Pacific Masters gif

Results
Burlingame Aquatic
Masters



Splash and Dash
June 21, 2004


                   Splash-N-Dash Burlingame 2004 - 6/20/2004                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burlingame Masters Watersports  'A'               2:22.00    2:23.19  
  2 Mountain View Masters  'A'                        2:40.00    2:30.84  
  3 Almaden Masters  'A'                              2:05.00    2:31.84  
  4 Unattached  'A'                                        NT    3:16.96  
 
Event 1  Mixed 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burlingame Masters Watersports  'B'               2:30.00    2:15.04  
  2 Burlingame Masters Watersports  'A'               2:05.00    2:40.50  
 
Event 3  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbisen, Anya M          25 BMW                    32.00      34.39  
  2 Chow, Jackie I            26 SMMM                   39.00      41.63  
 
Event 3  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreppel, Traci J          33 BMW                    40.00      40.80  
  2 Henstschel, Kristina G    31 BMW                    42.20      42.95  
  3 Rees, Karla E             32 MVM                    42.44      43.60  
  4 Menefee, Sarah C          30 BMW                    45.00      43.99  
  5 Skaggs, Karin             32 BMW                    42.10      45.64  
  6 Cornez, Suzanne           30 BMW                    41.72      46.30  
 
Event 3  Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elliott, Erin             37 BMW                    45.00      50.06  
  2 Nichols, Maria T          38 SMMM                 1:00.00      55.26  
 
Event 3  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Jane E           40 BMW                    37.00      38.12  
  2 Donahue, Susan V          44 MVM                    38.12      39.16  
  3 Beene, Sharon G           42 ALMA                   38.00      42.63  
  4 Hunt, Allison             40 ALMA                   39.65      43.08  
  5 Zovickian, Laura          41 BMW                    44.00      43.22  
  6 Kim, Elizabeth S          41 BMW                    50.00      44.80  
 
Event 3  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crittenden, Leianne S     48 WCM                    37.28      37.38  
  2 Gardner, Laura M          46 BMW                    43.00      45.20  
  3 Huckabay, Emma Lou        49 USF                    55.00    1:07.11  
 
Event 3  Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burrell, Grendel S        53 USF                  1:00.00      51.43  
  2 Moorhead, Mary B          54 BMW                    51.00      55.09  
 
Event 3  Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsch, Ann M             73 WCM                  1:10.00      53.43  
 
Event 4  Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Peter              32 SMMM                   33.00      30.87  
  2 Pettit, Jason N           30 BMW                    28.00      32.42  
  3 Sarrigeorgiolis, Kostas   30 Unattached             33.00      34.71  
  4 Harrington, Matt          33 USF                    50.00      38.33  
 
Event 4  Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Robert Y             44 BMW                    37.33      37.06  
  2 Campbell, Chris           43 MVM                    42.00      42.34  
  3 Perez, Fred               43 SMST                   59.00      48.38  
  4 Perez, Robert             41 Unattached                NT      48.88  
 
Event 4  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Peter              48 USF                    48.00      52.62  
 
Event 4  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Boer, Eric D          50 RHMS                   34.00      33.39  
  2 Sterne, Erik A            52 SRM                    40.50      38.98  
  3 Yeager, Larry E           53 BMW                  1:12.90    1:30.16  
 
Event 4  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jochim, Christian         56 ALMA                   38.50      38.76  
 
Event 4  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        67 STAN                   44.71      44.39  
 -- Peterson, Dick A          67 SMMM                   50.00         DQ  
 
Event 4  Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grohe, William E          71 USF                    48.00      52.37  
 
Event 5  Women 19-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Jocelyn S           23 BMW                    55.00      45.62  
 
Event 5  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbisen, Anya M          25 BMW                    30.00      31.41  
  2 Chow, Jackie I            26 SMMM                   41.99      41.22  
 
Event 5  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreppel, Traci J          33 BMW                    38.00      37.21  
  2 Rees, Karla E             32 MVM                    42.04      41.87  
  3 Menefee, Sarah C          30 BMW                    45.00      43.92  
  4 Cornez, Suzanne           30 BMW                    42.37      44.10  
 
