Pacific Masters gif

Results
Rocklin Masters



Folsom Lake Open Water Swim
Sept 20, 2003

Folsom Lake Open Water Swim        
September 20, 2003        
1-Mile        
Place Name Team Age Time
Women 19 to 24      
1. Samantha Grant DAM 24 23:10
2. Karen Billing SMST 22 25:48
3. Tunisia Frederick FAC 20 28:38
4. Kathy Rogers UNAT 23 36:14
         
Women 25 to 29      
1. Laura Feeney WEST 25 29:17
2. Melissa Kellar UNAT 29 29:18
         
Women 30 to 34      
1. Katherine Gilman UNAT 32 24:00
2. Rachel Witover RAMS 30 25:52
3. Jessica Moll BAM 31 28:12
4. Stephanie Sloan RAMS 30 31:09
5. Jennifer West MAM 34 39:17
         
Women 35 to 39      
1. Cheryl Cannon RAMS 38 25:16
2. Adrienne Anderson DAC 37 26:35
3. Laura Colette UNAT 39 26:37
4. Cynthia Hankins RAMS 37 29:13
5. Cori Boone UNAT 36 33:21
6. Susan Mencarini UNAT 39 33:36
7. Annette Fineburg DAM 38 33:50
8. Patricia Decker SAC 38 34:02
9. Cynthia Hansen SCSC 36 36:46
10. Barbara West DAM 36 39:21
 
Women 40 to 44      
1. Ann L. Peters UNAT 40 22:14
2. Cindy Clements TAM 42 22:18
3. Elizabeth Tiedmann UNAT 40 22:32
4. Heike Mansoor UNAT 41 22:33
5. Katheryn Morlan VACA 44 24:55
6. Linda L. Corliss STAN 44 26:38
7. Kristine Buckley TAM 43 29:20
8. Denise Berro SAC 43 29:42
9. Jane Poulsen STAN 43 31:55
10. Carol Lahti HMSC 44 36:19
11. Heidi Wilson UNAT 41 36:31
12. Jacquie McQuay DAM 43 36:58
13. Carol Haverstock DAM 40 39:32
         
Women 45 to 49      
1. Suzanne Heim-Bowen WCM 45 19:52
2. Kristine Albrecht UNAT 45 29:25
3. Elise Cronin UNAT 45 33:28
4. Tony Toohey RAMS 46 33:37
5. Kathy Beiler RAMS 49 35:57
         
Women 50 to 54      
1. Marianne Brems MELO 54 25:29
2. Julie Schaplowsky SMST 50 27:05
3. Jane Lee RAMS 54 28:16
4. Alena Soldatova UNAT 53 28:30
5. Sheila Monaghan TCAM 54 29:30
6. Wendy Roeca UNAT 54 36:23
7. Susan Bell RAMS 53 43:42
 
Women 55 to 59      
1. Ellen Rockholm UNAT 55 25:39
2. Linda Shoenberger SNM 55 25:49
3. Arline Thomas UNAT 56 34:09
4. Theresa Wistrom ACM 59 35:26
5. Beverly Connor BAM 56 48:48
         
Women 60 to 64      
1. Susan Munn DAM 64 29:26
2. Susan E. White TCAM 61 33:31
3. Sherrill Futrell UNAT 60 44:04
         
Women 65 to 69      
1. Donna Monroe WCM 69 35:04
2. Susan Springer STAN 65 35:54
3. Janet Olsen RAMS 66 38:02
4. Joyce M. Haworth WCM 66 39:20
         
Women 70 to 74      
1. Ann Lambertson SMMM 73 42:11
         
Men 19 to 24      
1. Andy Nonaka WCM 23 20:07
2. Abe Eustice VACA 24 28:07
         
Men 25 to 29      
1. Nate Mahoney BAM 28 25:36
2. Hans Riegeles DAM 25 26:42
         
Men 30 to 34      
1. Joe Dowd SMST 32 25:18
2. John Fusano UNAT 33 36:24
         
Men 35 to 39      
1. Jason Dunlap UNAT 36 31:37
2. Martin Brandt WEST 38 31:46
3. Isla Wallace WEST 39 33:08
         
Men 40 to 44      
1. David Boatwright WCM 41 22:02
2. Daniel Tilly VAM 41 22:11
3. Paul Johnson UNAT 41 23:39
4. Sam Seto UNAT 43 24:08
5. Steve Enos UNAT 42 28:21
6. Fred Perez SMST 42 30:31
7. Martin King SMST 40 31:38
 
Men 45 to 49      
1. Sandy MacDonald SAC 47 20:02
2. Craig Sheffer SAC 45 22:08
3. Brian Skuse BMW 47 22:16
4. Ron Emhoff TVM 48 22:25
5. Donald Buchheit UNAT 45 29:06
6. James Cooney SRM 49 31:18
7. Kris Anderson RAMS 49 31:20
8. Don Margolis UNAT 47 33:29
9. Mike Goodwin UNAT 49 34:06
10. Ken Skulina TVM 45 34:27
11. Kenneth Lalanne RAMS 49 36:24
         
Men 50 to 54      
1. Jim Clemmons MAM 53 22:27
2. Michael Horwath RATZ 53 23:01
3. Steve Thompson SMST 50 23:30
4. Stephen Small LNM 51 24:00
5. Scott Harris DAM 50 24:02
6. Noel Laverty SAC 51 24:31
7. Leslie Harder RAMS 50 24:59
8. James Christian SMST 51 25:25
9. Don Tatzin OAK 51 27:25
10. George Kellogg RAMS 51 28:42
11. Bill Kissick RAMS 51 29:19
12. Ron Scrivani UNAT 54 33:05
13. Mark Ordway UNAT 50 33:55
14. Mike Clemmons UNAT 50 44:27
         
Men 55 to 59      
1. Jim Merchant STAN 57 22:55
2. David Ugarkovich SAC 56 25:38
3. Tom Davies WACM 59 26:44
4. James Burror AAM 55 26:51
5. David Harmer TCAM 56 27:08
6. Dennis Robinson VAM 55 29:29
7. Charles A. Mallory TCAM 55 36:34
8. Steve Metzgar RAMS 55 41:38
9. Robert Albrecht UNAT 58 50:26
         
Men 60 to 64      
1. Allan Cartwright LNM 61 23:54
2. Ralph Brott BMW 64 27:01
3. David Fairfield TCAM 64 27:28
4. Frank Hecm TCAM 63 28:22
5. Ross Shoemaker SMMM 61 41:53
6. Lloyd Kearns UNAT 63 46:05
         
Men 75 to 69      
1. A. Emory Haworth WCM 67 31:14
2. Juhta Lingys SMMM 67 37:24
         
Men 70 to 74      
1. Roger Campbell SMMM 73 35:42
         
Men 75 to 79      
1. Stan Aldrich SAC 78 38:37
    1-Mile    
Men 80 to 84      
1. Fred Rogers USF 80 57:56
  







Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

4/12/02


Copyright © 2003 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/