Pacific Masters gif

Results
San Mateo Master Marlins Relays



Pacifica Relays
25 February 2007

Licensed to San Mateo Master Marlins   Hy-Tek's Meet Manager 2/27/2007 10:51 PM

                       Pacifica Relays 2007 - 2/25/2007                        

                                    Results                                    

 

Women 18+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                  55.50      50.84  

     1) Gray, Katie 22                  2) Carney, Monica 24              

     3) Dane, Elizabeth 27              4) Guzman, Shanna 30              

  2 Tri Valley Masters-PC  'B'                          52.50      52.29  

     1) Moruza, Julia T 19              2) Gentry, Kelly 20               

     3) Moruza, Mary A 22               4) Perez, Gabby 19                

  3 Tri Valley Masters-PC  'C'                          55.50      54.05  

     1) Pearson, Loren 31               2) Taylor, Victoria 21            

     3) Sitzman, Amy 25                 4) Heid, Jennifer E 33            

 

Women 18+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                4:00.00    4:02.06  

     1) Dane, Elizabeth 27              2) Carney, Monica 24              

     3) Newton, Kelly 30                4) Gray, Katie 22                 

  2 Tri Valley Masters-PC  'B'                        4:09.00    4:08.47  

     1) Moruza, Mary A 22               2) Taylor, Victoria 21            

     3) Gentry, Kelly 20                4) Moruza, Julia T 19             

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  4:45.00    4:16.82  

     1) Pock, Keri 22                   2) Kasamatsu, Tammy 27            

     3) Constantino, Sayo 27            4) Fujimoto, Annie 27             

  4 Tri Valley Masters-PC  'C'                        4:19.00    4:23.90  

     1) Sitzman, Amy 25                 2) Heid, Jennifer E 33            

     3) Pearson, Loren 31               4) Perez, Gabby 19                

  5 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            5:17.00    4:46.83  

     1) Goldman, Lisa 39                2) Perez, Danski 24               

     3) Trejo, Sarah 26                 4) Stribel, Kathryn 48            

 

Women 18+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                4:45.00    5:05.17  

     1) Dane, Elizabeth 27              2) Bass, Lindsay 29               

     3) Carney, Monica 24               4) Gray, Katie 22                 

  2 Tri Valley Masters-PC  'A'                        5:00.00    5:32.30  

     1) Moruza, Julia T 19              2) Moruza, Mary A 22              

     3) Gentry, Kelly 20                4) Sitzman, Amy 25                

  3 Tri Valley Masters-PC  'B'                        5:28.00    6:13.44  

     1) Taylor, Victoria 21             2) Curtis, Lindy 50               

     3) Sullivan, Cameron N 38          4) Heid, Jennifer E 33            

  4 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                       NT    8:09.33  

     1) Kasamatsu, Tammy 27             2) Pock, Keri 22                  

     3) Burton-Evans, Jessica 26        4) Bleul-Gohlke, Conny 40         

 

Women 18+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        9:06.00    9:19.95  

     1) Moruza, Mary A 22               2) Sitzman, Amy 25                

     3) Gentry, Kelly 20                4) Moruza, Julia T 19             

  2 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  9:15.00    9:58.53  

     1) Pock, Keri 22                   2) Evans, Jessie 33               

     3) Kasamatsu, Tammy 27             4) Anderson, Meredith 43          

 

Women 18+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                1:55.00    2:01.18  

     1) Guzman, Shanna 30               2) Bass, Lindsay 29               

     3) Carney, Monica 24               4) Gray, Katie 22                 

  2 Tri Valley Masters-PC  'A'                        2:05.00    2:07.45  

     1) Bilich, Bonnie M 48             2) Crane, Izzy 47                 

     3) LaBerge, Karin L 43             4) Aldag, Lindsey R 36            

  3 Tri Valley Masters-PC  'B'                        2:12.00    2:11.36  

     1) Gentry, Kelly 20                2) Moruza, Julia T 19             

     3) Moruza, Mary A 22               4) Perez, Gabby 19                

  4 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  2:00.00    2:17.55  

     1) Constantino, Sayo 27            2) Burton-Evans, Jessica 26       

     3) Kasamatsu, Tammy 27             4) Fujimoto, Annie 27             

  5 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                  2:20.00    2:24.52  

