44                                    
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keays, Kathy              27 CLOV-38                40.00      32.30   20  
  2 Donathan, Stacie K        29 FGST-38                41.00      38.71   17  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donathan, Stacie K        29 FGST-38                45.00      41.82    9  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donathan, Stacie K        29 FGST-38              1:30.00    1:20.63   20  
       36.54  1:20.63                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Wendy             34 FGST-38                28.50      28.29   20  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Wendy             34 FGST-38              1:05.00    1:06.25   20  
       31.69  1:06.25                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Wendy             34 FGST-38                   NT      34.92   20  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winton, Georgette G       39 FGST-38                29.40      30.22   20  
  2 Ulloa, Jamie L            39 EEE-38                 32.30      31.19   17  
  3 Olvera, Mariah            36 CLOV-38                32.70      32.62   16  
  4 Tookoian, Jennie M        39 FGST-38                33.80      33.25   15  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winton, Georgette G       39 FGST-38              1:04.67    1:06.50   20  
       32.73  1:06.50                                                      
  2 Olvera, Mariah            36 CLOV-38              1:09.47    1:09.26   17  
       33.11  1:09.26                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winton, Georgette G       39 FGST-38              2:23.52    2:23.68   20  
       33.41  1:09.52  1:46.32  2:23.68                                    
  2 Tookoian, Jennie M        39 FGST-38              3:20.00    2:46.36   17  
       36.90  1:18.03  2:00.90  2:46.36                                    
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ulloa, Jamie L            39 EEE-38                 38.30      37.33   20  
  2 Olvera, Mariah            36 CLOV-38                40.00      38.23   17  
  3 Woolf, Sarah              38 FGST-38                38.00      38.94   16  
  4 Tookoian, Jennie M        39 FGST-38                39.00      40.66   15  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olvera, Mariah            36 CLOV-38              1:23.30    1:23.69   20  
       40.72  1:23.69                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ulloa, Jamie L            39 EEE-38                 42.30      40.91    9  
  2 Woolf, Sarah              38 FGST-38                42.00      43.94    7  
  3 Tookoian, Jennie M        39 FGST-38                45.00      44.13    6  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winton, Georgette G       39 FGST-38                30.58      31.68   20  
  2 Ulloa, Jamie L            39 EEE-38                 36.30      36.35   17  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ulloa, Jamie L            39 EEE-38               1:17.30    1:18.08   20  
       35.89  1:18.08                                                      
  2 Olvera, Mariah            36 CLOV-38              1:40.00    1:23.65   17  
       39.19  1:23.65                                                      
  3 Woolf, Sarah              38 FGST-38              1:31.00    1:24.30   16  
       39.44  1:24.30                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jenny M           44 CVAS                   28.00      27.38   20  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jenny M           44 CVAS                   57.40      59.75   20  
       29.50    59.75                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Kelly M          40 CLOV-38              2:26.00    2:21.95   20  
       34.14  1:10.57  1:46.16  2:21.95                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Kelly M          40 CLOV-38              6:50.00    6:22.54   20  
       35.22  1:12.82  1:50.84  2:29.34  3:07.58  3:45.92  4:25.07  5:04.60
     5:43.92  6:22.54                                                      
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jenny M           44 CVAS                 1:13.00    1:13.25   20  
       36.43  1:13.25                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jenny M           44 CVAS                   28.82      29.96   20  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jenny M           44 CVAS                 1:03.30    1:06.70   20  
       31.60  1:06.70                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alving, Loren             48 CVAS                   30.50      30.02   20  
  2 Pogue, Michelle           45 49ER-38                36.75      35.58   17  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Focha, Teresa             48 MAAC-38              2:52.90    2:50.59   20  
       39.27  1:22.54  2:06.28  2:50.59                                    
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alving, Loren             48 CVAS                   36.60      35.33   20  
  2 Pogue, Michelle           45 49ER-38                41.87      38.25   17  
  3 Focha, Teresa             48 MAAC-38                47.00      44.38   16  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Focha, Teresa             48 MAAC-38              1:38.00    1:37.71   20  
       47.92  1:37.71                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pogue, Michelle           45 49ER-38                49.25      45.95    9  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Focha, Teresa             48 MAAC-38              1:29.00    1:30.81   20  
       42.70  1:30.81                                                      
