Pacific Masters gif

Results
Tuolumne Aquatic Masters



Pinecrest Lake
26 August 2006


    MALE AGE GROUP:  18 - 24
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Scott           Colin                  397 UNAT  20   25:01 

    FEMALE AGE GROUP:  18 - 24
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Frederick       Veronica               230 VACA  19   28:53 
    2 Frederick       Tunisia                213 VACA  23   30:21 
    3 Sorensen        Amanda                 379 OAK   19   35:52 

    MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Walker          Kirk                   369 UNAT  28   22:26 
    2 Davis           Matthew                299 DAM   26   25:27 
    3 Leachman        Nathaniel              223 DAM   27   28:02 

    FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Koht            Alicia                 302 LAMV  25   23:55 
    2 Mc Collum       Clair                  287 TCAM  25   29:26 
    3 Vincent         Emily                  246 OAK   26   38:51 

    MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Gillis          Trevor                 384 SCSC  30   22:12 
    2 Marian          Jaime                  374 TVM   32   22:59 
    3 Luczy           John                   358 TCAM  31   29:54 

    FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Wolford         Shannon                256 TAM   34   24:08 
    2 Pade            Hadas                  385 SCSC  32   26:03 
    3 Autry           Allison                309 TCAM  31   28:54 
    4 Justus          Virginia               396 CRUZ  31   29:19 
    5 Van Noord       Michela                310 TCAM  31   30:43 
    6 Newton          Brie                   236 TCAM  32   32:00 
    7 Madden          Melinda                368 UNAT  33   32:24 
    8 Grunewald       Sarah                  329 TCAM  34   36:34 
    9 Hays            Meghan                 323 SMMM  33   37:00 
   10 Kern            Erina                  219 TCAM  33   37:42 
   11 Balala          Betsy                  289 UNAT  32   42:03 

    MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Montoya         Tom                    399 WCM   39   22:50 
    2 Kohlmeier       Brian                  237 SCSC  37   23:03 
    3 Atchison        Dean                   386 USF   35   24:52 
    4 Kara            Tom                    212 MAAC  35   27:59 
    5 Shoemaker       Scot                   389 UNAT  39   30:02 
    6 Morrill         James                  383 VACA  35   31:15 
    7 Prodoehl        Jason                  296 TSUN  35   33:20 
    8 Lethco          Trent                  388 TSVM  36   35:02 
    9 Kida            Moriaki                276 TSUN  35   36:47 
   10 Berger          Jeff                   372 UNAT  37   37:39 

    FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Slatter         Casey                  353 TCAM  35   24:40 
    2 Cox             Juliet                 255 MAM   38   25:09 
    3 Wessling        Patricia               247 MAAC  37   27:32 
    4 Nygren          Maryann                393 TVM   38   28:35 
    5 Black           Donna                  325 UNAT  36   35:41 
    6 Azevedo         Holly                  313 TCAM  37   37:27 
    7 Hurley          Lisa                   272 TCAM  36   38:11 
    8 Huff            Kristine               326 UNAT  38   41:19 

    MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Brancamp        David                  364 SNM   44   22:43 
    2 Smith           Curtice                376 USF   42   22:58 
    3 Barriger        Jeff                   357 UNAT  41   23:00 
    4 Matthews        Dave                   293 WCW   43   24:13 
    5 Adams           Brian                  282 CRUZ  42   26:54 
    6 Schaefer        Ken                    202 MAAC  41   41:50 

    FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Hazen           Lisa                   244 SCSC  42   21:45 
    2 Tiedemann       Elizabeth              322 UNAT  43   25:35 
    3 Challburg       Karen                  400 VACA  42   28:16 
    4 Salvador        Terry                  277 TCAM  44   33:31 
    5 Thomson         Tami                   204 MAAC  43   34:21 
    6 Burr            Elizabeth              312 TCAM  40   34:26 
    7 Hagstrom-Do     Erika                  316 TCAM  43   37:40 
    8 Goplen          Karla                  382 UNAT  42   37:44 
    9 Hapig           Anke                   234 TCAM  40   44:16 

    MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Weinheimer      Matt                   251 MAAC  47   26:36 
    2 Hubbell         Bob                    258 RINC  46   27:58 
    3 Young           Robert                 286 UNAT  49   28:11 
    4 Van Riper       John                   365 TVM   46   30:00 
    5 Stone           Mark                   222 CRUZ  48   30:57 
    6 Cooper          Clay                   390 SNM   48   31:03 
    7 Welsh           Stuart                 394 TCAM  49   32:38 
    8 Steger          Eric                   359 SRAT  46   35:03 
    9 Pradenas        John                   269 TCAM  48   38:46 
   10 Luce            Mitch                  270 TCAM  45   42:57 

    FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Morlan          Katheryn               214 VACA  47   25:02 
    2 Smmarco         Laura                  371 SMMM  47   31:49 
    3 Buckley         Kristine               215 SMMM  46   32:47 
    4 Focha           Teresa                 290 MAAC  45   34:11 
    5 Capuccini       Kristi                 380 TCAM  49   35:06 
    6 Scott           Angela                 279 TCAM  47   37:50 
    7 Berro           Denise                 250 SAC   46   38:02 
    8 Njirich         Suzanne                306 TCAM  47   38:36 
    9 Horak           Kathleen               370 TCAM  47   38:56 
   10 Miotti          Linda                  395 UNAT  45   39:36 
   11 Moore           Dorothy                239 OAK   48   44:22 
   12 Roddy           Nancy                  267 TCAM  49   45:58 
   13 Frederick       Kelly                  398 MDC   45   47:02 
   14 Salvo           Cathie                 308 TCAM  47 1:01:21 

    MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Mc Donald       Sandy                  301 LMSC  50   21:43 
    2 Guadagni        Peter                  319 WCM   51   24:54 
    3 Emhoff          Ron                    240 TVM   51   25:05 
    4 Small           Stephen                362 LNM   54   27:04 
    5 Riley           Gail                   253 SCAM  51   27:08 
    6 Tatzin          Don                    261 OAK   54   28:47 
    7 Lee             Dexter                 283 STAN  51   28:55 
    8 Jansky          Chris                  303 OAK   50   29:23 
    9 Lange           Cliford                278 STAN  50   32:58 
   10 Mc Cardy        John                   307 TCAM  54   33:36 
   11 Painter         Howard                 260 TCAM  52   35:05 
   12 Lapera          Norman                 211 TCAM  54   36:43 
   13 Ordway          Mark                   263 UNAT  53   38:06 
   14 Zook            Brad                   332 TCAM  50   38:31 
   15 Taake           Thomas                 361 TCAM  50   42:06 
   16 Dudley          Donald                 350 TCAM  53   44:48 

    FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Quinn           Phyllis                355 TVC  50   28:50 
    2 Boortz          Mariella               281 OAK   51   32:40 
    3 Sorensen        Linda                  378 OAK   50   34:01 
    4 Nash            Jeanne                 297 TCAM  53   34:58 
    5 Palmer          Teddy                  295 OAK   51   35:00 
    6 Harms           Kildine                318 WCM   52   35:28 
    7 Wilson          Candace                331 TCAM  51   38:28 
    8 Marini          Lynne                  304 WCM   53   38:42 
    9 Denner          Joanne                 201 UNAT  52   41:29 
   10 Perry           Laurie                 238 TCAM  52   41:58 
   11 Schuster        Rene                   241 TCAM  53   42:09 
   12 Wolf            Rita                   268 TCAM  51   42:16 
   13 Grindy          Laurel                 235 TCAM  54   47:26 
   14 Mc Call         Janice                 220 MELO  53   49:20 
   15 Cummings        Jackie                 226 UNAT  53   51:51 
   16 Barsamian-Teman Betsy                  262 OAK   54   52:12 
   17 Cadotte         Jan                    360 TCAM  52   59:11 

    MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Horwath         Michael                275 UNAT  56   27:28 
    2 Kight           Chuck                  356 RAMS  58   28:37 
    3 Harmer          David                  242 TCAM  59   28:39 
    4 Nadaner         Dan                    367 STAN  57   28:49 
    5 Burror          James                  257 AAM   58   31:56 
    6 Field           John                   381 MAAC  57   33:56 
    7 Davis           Will                   300 DAM   55   36:10 
    8 Fair            James                  354 ECYM  59   36:17 
    9 Eber            Andrew                 209 PTWN  58   51:04 

    FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Davis           Diane                  298 DAM   55   35:24 
    2 Brodeur         Carol                  249 HSAM  58   35:27 
    3 Parola          Sheryl                 280 TCAM  57   37:49 
    4 Reese           Donna                  352 TCAM  58   38:07 
    5 Munger          Jane                   225 TCAM  55   47:54 
    6 Kara            Mary Ellen             217 UNAT  58   52:06 

    MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Jacobberger     Richard                254 OAK   60   28:10 
    2 Todd            Richard                311 TCAM  64   30:52 
    3 Jones           Mike                   265 TCAM  61   34:19 
    4 Harcos          David                  305 AAM   60   41:08 
    5 Shoemaker       Ross                   391 SMMM  64   53:25 
    6 Albrecht        Robert                 248 UNAT  61   59:01 

    FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Coleman         Kate                   229 SCAM  63   34:53 
    2 White           Susan                  327 TCAM  64   37:16 
    3 Garretson       Ruth                   315 TCAM  60   37:34 
    4 Carroll         Glenda                 377 TAM   62   37:37 
    5 Rodd            Gail                   259 TCAM  63   38:59 
    6 Eber            Carol                  221 PTWN  60   41:17 
    7 Birdsall        Connie                 208 TCAM  61   42:21 
    8 Russell         Tracy                  233 TCAM  61   44:13 
    9 Harrington      Margaret               373 RINC  64   49:05 

    MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Price           Kent                   317 STAN  68   28:46 
    2 Fairfield       David                  291 TCAM  66   29:13 
    3 Anning          William                231 TCAM  65   38:12 
    4 Fewster         Robert                 392 TVM   68   41:25 
    5 Russell         Hank                   232 TCAM  69   48:12 

    FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Munn            Susan                  224 DAM   67   35:02 
    2 Hawarth         Joyce                  320 WCM   68   50:53 
    3 Wivell          Toni                   203 UNAT  69   59:34 

    MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Osborne         Daniel                 387 USFM  72   32:04 
    2 Schmeiser       Alan                   324 DAM   71   32:21 
    3 Hawarth         Emory                  321 WCM   70   35:21 
    4 Garretson       Robert                 314 TCAM  73   56:46 

    FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Myers           Dot                    200 SAC   70   37:47 
    2 Monroe          Donna                  285 WCM   72   38:39 
    3 Robben          Barbara                375 UNAT  72   47:45 
    4 Berven          Joanne                 210 LNM   70   56:04 

    MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Friel           Edward                 264 TCAM  76   42:33 

    FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Mutzner         Marilyn                351 TCAM  77   57:47 

    MALE AGE GROUP:  80 - 84
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Aldrich         Stan                   363 SAC   81   53:12 

    FEMALE AGE GROUP:  80 - 84
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 




WETSUIT
      Brown  (wetsuit Chad                   294 MAAC  51   42:22 
 





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2006-09-24


Copyright © 2006 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/