     1) Anderson, Meredith 43           2) Lam, Monica 33                 

     3) Pock, Keri 22                   4) Enloe, Jana 30                 

  6 Berkeley Aquatic Masters-PC  'D'                       NT    2:39.74  

     1) Lucero, Blythe 50               2) San Martino, Alice 45          

     3) Howard, Laura 45                4) Sarna, Judy 67                 

  7 Tri Valley Masters-PC  'E'                        2:47.00    2:43.25  

     1) Stark, Anne M 37                2) Cohen-Jonathan, Cecile V 36    

     3) Hansen, Kerri L 38              4) Curtis, Lindy 50               

  8 Tri Valley Masters-PC  'D'                        2:45.00    2:49.30  

     1) Peterson, Jennifer 45           2) Maguire, Nancy F 56            

     3) Moruza, Chris K 55              4) Couto, Linda B 52              

  9 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  3:00.00    3:02.37  

     1) O'Keefe, Kim 42                 2) Charych, Deb 41                

     3) Field, Lessly 38                4) Williams, Cynthia 44           

 10 Berkeley Aquatic Masters-PC  'E'                       NT    4:00.21  

     1) Peters, Sandi 57                2) Terauchi, Reiko 57             

     3) Moorhead, Mary 56               4) Johnson, Jean 81               

 

Women 25+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  1:20.00      55.80  

     1) Kasamatsu, Tammy 27             2) Anderson, Meredith 43          

     3) Constantino, Sayo 27            4) Fujimoto, Annie 27             

  2 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                  1:30.00    1:08.76  

     1) Lam, Monica 33                  2) Williams, Cynthia 44           

     3) Charych, Deb 41                 4) Enloe, Jana 30                 

 

Women 25+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'D'                  6:20.00    5:32.08  

     1) O'Keefe, Kim 42                 2) Williams, Cynthia 44           

     3) Enloe, Jana 30                  4) Charych, Deb 41                

 

Women 25+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                9:00.00    8:46.75  

     1) Dane, Elizabeth 27              2) Bass, Lindsay 29               

     3) Newton, Kelly 30                4) Guzman, Shanna 30              

  2 Tri Valley Masters-PC  'B'                        9:56.00   10:08.83  

     1) Hansen, Kerri L 38              2) Sullivan, Cameron N 38         

     3) Heid, Jennifer E 33             4) Pearson, Loren 31              

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                 12:10.00   12:14.80  

     1) Charych, Deb 41                 2) Field, Lessly 38               

     3) Williams, Cynthia 44            4) Lam, Monica 33                 

 

Women 25+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'C'                        2:25.00    2:17.90  

     1) Sullivan, Cameron N 38          2) Heid, Jennifer E 33            

     3) Pearson, Loren 31               4) Sitzman, Amy 25                

 

Women 35+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                          51.00      52.75  

     1) Aldag, Lindsey R 36             2) Crane, Izzy 47                 

     3) Bilich, Bonnie M 48             4) LaBerge, Karin L 43            

  2 Tri Valley Masters-PC  'D'                        1:06.00    1:00.27  

     1) Curtis, Lindy 50                2) Sullivan, Cameron N 38         

     3) Cohen-Jonathan, Cecile V 36     4) Peterson, Jennifer 45          

  3 Tri Valley Masters-PC  'E'                        1:15.00    1:04.95  

     1) Couto, Linda B 52               2) Stark, Anne M 37               

     3) Maguire, Nancy F 56             4) Moruza, Chris K 55             

 

Women 35+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        4:03.00    4:09.92  