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alving, Loren             48 CVAS                 1:27.00    1:17.54   20  
       35.76  1:17.54                                                      
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Focha, Teresa             48 MAAC-38              3:20.00    3:18.37   20  
       41.81  1:36.36  2:35.41  3:18.37                                    
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiegand, Irene            51 CVAS                   35.10      35.87   20  
  2 Cordle, Virgie            54 CVAS                   41.00      41.55   17  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiegand, Irene            51 CVAS                 1:26.00    1:24.36   20  
       41.28  1:24.36                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ennis, Cindy L            52 49ER-38              2:50.00    2:41.74   20  
       34.59  1:14.50  1:57.87  2:41.74                                    
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordle, Virgie            54 CVAS                   59.00    1:00.47   20  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiegand, Irene            51 CVAS                   47.10      46.96    9  
  2 Cordle, Virgie            54 CVAS                   59.00      55.37    7  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ennis, Cindy L            52 49ER-38              1:30.70    1:31.88   20  
       42.37  1:31.88                                                      
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ennis, Cindy L            52 49ER-38              1:24.50    1:22.41   20  
       38.49  1:22.41                                                      
  2 Cordle, Virgie            54 CVAS                 2:05.00    1:56.26   17  
       57.46  1:56.26                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlo, Penny              56 CLOV-38                41.00      40.37   20  
  2 Gow, Linda                59 FGST-38                   NT      54.61   17  
  3 Nichols, Janet            55 FGST-38              1:00.00      58.13   16  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlo, Penny              56 CLOV-38              1:30.00    1:31.34   20  
       42.03  1:31.34                                                      
  2 Gow, Linda                59 FGST-38                   NT    1:58.46   17  
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlo, Penny              56 CLOV-38              9:45.00    9:18.96   20  
       47.46  1:42.19  2:39.91  3:39.60  4:37.57  5:34.24  6:32.17  7:29.56
     8:26.15  9:18.96                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gow, Linda                59 FGST-38                   NT      58.60   20  
  2 Nichols, Janet L          55 FGST-38              1:05.00    1:01.52   17  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Val, Laura                57 TAM                  1:08.00    1:07.27   20  
       32.25  1:07.27                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Nichols, Janet L          55 FGST-38              1:06.00         DQ  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlo, Penny              56 CLOV-38              1:00.00      51.65   20  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Val, Laura                57 TAM                  1:10.00    1:05.98   20  
       29.91  1:05.98                                                      
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Val, Laura                57 TAM                  2:30.00    2:23.12   20  
       29.55  1:05.35  1:51.25  2:23.12                                    
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Gerre G            60 CVAS                   31.64      30.99   20  
  2 Cruz, Pat A               62 FGST-38                55.00      43.98   17  
  3 Gage, Candy H             63 FGST-38              1:00.00    1:12.20   16  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Gerre G            60 CVAS                 1:09.88    1:19.31   20  
       36.58  1:19.31                                                      
  2 Cruz, Pat A               62 FGST-38              1:40.00    1:47.34   17  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gage, Candy H             63 FGST-38              1:10.00    1:27.49   20  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Gerre G            60 CVAS                   40.72      40.45    9  
  2 Cruz, Pat A               62 FGST-38                58.00      55.90    7  
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Gerre G            60 CVAS                 1:21.29    1:22.29   20  
       39.11  1:22.29                                                      
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Alice J        70 ECYM-38              1:00.00    1:03.43   20  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Alice J        70 ECYM-38              1:15.00    1:06.96   20  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castellanos, Matthew A    19 CLOV-38                23.10      22.71   20  
  2 Crites, Gregory           19 SCUS-38                26.50      25.49   17  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castellanos, Matthew A    19 CLOV-38                51.25      50.96    9  
       24.21    50.96                                                      
  2 Kliein, Charles           20 SCUS-38              1:00.00      56.15    7  
       26.56    56.15                                                      
  3 Crites, Gregory           19 SCUS-38                56.20      56.35    6  
       26.92    56.35                                                      
