Pacific Masters gif


Results
Spring Lake




Spring Lake 1 Mile Openwater Swim
FINAL RESULTS- May 20, 2006
WOMENS 25-29
1 Nicoleth Suzy UNAT 26 22:01.00
2 Koht Alicia LAMV 25 22:05.00
3 Young Megan FOG 26 27:07.00
4 Walitt Jessica TSUN 26 31:40.00
WOMENS 30-34
1 George Heidi UNAT 30 20:03.00
2 Wolford Shannon TAM 33 21:43.00
3 Deasy Michelle TOC 34 22:02.00
4 Suskeiwicz Karen SMMM 32 24:51.00
5 Pade Hadas SCSC 32 26:24.00
6 Evans Katherine TOC 34 28:24.00
7 Sammarco Laura-Anne SMMM 30 30:54.00
8 Dyer Nellie UNAT 32 31:12.00
9 Hays Meghan SMMM 33 34:23.00
Carmona Gustano UNAT 30 DQ
WOMENS 35-39
1 Wessling Patricia MAAC 37 27:26.00
2 Balassi Jean-Anne UNAT 35 29:47.00
3 Miladinich Leslie WCM 35 32:38.00
4 Graves Leslie UNAT 39 38:23.00
5 Abrons Lisa UNAT 36 42:50.00
WOMENS 40-44
1 Hazen Lisa UNAT 41 20:28.00
2 Sepulvado Patricia UNAT 41 21:00.00
3 Challburg Karen VACA 41 26:11.00
4 Hall Ali USF 44 27:39.00
5 Chalmers Maureen WCM 40 27:48.00
6 Walike Joan RAMS 41 29:58.00
7 Brenner Mindi SNM 42 30:43.00
8 Hammons Darcy UNAT 40 38:19.00
Forni Mary Anne UNAT 41 DQ
WOMENS 45-49
1 Clements Cindy TAM 45 22:35.00
2 Morlan Kathy VACA 46 23:35.00
3 Lewis Nancy UNAT 46 24:13.00
4 Benjamin Marcia UNAT 49 27:21.00
5 Curtis Linda TVM 49 28:29.00
6 Trent Eleanor UNAT 46 28:56.00
7 Rodgers Mary UNAT 48 29:03.00
8 Blanchard Barbara UNAT 46 30:02.00
9 Buckley Kristine SMMM 46 32:02.00
10 Cronin Elise UNAT 48 32:15.00
11 Berro Denis SAC 46 33:13.00
12 Morrigan Casey UNAT 49 47:21.00
Foster Nuvit SRM 45 DQ
WOMENS 50-54
1 Littlefield Nancy SMMM 52 36:28.00
WOMENS 55-59
1 Brems Marianne MELO 57 26:19.00
2 Lee Jane RAMS 56 28:52.00
3 Davis Diane DAM 55 31:37.00
4 Brodeur Carol HSAM 58 32:54.00
5 Thomas Arline UNAT 59 36:27.00
WOMENS 60-64
1 Coleman Kate SCAM 63 31:35.00
2 Bailie Ka UNAT 61 32:49.00
3 Carroll Glenda TAM 62 34:46.00
4 White Susan TCAM 63 34:49.00
5 Eber Carol PAM 60 36:27.00
Gottlieb Judith UNAT 60 DQ
WOMENS 65-69
1 Munn Susan Louise DAM 67 31:41.00
2 Jenkins Charlotte OMM 67 32:00.00
3 Durham Patricia SMMM 67 37:57.00
4 Springer Susan  STAN 67 38:10.00
5 Anson Susan SCAM 65 38:54.00
WOMENS 70-74
1 Monroe Donna WCM 72 35:21.00
2 Lingys Jutta SMMM 70 41:20.00
3 Robben Barbara UNAAT 72 44:58.00
WOMENS 75-79
1 Lamberston Ann SMMM 75 46:07.00
MENS 25-29
1 Davie Matthew TOC 25 20:39.00
2 Davis Matthew UNAT 26 23:43.00
3 Gibbs UNAT 25 24:58.00
4 Stone Ethan SRM 28 26:11.00
5 Trupen Michael UNAT 29 27:31.00
6 Talbott Matt TOC 28 28:54.00
MENS 30-34