     1) Bilich, Bonnie M 48             2) Crane, Izzy 47                 

     3) Aldag, Lindsey R 36             4) LaBerge, Karin L 43            

  2 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  6:00.00    4:55.88  

     1) Howard, Laura 45                2) Anderson, Meredith 43          

     3) Lucero, Blythe 50               4) San Martino, Alice 45          

  3 Tri Valley Masters-PC  'D'                        4:59.00    5:05.33  

     1) Cohen-Jonathan, Cecile V 36     2) Couto, Linda B 52              

     3) Sullivan, Cameron N 38          4) Hansen, Kerri L 38             

 

Women 35+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                       NT    6:20.90  

     1) Field, Lessly 38                2) Anderson, Meredith 43          

     3) San Martino, Alice 45           4) Howard, Laura 45               

  2 Tri Valley Masters-PC  'C'                        6:15.00    6:42.20  

     1) Hansen, Kerri L 38              2) Moruza, Chris K 55             

     3) Maguire, Nancy F 56             4) Couto, Linda B 52              

 

Women 35+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'C'                       11:55.00   12:17.91  

     1) Maguire, Nancy F 56             2) Stark, Anne M 37               

     3) Couto, Linda B 52               4) Cohen-Jonathan, Cecile V 36    

 

Women 35+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            3:55.00    2:47.59  

     1) Goldman, Lisa 39                2) Coleman, Kate A 64             

     3) Anson, Susan C 66               4) Stribel, Kathryn 48            

 

Women 45+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  1:40.00    1:08.74  

     1) Moorhead, Mary 56               2) San Martino, Alice 45          

     3) Howard, Laura 45                4) Terauchi, Reiko 57             

 

Women 45+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'E'                        5:07.00    5:10.68  

     1) Moruza, Chris K 55              2) Maguire, Nancy F 56            

     3) Peterson, Jennifer 45           4) Curtis, Lindy 50               

 

Women 45+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                       NT    9:27.75  

     1) Sarna, Judy 67                  2) Peters, Sandi 57               

     3) Lucero, Blythe 50               4) Moorhead, Mary 56              

 

Women 45+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                 11:35.00   11:48.29  

     1) San Martino, Alice 45           2) Lucero, Blythe 50              

     3) Moorhead, Mary 56               4) Howard, Laura 45               

 

Women 55+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'E'                  7:00.00    7:48.85  

     1) Moorhead, Mary 56               2) Peters, Sandi 57               

     3) Johnson, Jean 81                4) Sarna, Judy 67                 

 

Men 18+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                          49.00      46.98  

     1) McCracken, Bill 45              2) Boggs, Paul T 62               

     3) Silk, Jim C 47                  4) Kilpatrick, Michael C 23       

  2 California Maritime Academy Ma-PC  'A'              51.99      47.09  

     1) Lafrenz, Steven 21              2) Mahach, Joe 19                 

     3) Schlosser, Joey 19              4) Morris, Jon 20                 

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  1:05.00      49.47  

     1) Dunkle, Stephen 44              2) Southern, Larry 35             

     3) Sturges, Gabe 28                4) Brodin, Jonas 34               

 

Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            3:47.00    3:14.22  

     1) Shiosaki, Daniel T 22           2) Kattchee, Chris A 43           

     3) Moughmian, Raffi 27             4) Ritter, Justine P 31           

  2 California Maritime Academy Ma-PC  'A'            3:50.00    3:47.59  

     1) Lafrenz, Steven 21              2) Mahach, Joe 19                 

     3) Schlosser, Joey 19              4) Morris, Jon 20                 

 

Men 18+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 California Maritime Academy Ma-PC  'A'            8:59.99    8:43.13  

     1) Mahach, Joe 19                  2) Lafrenz, Steven 21             

     3) Schlosser, Joey 19              4) Morris, Jon 20                 

  2 Tri Valley Masters-PC  'A'                        8:37.00    8:47.42  

     1) Stoll, Kurt A 47                2) Boggs, Paul T 62               

     3) Silk, Jim C 47                  4) Crane, John K 55               

  3 Loch Ness Masters-PC  'A'                         9:40.00    8:52.31  

     1) Small, Stephen 54               2) Shaker, Amin 52                

     3) Sollomon-Brotherton, Dale 54    4) Ridiger, Kim 55                

  4 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  8:35.00    9:22.36  

     1) Robert, Dave 50                 2) Alabanza, Andrew 20            

     3) Sturges, Gabe 28                4) Brodin, Jonas 34               

 