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kadowaki, J K             21 SCUS-38              2:00.00    1:56.15   20  
       26.82    55.82  1:25.64  1:56.15                                    
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kadowaki, J K             21 SCUS-38              5:20.00    5:22.68   20  
       28.52  1:00.11  1:32.50  2:05.34  2:38.33  3:11.35  3:44.41  4:17.30
     4:50.52  5:22.68                                                      
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kadowaki, J K             21 SCUS-38              1:00.00    1:00.38   20  
       28.55  1:00.38                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aymar, Pierpaolo G        27 FGST-38                27.99      29.02   20  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aymar, Pierpaolo G        27 FGST-38              1:02.54    1:04.31    9  
       31.52  1:04.31                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lillard, Nick C           27 VACA-38              1:57.67    1:54.11   20  
       26.86    55.57  1:24.76  1:54.11                                    
  2 Aymar, Pierpaolo G        27 FGST-38              2:20.56    2:18.61   17  
       33.13  1:07.82  1:42.97  2:18.61                                    
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aymar, Pierpaolo G        27 FGST-38                30.44      31.81   20  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lillard, Nick C           27 VACA-38                57.55      56.10   20  
       26.24    56.10                                                      
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aymar, Pierpaolo G        27 FGST-38              1:14.80    1:13.83   20  
       33.75  1:13.83                                                      
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lillard, Nick C           27 VACA-38              2:17.58    2:11.10   20  
       28.44  1:03.59  1:42.79  2:11.10                                    
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martines, Michael R       32 CLOV-38                24.00      24.81   20  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martines, Michael R       32 CLOV-38                56.00      56.50    9  
       26.50    56.50                                                      
  2 Webber, Scott             31 FGST-38              1:00.00      58.77    7  
       28.37    58.77                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martines, Michael R       32 CLOV-38              2:10.00    2:08.34   20  
       28.40    59.65  1:33.64  2:08.34                                    
  2 Webber, Scott             31 FGST-38              2:15.00    2:10.94   17  
       31.60  1:04.59  1:38.23  2:10.94                                    
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Scott             31 FGST-38                35.00      34.99    9  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Adam M            31 TVM-38                 23.45      23.11   20  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Adam M            31 TVM-38                 51.98      50.44   20  
       23.37    50.44                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Damm, James T             38 CLOV-38                23.88      24.67   20  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Damm, James T             38 CLOV-38                54.00      55.25    9  
       27.03    55.25                                                      
  2 Rubio, Jason K            37 CVAS                   56.00      57.52    7  
       27.50    57.52                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubio, Jason K            37 CVAS                 2:03.30    2:04.94   20  
       29.16    59.86  1:31.97  2:04.94                                    
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubio, Jason K            37 CVAS                 5:40.00    5:43.41   20  
       31.76  1:05.43  1:40.14  2:15.33  2:50.13  3:24.99  3:59.39  4:34.67
     5:10.10  5:43.41                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Shawn E         40 CVAS                   23.50      22.18   20  
  2 Norgaard, Kevin           44 CVAS                   24.89      24.33   17  
  3 Kurisu, Gregg             44 CLOV-38                25.00      25.36   16  
  4 Vieira, Scott D           44 FDM-38                 25.00      26.71   15  
  5 Jimerson, Steven          42 EEE-38                 35.00      33.38   14  
  6 Diaconu, Adrian G         41 UNAT                   31.00      33.43   13  
  7 Lee, Arnold C             44 CVAS                   29.00      34.04   12  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Shawn E         40 CVAS                   53.50      50.50    9  
       24.41    50.50                                                      
  2 Kurisu, Gregg             44 CLOV-38                56.00      56.48    7  
       26.94    56.48                                                      
  3 Vieira, Scott D           44 FDM-38               1:10.00    1:03.64    6  
       30.43  1:03.64                                                      
  4 Lee, Arnold C             44 CVAS                 1:10.00    1:13.11    5  
       33.82  1:13.11                                                      
  5 Diaconu, Adrian G         41 UNAT                 1:10.00    1:14.68    4  
       34.10  1:14.68                                                      
  6 Jimerson, Steven          42 EEE-38               1:31.00    1:22.86    3  
       36.83  1:22.86                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurisu, Gregg             44 CLOV-38              2:02.00    2:07.64   20  
       28.27  1:00.18  1:33.66  2:07.64                                    