Event 5  Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenson, Becky             37 BMW                    35.00      32.47  
  2 Herlaar, Ellen            35 BMW                    45.00      44.09  
  3 Nichols, Maria T          38 SMMM                 1:05.00      56.02  
 
Event 5  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Susan V          44 MVM                    35.27      35.36  
  2 Beene, Sharon G           42 ALMA                   35.00      35.84  
  3 Donahue, Jane E           40 BMW                    36.00      36.06  
  4 Hunt, Allison             40 ALMA                   36.10      38.51  
  5 Kim, Elizabeth S          41 BMW                    45.00      39.58  
  6 Edwards, Denise A         41 BMW                  1:00.00      48.22  
 
Event 5  Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crittenden, Leianne S     48 WCM                    34.32      34.73  
  2 Gardner, Laura M          46 BMW                    42.00      42.40  
 
Event 5  Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burrell, Grendel S        53 USF                    40.00      41.32  
  2 Moorhead, Mary B          54 BMW                    51.00      51.19  
  3 Peisch, Cadie J           53 TAM                    45.00      54.24  
 
Event 5  Women 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsch, Ann M             73 WCM                    52.00      52.34  
 
Event 6  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Peter              32 SMMM                   33.00      28.36  
  2 Vinton, Jason             30 WACM                   33.00      29.96  
  3 Sarrigeorgiolis, Kostas   30 Unattached             29.00      30.47  
  4 Harrington, Matt          33 USF                    43.00      31.62  
  5 Hubby, Hunter A           33 BMW                    34.99      32.66  
 
Event 6  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanterman, Scott          39 MVM                    30.00      33.86  
  2 Murphy, Steve             38 ALMA                   37.00      39.69  
 
Event 6  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Robert Y             44 BMW                    30.07      30.52  
  2 Fregosi, James N          44 BMW                    30.00      31.19  
  3 Campbell, Chris           43 MVM                    36.00      34.90  
  4 Wood, Fred D              43 BMW                    33.00      36.19  
  5 Perez, Fred               43 SMST                   55.00      43.26  
  6 Perez, Robert             41 Unattached                NT    1:10.63  
 
Event 6  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowney, Robert D          48 BMW                    33.90      40.74  
 
Event 6  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sterne, Erik A            52 SRM                    30.30      32.04  
  2 Van Boer, Eric D          50 RHMS                   32.00      32.26  
  3 Ridinger, Kim S           53 LNM                    33.50      33.95  
  4 Mc Gregor, Cary D         54 MBAY                   38.00      37.29  
 
Event 6  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viguie, George C          60 RHMS                   35.00      35.15  
 
Event 6  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        67 STAN                   38.31      40.04  
 
Event 6  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grohe, William E          71 USF                    54.00    1:00.12  
 
Event 7  Women 25-29 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbisen, Anya M          25 BMW                    35.00      39.34  
  2 Sankovic, Diana E         28 BMW                    45.00      47.76  
  3 Chow, Jackie I            26 SMMM                   45.99      51.51  
 
Event 7  Women 30-34 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreppel, Traci J          33 BMW                  1:10.00      52.51  
 
Event 7  Women 35-39 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herlaar, Ellen            35 BMW                  1:00.00      54.26  
  2 Elliott, Erin             37 BMW                    45.00    1:03.12  
 
Event 7  Women 40-44 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hunt, Allison             40 ALMA                   48.00      46.13  
  2 Donahue, Susan V          44 MVM                    50.00      48.46  
  3 Kim, Elizabeth S          41 BMW                    55.00      50.13  
 
Event 7  Women 45-49 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gardner, Laura M          46 BMW                    59.00      55.83  
  2 Morris, Remmy             46 Unattached                NT    1:16.40  
  3 Huckabay, Emma Lou        49 USF                  1:00.00    1:18.07  
 
Event 7  Women 50-54 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moorhead, Mary B          54 BMW                    59.00    1:05.48  
  2 Peisch, Cadie J           53 TAM                    55.00    1:09.25  
 
Event 8  Men 30-34 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Peter              32 SMMM                   38.00      39.44  
  2 Sarrigeorgiolis, Kostas   30 Unattached             45.00      45.97  
  3 Harrington, Matt          33 USF                  1:15.00      53.73  
 