1 Gillis Trevor SCSC 30 20:05.00
2 Marian Jamie TVM 32 20:55.00
3 Connolly Darrin USF 34 23:14.00
4 Wickland Joshua UNAT 30 24:26.00
5 Henderson Scott STAN 34 24:43.00
6 Prodeohl Jason TSUN 34 27:14.00
7 Vitale Phillop TSUN 32 28:36.00
8 Kida Moriaki TSUN 34 29:44.00
9 Le Loc TSUN 33 31:41.00
10 Anderson Lars SRM 34 33:35.00
MENS 35-39
1 Wells Baron UNAT 39 19:51.00
2 Kohlmeier Brian SCSC 36 21:27.00
3 Francisco Suro USF 35 21:56.00
4 Crombez Christophe TSUN 38 27:25.00
5 Gonzales Ernesto TSUN 38 27:54.00
6 Morrill James VACA 35 29:11.00
7 Chamberlain Michael UNAT 36 29:37.00
8 Geller Jason UNAT 39 29:56.00
9 Jourdan Rodolphe MAAC 37 33:46.00
10 Tillotson Guy UNAT 39 35:50.00
11 Lethco Mark TSUN 36 37:17.00
12 Rodgers Tom UNAT 35 38:04.00
MENS 40-44
1 Brancamp David SRM 44 20:37.00
2 Barriger Jeff UNAT 40 21:29.00
3 Keating Kevin UNAT 42 24:49.00
4 Gilmore Brian UNAT 40 25:09.00
5 Riordan James TEME 43 27:05.00
6 Dasher Don UNAT 41 27:50.00
7 Johnston Paul UNAT 44 28:02.00
8 Burke Brian SRM 42 29:35.00
9 Zamanillo Daniel UNAT 44 31:29.00
10 Roney John UNAT 43 34:58.00
MENS 45-49
1 Morales John SRM 48 20:36.00
2 Spiker Scott SRM 48 33:33.00
MENS 50-54
1 MacDonald Sandy SIER 50 19:55.00
2 Emhoff Ron TVM 51 22:24.00
3 Laverty Noel SAC 54 22:59.00
4 Skuse Brian UNAT 50 23:25.00
5 Small Stephen LNM 53 24:13.00
6 Foreaker Don SRM 53 24:37.00
7 Carter David UNAT 51 27:01.00
8 Maritzen Michael WCM 50 27:15.00
9 Harder Les RAM 53 29:43.00
10 Hubbard Jack TSNU 54 29:52.00
11 Davis Will DAM 54 31:28.00
12 Daniels Mark UNAT 54 37:35.00
13 Kapetanic Peter MHSC 53 38:53.00
MENS 55-59
1 Kight John RAM 58 26:16.00
2 Harmer David TOUL 59 26:55.00
3 Burron James AAM 58 28:36.00
4 Benjamin David UNAT 56 29:14.00
5 Hantzsche Norman UNAT 57 31:23.00
6 Leader Samuel UNAT 59 32:55.00
7 Fair James ECYM 59 33:27.00
8 Best Lynn UNAT 57 34:29.00
9 Domkowski Stephen UNAT 58 43:34.00
10 Heisser David UNAT 58 55:14.00
MENS 60-64
1 Johnston Alex UNAT 62 24:49.00
2 Trull John HMSW 61 30:34.00
3 Anderson John VACA 63 31:31.00
Crites Thomas GGTC 63 DQ
MENS 65-69
1 Brott Ralph BAM 66 26:42.00
2 Fewster Robert TVM 67 34:12.00
3 Fleming John UNAT 65 35:05.00
4 Orth Peter UNAT 67 38:51.00
5 Kearns Lloyd UNAT 66 46:32.00
MENS 70-74
1 Miller James SERC 70 40:26.00
MENS 75-79
1 Friel Edward TCAM 75 39:57.00
MENS 80-84
1 Rodgers Fred USF 83 53:35.00


Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

7-9-2005


Copyright © 2005 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/