  2 Johnson, Ken              43 CVAS                 2:30.00    2:17.12   17  
       31.44  1:06.27  1:41.95  2:17.12                                    
  3 Jimerson, Steven          42 EEE-38               3:20.00    2:56.49   16  
       36.18  1:17.02  2:04.32  2:56.49                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Norgaard, Kevin           44 CVAS                 5:40.00         NS  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Shawn E         40 CVAS                   30.50      29.07    9  
  2 Norgaard, Kevin           44 CVAS                   31.05      30.11    7  
  3 Dickinson, Wade           40 CLOV-38                30.00      30.55    6  
  4 Johnson, Ken              43 CVAS                   43.00      35.48    5  
  5 Lee, Arnold C             44 CVAS                   33.39      37.10    4  
  6 Vieira, Scott D           44 FDM-38                 40.00      39.75    3  
  7 Jimerson, Steven          42 EEE-38                 50.00      57.19    2  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickinson, Wade           40 CLOV-38              1:10.00    1:07.28   20  
       31.27  1:07.28                                                      
  2 Lee, Arnold C             44 CVAS                 1:22.62    1:24.37   17  
       39.36  1:24.37                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norgaard, Kevin           44 CVAS                   26.92      26.02   20  
  2 Dickinson, Wade           40 CLOV-38                27.00      27.46   17  
  3 Kurisu, Gregg             44 CLOV-38                28.00      30.48   16  
  4 Johnson, Ken              43 CVAS                   39.00      30.58   15  
  5 Vieira, Scott D           44 FDM-38                 30.00      30.80   14  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Shawn E         40 CVAS                 1:05.00    1:00.73   18.5
       28.71  1:00.73                                                      
  1 Norgaard, Kevin           44 CVAS                 1:03.79    1:00.73   18.5
       28.87  1:00.73                                                      
  3 Johnson, Ken              43 CVAS                 1:20.00    1:10.60   16  
       32.62  1:10.60                                                      
  4 Vieira, Scott D           44 FDM-38               1:35.00    1:11.96   15  
       32.91  1:11.96                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gorek, Josef              48 UNAT                   23.50      23.60   20  
  2 Phelps, Brian R           45 CMS-32                 24.50      24.48   17  
  3 Crosina-Sahm, Kurt A      46 CVAS                   26.42      25.62   16  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gorek, Josef              48 UNAT                   52.50      52.34    9  
       24.71    52.34                                                      
  2 Crosina-Sahm, Kurt A      46 CVAS                   59.90      58.12    7  
       27.40    58.12                                                      
  3 Orr, James L              48 CVAS                 1:01.00    1:03.51    6  
       29.67  1:03.51                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Brian R           45 CMS-32                 29.00      28.71   20  
  2 Orr, James L              48 CVAS                   31.95      34.06   17  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, David T           45 UNAT                 1:02.50    1:01.96   20  
       30.45  1:01.96                                                      
  2 Orr, James L              48 CVAS                 1:12.00    1:13.65   17  
       36.08  1:13.65                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Brian R           45 CMS-32                 32.50      34.18    9  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, David T           45 UNAT                 1:09.25    1:06.71   20  
       31.51  1:06.71                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Brian R           45 CMS-32                 26.50      27.01   20  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, David T           45 UNAT                   58.46      59.57   20  
       27.25    59.57                                                      
  2 Phelps, Brian R           45 CMS-32               1:04.00    1:03.86   17  
       28.59  1:03.86                                                      
  3 Crosina-Sahm, Kurt A      46 CVAS                 1:09.00    1:08.96   16  
       32.08  1:08.96                                                      
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, David T           45 UNAT                 2:10.45    2:10.35   20  
       27.84  1:01.24  1:40.86  2:10.35                                    
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helzer, Wayne W           52 UNAT                   28.00      26.60   20  
  2 Ozier, Joe W              52 FDM-38                 30.00      27.48   17  
  3 Kazmier, Henryk J         52 UNAT                   28.50      28.61   16  
  4 Ohanian, Greg             52 CVAS                   27.47      28.88   15  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helzer, Wayne W           52 UNAT                 1:00.00      58.69    9  
       28.34    58.69                                                      
  2 Stewart, David M          51 VACA-38              1:02.00      59.94    7  
       28.88    59.94                                                      
  3 Kazmier, Henryk J         52 UNAT                 1:03.00    1:06.95    6  
       32.06  1:06.95                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, David M          51 VACA-38              2:18.00    2:11.42   20  
       29.22  1:02.29  1:36.64  2:11.42                                    