Men 18+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            1:55.00    1:57.20  

     1) Ritter, Justine P 31            2) Shiosaki, Daniel T 22          

     3) Moughmian, Raffi 27             4) Williams, Kevin 37             

  2 California Maritime Academy Ma-PC  'A'            2:05.00    1:59.40  

     1) Lafrenz, Steven 21              2) Mahach, Joe 19                 

     3) Morris, Jon 20                  4) Schlosser, Joey 19             

  3 Tri Valley Masters-PC  'A'                        1:53.00    2:01.75  

     1) Kilpatrick, Michael C 23        2) Emhoff, Ron J 51               

     3) Crane, John K 55                4) McCracken, Bill 45             

  4 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                       NT    2:03.71  

     1) Alabanza, Andrew 20             2) Dunkle, Stephen 44             

     3) Robert, Dave 50                 4) Brodin, Jonas 34               

  5 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                2:05.00    2:05.02  

     1) Clark, Jay 44                   2) Baeder, Larry 25               

     3) Steckley, Adam 36               4) Sawhill, Bruce 49              

 

Men 25+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                  59.00      47.46  

     1) Baeder, Larry 25                2) Sawhill, Bruce 49              

     3) Clark, Jay 44                   4) Steckley, Adam 36              

 

Men 25+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                4:40.00    4:53.25  

     1) Wilson, Joel 58                 2) Steckley, Adam 36              

     3) Sawhill, Bruce 49               4) Baeder, Larry 25               

  2 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                       NT    5:27.04  

     1) Rhodes, Eric 56                 2) Dunkle, Stephen 44             

     3) Robert, Dave 50                 4) Brodin, Jonas 34               

 

Men 25+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  4:00.00    3:52.25  

     1) Southern, Larry 35              2) Dunkle, Stephen 44             

     3) Robert, Dave 50                 4) Brodin, Jonas 34               

 

Men 25+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                8:45.00    8:22.83  

     1) Sawhill, Bruce 49               2) Baeder, Larry 25               

     3) Steckley, Adam 36               4) Wilson, Joel 58                

 

Men 35+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'B'                          55.00      49.85  

     1) Stoll, Kurt A 47                2) Lucid, Brian M 39              

     3) Emhoff, Ron J 51                4) Alexander, Mark K 39           

 

Men 35+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                4:05.00    3:54.47  

     1) Wilson, Joel 58                 2) Sawhill, Bruce 49              

     3) Clark, Jay 44                   4) Steckley, Adam 36              

  2 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'B'            4:18.00    4:13.74  

     1) Cohen, Jeremy M 58              2) Rhett, Don 63                  

     3) Nelson, Christian M 49          4) Williams, Kevin 37             

  3 Tri Valley Masters-PC  'B'                        4:38.00    4:28.47  

     1) Lucid, Brian M 39               2) Hess, Bart R 46                

     3) Couto, Joe R 53                 4) Marshall, Doug F 52            

 

Men 35+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        5:52.00    6:06.32  

     1) Lucid, Brian M 39               2) Marshall, Doug F 52            

     3) Couto, Joe R 53                 4) Hess, Bart R 46                

 

Men 35+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                 12:00.00    9:23.52  

     1) Rhodes, Eric 56                 2) Southern, Larry 35             

     3) Snyderman, Matt 45              4) Dunkle, Stephen 44             

 

Men 35+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'B'                        2:23.00    2:15.74  

     1) Boggs, Paul T 62                2) Hess, Bart R 46                

     3) Lucid, Brian M 39               4) Couto, Joe R 53                

  2 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'B'            2:18.00    2:20.52  