Event 8  Men 40-44 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Fred               43 SMST                   59.00      49.10  
  2 Wood, Fred D              43 BMW                    38.00      49.20  
  3 Shanahan, Jim D           44 BMW                  1:00.00    1:01.81  
  4 Perez, Robert             41 Unattached             59.00    1:05.92  
 
Event 8  Men 45-49 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowney, Robert D          48 BMW                    49.90      58.28  
 
Event 8  Men 65-69 50 LC Meter Kick
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fasbender, Barry A        67 STAN                   46.86      47.49  
  2 Peterson, Dick A          67 SMMM                   50.00      54.66  
 
Event 9  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sankovic, Diana E         28 BMW                    42.00      47.04  
  2 Chow, Jackie I            26 SMMM                 1:02.99      56.23  
 
Event 9  Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rees, Karla E             32 MVM                    44.13      44.83  
  2 Kreppel, Traci J          33 BMW                    45.00      45.64  
  3 Menefee, Sarah C          30 BMW                    50.00      47.77  
  4 Skaggs, Karin             32 BMW                    46.60      48.12  
 
Event 9  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuchiya, Yuko            37 BMW                  1:10.00      58.39  
  2 Nichols, Maria T          38 SMMM                 1:00.00    1:00.69  
 
Event 9  Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Jane E           40 BMW                    41.00      43.76  
  2 Donahue, Susan V          44 MVM                    45.01      44.37  
  3 Beene, Sharon G           42 ALMA                   43.00      45.03  
  4 Edwards, Denise A         41 BMW                  1:00.00      54.09  
 
Event 9  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crittenden, Leianne S     48 WCM                    38.33      39.19  
 
Event 9  Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finch, Merry              50 YCRC                   41.00      43.42  
  2 Burrell, Grendel S        53 USF                    40.00      48.24  
  3 Peisch, Cadie J           53 TAM                    49.00      56.14  
 
Event 9  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbisen, Irene M         58 SMMM                   50.00      53.29  
 
Event 9  Women 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsch, Ann M             73 WCM                    50.00      50.83  
 
Event 10  Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pettit, Jason N           30 BMW                    36.00      39.35  
  2 Harrington, Matt          33 USF                    50.00      40.46  
 
Event 10  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Steve             38 ALMA                   42.00      42.76  
 
Event 10  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fregosi, James N          44 BMW                    35.00      34.35  
  2 Kim, Robert Y             44 BMW                    38.28      39.02  
  3 Perez, Fred               43 SMST                   48.00      41.57  
  4 Shanahan, Jim D           44 BMW                    55.00      43.84  
  5 Campbell, Chris           43 MVM                    49.00      49.42  
 -- Perez, Robert             41 Unattached             48.00         DQ  
 
Event 10  Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Stanley              48 YCRC                   37.50      38.92  
  2 Lowney, Robert D          48 BMW                    39.90      45.51  
 -- Perez, Peter              48 USF                  1:00.00         DQ  
 
Event 10  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Boer, Eric D          50 RHMS                   37.00      34.17  
  2 Ridinger, Kim S           53 LNM                    37.50      37.76  
  3 Sterne, Erik A            52 SRM                    37.50      39.60  
  4 Mc Gregor, Cary D         54 MBAY                   39.00      40.98  
 
Event 10  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jochim, Christian         56 ALMA                   39.50      39.68  
 
Event 10  Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Dick A          67 SMMM                   50.00      45.99  
  2 Fasbender, Barry A        67 STAN                   49.51      50.37  
 
Event 10  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grohe, William E          71 USF                    58.00    1:00.49  
 
Event 11  Women 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Jocelyn S           23 BMW                    50.00      38.61  
 
Event 11  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbisen, Anya M          25 BMW                    28.50      28.23  
  2 Sankovic, Diana E         28 BMW                    36.00      34.26  
  3 Chow, Jackie I            26 SMMM                   36.99      34.84  
 
Event 11  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radke, Katrina D          34 Unattached             26.00      26.18  
  2 Kreppel, Traci J          33 BMW                    35.00      33.10  
  3 Menefee, Sarah C          30 BMW                    35.00      33.70  
  4 Henstschel, Kristina G    31 BMW                    35.05      34.22  
  5 Skaggs, Karin             32 BMW                    34.90      34.68  
  6 Rees, Karla E             32 MVM                    36.15      37.42  
  7 Cornez, Suzanne           30 BMW                    36.91      38.43  
 