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, David M          51 VACA-38              6:10.00    6:00.62   20  
       33.05  1:07.82  1:44.01  2:20.33  2:57.23  3:35.03  4:12.49  4:49.76
     5:26.58  6:00.62                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kazmier, Henryk J         52 UNAT                   33.00      34.63   20  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ozier, Joe W              52 FDM-38                 39.00      36.93    9  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kazmier, Henryk J         52 UNAT                   33.00      32.54   20  
  2 Ohanian, Greg             52 CVAS                   36.40      35.52   17  
 -- Ozier, Joe W              52 FDM-38                    NT         NS  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ozier, Joe W              52 FDM-38               1:20.00    1:13.02   20  
       35.59  1:13.02                                                      
  2 Kazmier, Henryk J         52 UNAT                 1:12.00    1:14.98   17  
       34.74  1:14.98                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sartori, James R          58 LVTC-38                32.50      30.79   20  
  2 Moore, Michael W          59 USF-38                 35.00      32.42   17  
  3 Nichols, Scott            55 FGST-38                32.38      32.67   16  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pankey, Christopher S     55 MAM-38                 58.00      56.76    9  
       27.32    56.76                                                      
  2 Moore, Michael W          59 USF-38               1:18.00    1:12.43    7  
       34.41  1:12.43                                                      
 -- Jones, Rick R             58 MAAC-38                56.45         NS  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Michael W          59 USF-38               2:50.00    2:30.68   20  
       34.36  1:12.09  1:51.18  2:30.68                                    
 -- Jones, Rick R             58 MAAC-38              2:05.00         NS  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Michael W          59 USF-38               6:50.00    6:47.83   20  
       37.68  1:18.14  2:00.29  2:42.56  3:24.00  4:05.57  4:46.61  5:27.78
     6:08.33  6:47.83                                                      
 -- Jones, Rick R             58 MAAC-38              6:00.00         NS  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Scott            55 FGST-38                42.84      40.21   20  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Scott            55 FGST-38              1:38.00    1:29.49   20  
       42.44  1:29.49                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pankey, Christopher S     55 MAM-38                 35.00      33.93    9  
  2 Nichols, Scott            55 FGST-38                39.54      39.32    7  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pankey, Christopher S     55 MAM-38               1:20.00    1:15.44   20  
       35.20  1:15.44                                                      
  2 Nichols, Scott            55 FGST-38              1:38.00    1:31.11   17  
       42.41  1:31.11                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sartori, James R          58 LVTC-38                34.60      34.28   20  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pankey, Christopher S     55 MAM-38               1:15.00    1:07.31   20  
       31.64  1:07.31                                                      
  2 Sartori, James R          58 LVTC-38              1:43.00    1:26.05   17  
       39.71  1:26.05                                                      
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Michael R          63 49ER-38                29.45      30.44   20  
  2 Phelps, Roger             62 UNAT                      NT      31.70   17  
  3 Cruz, John                63 FGST-38                55.00      41.55   16  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Michael R          63 49ER-38              1:11.70    1:12.51    9  
       33.62  1:12.51                                                      
  2 Cruz, John                63 FGST-38              1:40.00    1:45.87    7  
       48.94  1:45.87                                                      
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Michael R          63 49ER-38                38.18      40.10    9  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Michael R          63 49ER-38              1:30.50    1:28.72   20  
       40.25  1:28.72                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Don M              65 RHMS-38                26.60      27.52   20  
  2 Harvey, Kent R            68 49ER-38                32.40      34.09   17  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Kent R            68 49ER-38              1:31.30    1:19.18    9  
       39.10  1:19.18                                                      
 -- Davis, Don M              65 RHMS-38                57.10         NS  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Richard            66 TAM                  2:08.00    2:04.19   20  
       28.17    59.39  1:31.76  2:04.19                                    
  2 Davis, Don M              65 RHMS-38              2:07.50    2:17.32   17  
       29.50  1:04.49  1:41.43  2:17.32                                    
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Don M              65 RHMS-38              5:48.60    6:00.37   20  
       32.60  1:07.21  1:42.75  2:18.91  2:55.38  3:32.53  4:10.10  4:47.98
