Pacific Masters gif


Results
Davis Aquatic Masters



June 4 , 2005
Preliminary


              * * * * * Results by ON YOUR MARK * * * * * 
    24TH ANNUAL LAKE BERRYESSA 2-MILE SWIM - WETSUIT DIVISION - JUNE 4, 2005

Top Men
     1. RICHARD TRIVETT, RAMS,                        57    0:47:20 
     2. MARK NIELSEN, UNAT,                           35    0:48:34 
     3. CURTIS BEHLE, WACM,                           38    0:49:16 
     
Top Women
     1. KATHRYN CRONJE, MELO,                         24    0:45:28 
     2. JEN DOWD, USF,                                35    0:50:50 
     3. ANNA TIMBLE, STAN,                            25    0:55:09 
     

* * * * * * * * * * * * * * * MENS OVERALL RESULTS * * * * * * * * * * * * * * * *

Division: Men -  1-99
       1. RICHARD TRIVETT, RAMS,                      57    0:47:20   O'All:     1
       2. MARK NIELSEN, UNAT,                         35    0:48:34   O'All:     2
       3. CURTIS BEHLE, WACM,                         38    0:49:16   O'All:     3
       4. PETER BORAK, MELO,                          24    0:49:51   O'All:     4
       5. TROY SOARES, SCSC,                          36    0:51:19   O'All:     5
       6. PHIL POLISHUK, BAM,                         36    0:51:21   O'All:     6
       7. STEPHEN CASWELL, DACM,                      31    0:51:24   O'All:     7
       8. JULIA SYMONDS, UNAT,                        39    0:51:43   O'All:     8
       9. TERRY TAYLOR, WCM,                          47    0:52:57   O'All:     9
      10. STEPHEN WALKER, UNAT,                       60    0:54:15   O'All:    10
      11. RON HART, UNAT,                             55    0:55:00   O'All:    11
      12. ERIC VENTRY, LGM,                           27    0:55:12   O'All:    12
      13. LAURENCE WITSCHI, USPM,                     35    0:55:46   O'All:    13
      14. ROGER MC DONALD, DAM,                       51    0:57:01   O'All:    14
      15. LENNARD HACHMANN, MELO,                     28    0:57:24   O'All:    15
      16. STEVE MARSHECK, RINC,                       34    0:57:54   O'All:    16
      17. MARK RINKEL, TAM,                           32    0:58:23   O'All:    17
      18. NORMAN HANTZSCHE, UNAT,                     56    0:58:50   O'All:    18
      19. MIKE OSMOND, MELO,                          46    0:59:08   O'All:    19
      20. ARTHUR KRENER, DAM,                         62    0:59:53   O'All:    20
      21. PHILLIP DIBNER, MVM,                        56    0:59:54   O'All:    21
      22. TOMMY MIKE, SFTC,                           30    1:00:02   O'All:    22
      23. JOHN KIRKWOOD, UNAT,                        23    1:00:05   O'All:    23
      24. MICHAEL ROBLES, MM,                         41    1:00:41   O'All:    24
      25. MARCOS GAGLIANONE, UNAT,                    43    1:01:42   O'All:    25
      26. PATRICK KENNY, TBA,                         31    1:03:45   O'All:    26
      27. DEREK ROHLFFS, UNAT,                        34    1:04:58   O'All:    27
      28. BRAD PRESNER, TSUN,                         30    1:05:01   O'All:    28
      29. RODOLPHE JOURDAN, PMS,                      36    1:05:46   O'All:    29
      30. KEVIN DORN                                  40    1:06:10   O'All:    30
      31. DARIO BENAVIDES, MELO,                      37    1:06:31   O'All:    31
      32. GLENN BLACKLER, UNAT,                       32    1:08:01   O'All:    32
      33. LAYNE KEMP                                  40    1:09:54   O'All:    33
      34. PHILIP RAMSEY                               39    1:10:31   O'All:    34
      35. BRIAN PAWLUS, UNAT,                         44    1:12:21   O'All:    35
      36. CHRIS HEISTERKAMP, SCAM,                    29    1:12:56   O'All:    36
      37. GLENN GALANG, TSUN,                         34    1:14:15   O'All:    37
      38. THOMAS CRITES, UNAT,                        62    1:14:23   O'All:    38
      39. TONY ROE                                    45    1:16:47   O'All:    39
      40. ARMAND PRIEDITIS, DAM,                      44    1:16:52   O'All:    40
      41. DAVE MANDELKERN, MELO,                      45    1:17:12   O'All:    41
      42. DANIEL PEREZ                                34    1:18:28   O'All:    42
      43. KEN STOKES, UNAT,                           52    1:29:47   O'All:    43
      44. DOUG LARKIN, UNAT,                          38    1:34:39   O'All:    44