     1) Cohen, Jeremy M 58              2) Nelson, Christian M 49         

     3) Rhett, Don 63                   4) Kattchee, Chris A 43           

 

Men 45+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Loch Ness Masters-PC  'A'                           59.99      49.52  

     1) Cartwright, Allan 65            2) Shaker, Amin 52                

     3) Small, Stephen 54               4) Ridiger, Kim 55                

  2 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                  1:45.00      55.86  

     1) Snyderman, Matt 45              2) Woodruff, Michael 61           

     3) Rhodes, Eric 56                 4) Robert, Dave 50                

 

Men 45+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                       NT    8:34.10  

     1) Loss, Thomas 66                 2) Woodruff, Michael 61           

     3) Snyderman, Matt 45              4) Garnett, Bernie 65             

 

Men 45+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        3:56.00    3:51.89  

     1) Crane, John K 55                2) Boggs, Paul T 62               

     3) Silk, Jim C 47                  4) Stoll, Kurt A 47               

  2 Loch Ness Masters-PC  'A'                         4:19.00    3:59.29  

     1) Sollomon-Brotherton, Dale 54    2) Small, Stephen 54              

     3) Shaker, Amin 52                 4) Ridiger, Kim 55                

 

Men 45+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Loch Ness Masters-PC  'A'                         2:29.00    2:08.39  

     1) Cartwright, Allan 65            2) Small, Stephen 54              

     3) Ridiger, Kim 55                 4) Sollomon-Brotherton, Dale 54   

 

Men 65+ 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  2:00.00    1:18.74  

     1) Garnett, Bernie 65              2) Blumenfeld, Neil 75            

     3) Loss, Thomas 66                 4) Murakawa, Yoshio 66            

 

Men 65+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  8:00.00    6:46.93  

     1) Blumenfeld, Neil 75             2) Garnett, Bernie 65             

     3) Murakawa, Yoshio 66             4) Loss, Thomas 66                

 

Men 65+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  4:00.00    3:50.31  

     1) Garnett, Bernie 65              2) Murakawa, Yoshio 66            

     3) Loss, Thomas 66                 4) Blumenfeld, Neil 75            

 

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                1:50.00    1:43.65  

     1) Baeder, Larry 25                2) Carney, Monica 24              

     3) Gray, Katie 22                  4) Steckley, Adam 36              

  2 Tri Valley Masters-PC  'A'                        1:47.00    1:45.75  

     1) McCracken, Bill 45              2) Perez, Gabby 19                

     3) Moruza, Julia T 19              4) Kilpatrick, Michael C 23       

  3 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'B'            2:02.00    1:59.38  

     1) Moughmian, Raffi 27             2) Perez, Danski 24               

     3) Trejo, Sarah 26                 4) Ritter, Justine P 31           

  4 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                  2:30.00    2:03.45  

     1) Southern, Larry 35              2) Fujimoto, Annie 27             

     3) Burton-Evans, Jessica 26        4) Rhodes, Eric 56                

 

Mixed 18+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        4:24.00    5:01.71  

     1) LaBerge, Karin L 43             2) Kilpatrick, Michael C 23       

     3) Bilich, Bonnie M 48             4) McCracken, Bill 45             

 

Mixed 18+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        8:04.00    8:12.65  

     1) McCracken, Bill 45              2) Bilich, Bonnie M 48            

     3) LaBerge, Karin L 43             4) Kilpatrick, Michael C 23       

  2 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            9:25.00    9:16.80  

     1) Shiosaki, Daniel T 22           2) Perez, Danski 24               

     3) Trejo, Sarah 26                 4) Ritter, Justine P 31           

  3 Tri Valley Masters-PC  'C'                        9:05.00    9:29.48  

     1) Crane, Izzy 47                  2) Aldag, Lindsey R 36            

     3) Emhoff, Ron J 51                4) Lucid, Brian M 39              

  4 Mountain View Masters-PC  'A'                     9:10.00   10:11.56  

     1) Weir, Vickey 55                 2) Lanterman, Scott 41            

     3) Rees, Karla 34                  4) Campbell, Chris 45             

  5 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'B'            9:40.00   10:14.44  

