Pacific Masters gif

Results
Tuolumne County Aquatic Masters



Pinecrest Lake 2 Mile
26 August, 2006


                      AGE GROUP RESULTS - 2 MILE SWIM
                      PINECREST LAKE OPEN WATER SWIM
                         SATURDAY, AUGUST 26, 2006

    MALE AGE GROUP:  18 - 24
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Lathrope        Scott                  339 UNAT  20   42:44 
    2 Kawasaki        Jason                  340 UNAT  20   47:10 
    3 Scott           Colin                  397 UNAT  20   49:26 
    4 Melton          Ryan                   431 UNAT  20   49:49 
    5 Griggs          Austin                 438 UNAT  19   52:05 

    FEMALE AGE GROUP:  18 - 24
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Chang           Marisa                 430 UNAT  18   48:11 
    2 Frederick       Veronica               230 VACA  19   58:39 
    3 Frederick       Tunisia                213 VACA  23 1:02:37 

    MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Callahan        Mike                   436 UNAT  28   58:32 
    2 Leachman        Nathaniel              223 DAM   27 1:01:12 

    FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Koht            Alicia                 302 LAMV  25   48:23 
    2 Malley          Anjuna                 439 CRUZ  29 1:03:32 

    MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Gillis          Trevor                 384 SCSC  30   43:28 

    FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Wolford         Shannon                256 TAM   34   48:28 
    2 Pade            Hadas                  385 SCSC  32   53:25 
    3 Eskilson        Suzanne                434 USF   30   54:56 
    4 Kazakoff        Heather                442 SAC   30   58:19 
    5 Justus          Virginia               396 CRUZ  31 1:01:49 
    6 Hays            Meghan                 323 SMMM  33 1:16:21 

    MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Montoya         Tom                    399 WCM   39   46:37 
    2 Kohlmeier       Brian                  237 SCSC  37   46:53 
    3 Atchison        Dean                   386 USF   35   49:43 
    4 Reed            Mitchell               341 OAK   37   49:58 
    5 Hewitt          Jeffrey                243 MELO  38   52:22 
    6 Galvin          Christopher            435 USF   36 1:02:21 
    7 Morrill         James                  383 VACA  35 1:02:46 
    8 Prodoehl        Jason                  296 TSUN  35 1:08:01 
    9 Lethco          Trent                  388 TSVM  36 1:16:32 

    FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Cox             Juliet                 255 MAM   38   50:50 
    2 Perrucci        Alissa                 440 TSUN  35   52:14 
    3 Blessing        Leigh                  337 TCAM  36   54:26 
    4 Nygren          Maryann                393 TVM   38   58:19 
    5 Beegle          Janet                  429 MVM   39 1:07:45 
    6 Kruidering      Marieke                441 TSVN  39 1:11:49 
    7 Black           Dot                    325 UNAT  36 1:19:20 
    8 Lydon           Michelle               345 VACA  36 1:20:40 

    MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Brancamp        David                  364 SNM   44   46:41 
    2 Barriger        Jeff                   357 UNAT  41   47:41 
    3 Smith           Curtice                376 USF   42   48:31 
    4 Matthews        Dave                   293 WCW   43   48:44 
    5 Garcia          Daniel                 336 TCAM  44 1:16:40 

    FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Hazen           Lisa                   244 SCSC  42   43:27 
    2 Tiedemann       Elizabeth              322 UNAT  43   53:35 
    3 Challburg       Karen                  400 VACA  42 1:00:16 
    4 Burr            Liz                    445 TCAM  40 1:13:31 

    MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Harmon          Ken                    342 WCM   46   52:11 
    2 Hubbell         Bob                    258 RINC  46   56:34 
    3 Young           Robert                 286 UNAT  49   59:10 
    4 Van Riper       John                   365 TVM   46 1:05:00 
    5 Stone           Mark                   222 CRUZ  48 1:05:29 
    6 Paunt           Sean                   426 UNAT  46 1:05:34 

    FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Morlan          Katheryn               214 VACA  47   51:03 
    2 Fox             Linda                  443 WCM   46   56:21 
    3 Sammarco        Laura                  371 UNAT  47 1:06:56 
    4 Buckley         Kristine               215 SMMM  46 1:09:30 
    5 Kottmeier       Marcie                 428 SMMM  49 1:30:14 
    6 Moore           Dorothy                239 OAK   48 1:36:31 

    MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Mc Donald       Sandy                  301 LMSC  50   43:27 
    2 Emhoff          Ron                    240 TVM   51   49:29 
    3 Guadagni        Peter                  319 WCM   51   50:09 
    4 Gohr            Ken                    427 SNM   52   54:19 
    5 Small           Stephen                362 LNM   54   54:36 
    6 Riley           Gail                   253 SCAM  51   55:19 
    7 Tatzin          Don                    261 OAK   54   57:57 
    8 Jansky          Chris                  303 OAK   50   58:45 
    9 Lee             Dexter                 283 STAN  51 1:01:35 
   10 Lange           Cliford                278 STAN  50 1:06:20 
   11 Breuner         James                  432 UNAT  53 1:06:36 
   12 Kapetanic       Peter                  207 MHSC  54 1:34:14 

    FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Quinn           Phyllis                355 TVC   50   59:54 
    2 Sandner         Kathryn                437 MAAC  50 1:13:36 
    3 Harms           Kildine                318 WCM   52 1:14:48 
    4 Sollombrotherto Jan                    425 LNM   54 1:14:53 

    MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Kight           Chuck                  356 RAMS  57   56:13 
    2 Horwath         Michael                275 UNAT  56   56:37 
    3 Harmer          David                  242 TCAM  59   58:02 
    4 Nadaner         Dan                    367 STAN  57 1:00:38 
    5 Burror          James                  257 AAM   58 1:08:23 
    6 Davis           Will                   300 DAM   55 1:12:38 
    7 Fair            James                  354 ECYM  59 1:27:34 

    FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Davis           Diane                  298 DAM   55 1:12:39 

    MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Jacobberger     Richard                254 OAK   60 1:01:56 
    2 Harcos          David                  305 AAM   60 1:35:55 

    FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 White           Susan                  327 TCAM  64 1:22:54 
    2 Cantini-Norkin  Mary                   344 TCAM  62 1:51:39 

    MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Schroeder       Robert                 343 UNAT  67 1:19:51 
    2 Fleming         John                   433 UNAT  66 1:22:00 

    FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 

    MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 

    FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Myers           Dot                    444 SAC   70 1:24:41 
    2 Monroe          Donna                  285 WCM   72 1:32:40 
    3 Robben          Barbara                375 UNAT  72 1:42:58 

    MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place Last Name                            No.   Club  Ag Time    
===== =============== ==================== ===== ===== == ======= 
    1 Friel           Edward                 264 TCAM  76 1:38:23 

 





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2006-09-24


Copyright © 2006 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/