* * * * * * * * * * * * * * * * WOMENS OVERALL RESULTS * * * * * * * * * * * * * *

Division: Women -  1-99
       1. KATHRYN CRONJE, MELO,                       24    0:45:28   O'All:     1
       2. JEN DOWD, USF,                              35    0:50:50   O'All:     2
       3. ANNA TIMBLE, STAN,                          25    0:55:09   O'All:     3
       4. VIRGINIA LANGMUIR, MELO,                    52    0:55:49   O'All:     4
       5. MISSY CANTOR                                39    0:58:27   O'All:     5
       6. KAMI LARRIPA, DAM,                          26    0:59:00   O'All:     6
       7. COYA ELLIOTT, TAM,                          34    0:59:26   O'All:     7
       8. SARAH SAWULSKI                              31    0:59:37   O'All:     8
       9. JUDY DE SHERLIA, UNAT,                      44    1:00:04   O'All:     9
      10. KIMBERLY HAMMETT, IGMS,                     39    1:00:07   O'All:    10
      11. EMILY FRANKS, USPM,                         28    1:00:14   O'All:    11
      12. SUZANNE SLIVKOFF, KANI,                     41    1:05:42   O'All:    12
      13. KIMBERLY POTTER, KP,                        38    1:05:51   O'All:    13
      14. TRACI O'BRIEN                               42    1:06:03   O'All:    14
      15. TRACEY MCCORMICK, SERC,                     36    1:07:37   O'All:    15
      16. KATIE THOMPSON, GGTC,                       43    1:08:13   O'All:    16
      17. JOANNE OBATA, UNAT,                         49    1:09:02   O'All:    17
      18. KATHY PAVAO, GGTC,                          34    1:10:51   O'All:    18
      19. KRISTINA REYNOLDS, UNAT,                    32    1:13:07   O'All:    19
      20. TRACY FUJIEPA, MELO,                        36    1:13:26   O'All:    20
      21. STACEY CAMPBELL                             29    1:13:36   O'All:    21
      22. JENNIFER OLSEN, GGTC,                       37    1:14:11   O'All:    22
      23. EDIE HEIDEMAN, MELO,                        54    1:14:33   O'All:    23
      24. LISA COZZENS, RINC,                         25    1:14:50   O'All:    24
      25. ROBERTA GONZALES, UNAT,                     42    1:16:56   O'All:    25
      26. KRISTEN NICHOLS, DAC,                       43    1:17:30   O'All:    26
      27. KELLY MCCUTCHEON, UNAT,                     35    1:18:27   O'All:    27
      28. JENNIFER BEARSE                             28    1:18:31   O'All:    28
      29. STEPHANIE MC DOULETT, UNAT,                 49    1:18:40   O'All:    29
      30. GAIL HART, UNAT,                            57    1:19:29   O'All:    30
      31. NARGIS SOLIS, TEME,                         33    1:23:21   O'All:    31
      32. JOAN COLUMBINI                              47    1:31:30   O'All:    32





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

7-9-2005


Copyright © 2005 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/