     1) Goldman, Lisa 39                2) Kattchee, Chris A 43           

     3) Stribel, Kathryn 48             4) Nelson, Christian M 49         

 

Mixed 18+ 400 Yard Medley 4x100 IM Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'A'                        4:04.00    4:25.28  

     1) Bilich, Bonnie M 48             2) LaBerge, Karin L 43            

     3) Kilpatrick, Michael C 23        4) McCracken, Bill 45             

  2 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'B'                     NT    4:44.79  

     1) Clark, Jay 44                   2) Bass, Lindsay 29               

     3) Carney, Monica 24               4) Baeder, Larry 25               

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'E'                  6:00.00    4:45.94  

     1) Brodin, Jonas 34                2) Kasamatsu, Tammy 27            

     3) Pock, Keri 22                   4) Sturges, Gabe 28               

  4 Tri Valley Masters-PC  'B'                        4:46.00    4:58.20  

     1) Taylor, Victoria 21             2) Emhoff, Ron J 51               

     3) Gentry, Kelly 20                4) Silk, Jim C 47                 

  5 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            5:15.00    4:58.43  

     1) Shiosaki, Daniel T 22           2) Trejo, Sarah 26                

     3) Moughmian, Raffi 27             4) Perez, Danski 24               

 

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  2:15.00    1:47.57  

     1) Dunkle, Stephen 44              2) Constantino, Sayo 27           

     3) Kasamatsu, Tammy 27             4) Brodin, Jonas 34               

  2 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'B'                1:55.00    1:51.94  

     1) Wilson, Joel 58                 2) Bass, Lindsay 29               

     3) Newton, Kelly 30                4) Clark, Jay 44                  

  3 Tri Valley Masters-PC  'B'                        2:04.00    2:00.16  

     1) Sitzman, Amy 25                 2) Hess, Bart R 46                

     3) Marshall, Doug F 52             4) Pearson, Loren 31              

  4 Mountain View Masters-PC  'A'                     2:05.00    2:03.04  

     1) Moore, Li 28                    2) Rondeau, Catherine 30          

     3) Rees, Karla 34                  4) Lanterman, Scott 41            

  5 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  3:00.00    2:28.86  

     1) Sturges, Gabe 28                2) Woodruff, Michael 61           

     3) Lam, Monica 33                  4) Williams, Cynthia 44           

 

Mixed 25+ 400 Yard Freestyle Pace Line Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'B'                        5:00.00    5:16.14  

     1) Silk, Jim C 47                  2) Aldag, Lindsey R 36            

     3) Emhoff, Ron J 51                4) Pearson, Loren 31              

  2 Mountain View Masters-PC  'A'                     5:15.00    6:22.08  

     1) Rees, Karla 34                  2) Weir, Vickey 55                

     3) Moore, Li 28                    4) Campbell, Chris 45             

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                       NT    7:17.76  

     1) Sturges, Gabe 28                2) Southern, Larry 35             

     3) Lam, Monica 33                  4) Enloe, Jana 30                 

 

Mixed 25+ 400 Yard Medley 4x100 IM Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Santa Cruz Aquatic Masters-PC  'A'                     NT    4:29.25  

     1) Guzman, Shanna 30               2) Steckley, Adam 36              

     3) Sawhill, Bruce 49               4) Dane, Elizabeth 27             

  2 Mountain View Masters-PC  'A'                     5:30.00    4:57.41  

     1) Rondeau, Catherine 30           2) Campbell, Chris 45             

     3) Rees, Karla 34                  4) Lanterman, Scott 41            

  3 Tri Valley Masters-PC  'D'                             NT    5:04.89  

     1) Sitzman, Amy 25                 2) Lucid, Brian M 39              

     3) Crane, John K 55                4) Heid, Jennifer E 33            

 

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'C'                        1:48.00    1:53.09  