Event 11  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenson, Becky             37 BMW                    35.00      31.94  
  2 Elliott, Erin             37 BMW                    35.00      36.15  
  3 Herlaar, Ellen            35 BMW                    38.00      38.33  
  4 Nichols, Maria T          38 SMMM                   50.00      45.29  
  5 Tsuchiya, Yuko            37 BMW                    58.00      49.93  
 
Event 11  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hunt, Allison             40 ALMA                   30.93      32.52  
  2 Donahue, Susan V          44 MVM                    32.54      33.82  
  3 Beene, Sharon G           42 ALMA                   33.00      33.95  
  4 Kim, Elizabeth S          41 BMW                    40.00      34.52  
  5 Montgomery, Cindy R       43 BMW                    38.90      34.64  
  6 Zovickian, Laura          41 BMW                    38.00      35.22  
  7 Edwards, Denise A         41 BMW                    45.00      38.27  
 
Event 11  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crittenden, Leianne S     48 WCM                    29.55      29.98  
  2 Gardner, Laura M          46 BMW                    38.00      35.82  
  3 Huckabay, Emma Lou        49 USF                       NT      49.03  
 
Event 11  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burrell, Grendel S        53 USF                    38.00      38.88  
  2 Higdon, Martha A          52 BMW                    45.00      39.44  
  3 Moorhead, Mary B          54 BMW                    48.00      42.28  
 
Event 11  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolbisen, Irene M         58 SMMM                   38.00      37.13  
 
Event 11  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirsch, Ann M             73 WCM                    46.00      44.99  
 
Event 12  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Peter              32 SMMM                   30.00      25.92  
  2 Vinton, Jason             30 WACM                   30.00      26.94  
  3 Sarrigeorgiolis, Kostas   30 Unattached             27.00      27.64  
  4 Pettit, Jason N           30 BMW                    26.00      29.48  
  5 Harrington, Matt          33 USF                    43.00      30.68  
  6 Hubby, Hunter A           33 BMW                    31.99      31.52  
 
Event 12  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanterman, Scott          39 MVM                    30.00      31.85  
  2 Murphy, Steve             38 ALMA                   34.00      33.10  
 
Event 12  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Robert Y             44 BMW                    30.00      30.18  
  2 Wood, Fred D              43 BMW                    31.96      31.92  
  3 Campbell, Chris           43 MVM                    32.00      32.02  
  4 Keane, Frank X            40 BMW                    37.00      33.75  
  5 Shanahan, Jim D           44 BMW                    55.00      36.00  
  6 Perez, Fred               43 SMST                   35.00      41.16  
  7 Perez, Robert             41 Unattached                NT      52.98  
 
Event 12  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Stanley              48 YCRC                   29.00      31.34  
  2 Perez, Peter              48 USF                    36.00      32.60  
  3 Lowney, Robert D          48 BMW                    31.90      34.70  
 
Event 12  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Boer, Eric D          50 RHMS                   27.00      27.28  
  2 Sterne, Erik A            52 SRM                    28.30      29.45  
  3 Ridinger, Kim S           53 LNM                    29.50      29.48  
  4 Yeager, Larry E           53 BMW                    59.90      48.27  
 
Event 12  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jochim, Christian         56 ALMA                   31.00      32.38  
 
Event 12  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viguie, George C          60 RHMS                   30.00      30.27  
 
Event 12  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Dick A          67 SMMM                   50.00      37.04  
  2 Fasbender, Barry A        67 STAN                   38.16      39.03  
 
Event 12  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grohe, William E          71 USF                    40.00      39.46  
 
Event 13  Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mountain View Masters  'A'                        2:25.00    2:19.17  
 
Event 13  Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burlingame Masters Watersports  'B'                    NT    2:08.26  
  2 Burlingame Masters Watersports  'A'               2:30.00    2:18.80  
  3 Unattached  'A'                                   4:00.00    2:53.19  







Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

4/12/02


Copyright © 2003 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/