     5:25.29  6:00.37                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasrud, Donald           67 FGST-38                   NT      55.98   20  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Don M              65 RHMS-38                33.80      34.85    9  
  2 Glasrud, Donald           67 FGST-38                44.52      48.08    7  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasrud, Donald           67 FGST-38              1:41.44    1:54.02   20  
       52.93  1:54.02                                                      
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Richard            66 TAM                  1:05.00    1:04.16   20  
       29.70  1:04.16                                                      
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Kent R            68 49ER-38              1:52.20    1:39.77   20  
       43.14  1:39.77                                                      
  2 Glasrud, Donald           67 FGST-38                   NT    1:51.73   17  
       55.22  1:51.73                                                      
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Richard            66 TAM                  2:27.00    2:24.39   20  
       29.07  1:05.27  1:50.48  2:24.39                                    
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        72 STAN-38              2:45.33    2:45.47   20  
       37.40  1:19.98  2:04.15  2:45.47                                    
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        72 STAN-38              7:20.30    7:26.73   20  
       39.34  1:24.31  2:10.03  2:56.36  3:41.65  4:28.32  5:14.65  6:00.72
     6:44.44  7:26.73                                                      
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        72 STAN-38              1:24.42    1:28.00   20  
       43.61  1:28.00                                                      
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        72 STAN-38              1:32.40    1:32.85   20  
       44.98  1:32.85                                                      
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        72 STAN-38              1:23.18    1:26.24   20  
       41.79  1:26.24                                                      
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clara University Swimmin-38  'A'            1:25.00    2:14.84   40  
     1) Papangellin, Liz L W19          2)                                
     3) Perkins, Sarah W19              4) Doan, Vyvyence W18             
       36.52  1:11.58  1:44.81  2:14.84                                    
 
Women 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clara University Swimmin-38  'A'            5:50.00    4:47.40   40  
     1) Perkins, Sarah W19              2) Abercrombie, Maggie J W19      
     3)                                 4) Doan, Vyvyence W18             
       34.75  1:12.61  1:47.64  2:27.29  3:02.70  3:42.92  4:13.44  4:47.40
 
Women 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fig Garden Swim Team-38  'A'                           NT    4:33.57   40  
     1) Donathan, Stacie K W29          2) Woolf, Sarah W38               
     3) Winton, Georgette G W39         4) Turner, Wendy W34              
       34.69  1:12.11  1:46.62  2:22.82  2:54.81  3:28.83  3:58.87  4:33.57
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fig Garden Swim Team-38  'A'                      1:48.00    1:53.28   40  
     1) Webber, Scott M31               2)                                
     3) Aymar, Pierpaolo G M27          4)                                
       29.31    56.73  1:25.45  1:53.28                                    
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clovis Swim Club Masters-38  'A'                  1:42.80    1:40.56   40  
     1) Kurisu, Gregg M44               2)                                
     3) Damm, James T M38               4) Dickinson, Wade M40            
       26.64    52.31  1:15.59  1:40.56                                    
 
Men 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Clovis Swim Club Masters-38  'A'                  3:40.00   X3:35.91  
     1)                                 2) Damm, James T M38              
     3) Dickinson, Wade M40             4)                                
       26.90    55.72  1:21.98  1:50.51  2:15.31  2:43.01  3:08.42  3:35.91
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clara University Swimmin-38  'A'            1:55.00    1:51.21   40  
     1) Horman, Christine M W18         2) Anderson, Whitney W21          
     3) Crites, Gregory M19             4) Kliein, Charles M20            
       28.98    57.59  1:24.67  1:51.21                                    
 
Mixed 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clara University Swimmin-38  'A'            3:50.00    3:54.15   40  
     1) Anderson, Whitney W21           2) Horman, Christine M W18        
     3) Kliein, Charles M20             4) Kadowaki, J K M21              
       30.02  1:02.21  1:32.21  2:05.77  2:31.32  3:00.87  3:26.60  3:54.15
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fig Garden Swim Team-38  'A'                           NT    1:59.70   40  
     1) Winton, Georgette G W39         2)                                
     3) Turner, Wendy W34               4)                                
       31.08    59.13  1:28.17  1:59.70                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Motherlode Masters-38  'A'                        2:07.00    2:16.06   40  
     1) Brown, Michael R M63            2) Pogue, Michelle W45            
     3) Harvey, Kent R M68              4) Ennis, Cindy L W52             
       32.33  1:08.23  1:43.71  2:16.06      
  
  





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-11-08


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/