     1) LaBerge, Karin L 43             2) Aldag, Lindsey R 36            

     3) Silk, Jim C 47                  4) Emhoff, Ron J 51               

  2 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'A'            2:01.00    1:56.25  

     1) Williams, Kevin 37              2) Stribel, Kathryn 48            

     3) Goldman, Lisa 39                4) Nelson, Christian M 49         

 

Mixed 35+ 400 Yard Medley 4x100 IM Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'E'                             NT    4:59.95  

     1) Aldag, Lindsey R 36             2) Crane, Izzy 47                 

     3) Stoll, Kurt A 47                4) Marshall, Doug F 52            

  2 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'B'            5:17.00    5:04.05  

     1) Goldman, Lisa 39                2) Kattchee, Chris A 43           

     3) Williams, Kevin 37              4) Stribel, Kathryn 48            

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                  5:45.00    5:06.99  

     1) Anderson, Meredith 43           2) Dunkle, Stephen 44             

     3) San Martino, Alice 45           4) Southern, Larry 35             

  4 Tri Valley Masters-PC  'F'                             NT    5:24.77  

     1) Hansen, Kerri L 38              2) Couto, Joe R 53                

     3) Boggs, Paul T 62                4) Sullivan, Cameron N 38         

 

Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'D'                        1:53.00    1:51.81  

     1) Crane, John K 55                2) Crane, Izzy 47                 

     3) Bilich, Bonnie M 48             4) Stoll, Kurt A 47               

  2 Tri Valley Masters-PC  'E'                        2:06.00    2:04.78  

     1) Boggs, Paul T 62                2) Peterson, Jennifer 45          

     3) Curtis, Lindy 50                4) Couto, Joe R 53                

 

Mixed 45+ 400 Yard Medley 4x100 IM Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'B'                  6:30.00    5:15.96  

     1) Lucero, Blythe 50               2) Snyderman, Matt 45             

     3) Robert, Dave 50                 4) Howard, Laura 45               

 

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'C'            2:27.00    2:19.61  

     1) Rhett, Don 63                   2) Coleman, Kate A 64             

     3) Anson, Susan C 66               4) Cohen, Jeremy M 58             

  2 Berkeley Aquatic Masters-PC  'D'                  3:00.00    2:54.79  

     1) Peters, Sandi 57                2) Loss, Thomas 66                

     3) Terauchi, Reiko 57              4) Murakawa, Yoshio 66            

 

Mixed 55+ 800 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Tri Valley Masters-PC  'B'                       10:07.00   10:15.13  

     1) Marshall, Doug F 52             2) Curtis, Lindy 50               

     3) Couto, Joe R 53                 4) Taylor, Victoria 21            

  2 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'C'           11:30.00   11:13.89  

     1) Cohen, Jeremy M 58              2) Anson, Susan 65                

     3) Coleman, Kate A 64              4) Rhett, Don 63                  

  3 Berkeley Aquatic Masters-PC  'A'                 15:45.00   14:32.11  

     1) Woodruff, Michael 61            2) Peters, Sandi 57               

     3) Sarna, Judy 67                  4) Loss, Thomas 66                

 

Mixed 55+ 400 Yard Medley 4x100 IM Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Strawberry Canyon Aqua Masters-PC  'C'            6:25.00    6:14.01  

     1) Rhett, Don 63                   2) Cohen, Jeremy M 58             

     3) Anson, Susan C 66               4) Coleman, Kate A 64             

 

Mixed 65+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'F'                  4:00.00    3:36.86  

     1) Garnett, Bernie 65              2) Blumenfeld, Neil 75            

     3) Johnson, Jean 81                4) Sarna, Judy 67                 

 

Mixed 65+ 400 Yard Medley 4x100 IM Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Berkeley Aquatic Masters-PC  'C'                  7:00.00    8:10.50  

     1) Sarna, Judy 67                  2) Murakawa, Yoshio 66            

     3) Loss, Thomas 66                 4) Johnson, Jean 81  



 





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2007-04-22


Copyright © 2007 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/