Pacific Masters gif


Results
Fog City
Quadrathon



January 27, 2001

  
                        Fog Quad Meet 2002 - 1/27/2002                         
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kendig, Stephanie         29 RDO                    30.00      26.73  
  2 Rees, Karia E             29 Unattached             31.83      32.49  
  3 Barella, Lisa A           27 MVM                    32.00      37.27  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kendig, Stephanie         29 RDO                  1:05.00      57.74  
       28.35    57.74                                                      
  2 Rees, Karia E             29 Unattached           1:10.78    1:12.01  
       34.96  1:12.01                                                      
  3 Barella, Lisa A           27 MVM                  1:15.00    1:18.75  
       36.44  1:18.75                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kendig, Stephanie         29 RDO                  2:15.00    2:06.53  
       29.77  1:01.88  1:34.41  2:06.53                                    
  2 Rees, Karia E             29 Unattached           2:42.97    2:36.10  
       36.08  1:16.00  1:57.13  2:36.10                                    
  3 Barella, Lisa A           27 MVM                       NT    3:05.93  
       41.14  1:28.67  2:16.67  3:05.93                                    
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kendig, Stephanie         29 RDO                  6:15.00    5:41.21  
       31.76  1:05.71  1:40.37  2:15.35  2:50.19  3:25.04  3:59.37  4:33.66
     5:07.95  5:41.21                                                      
  2 Rees, Karia E             29 Unattached           7:15.38    6:49.23  
       37.53  1:19.15  2:01.24  2:43.09  3:24.40  4:05.77  4:47.37  5:29.54
     6:09.65  6:49.23                                                      
  3 Barella, Lisa A           27 MVM                       NT    7:36.86  
       38.57  1:23.66  2:09.64  2:57.04  3:44.63  4:32.05  5:19.82  6:07.26
     6:52.23  7:36.86                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreppel, Carrie           31 USF-PC                 30.50      29.49  
  2 Cox, Juliet E             33 EMBY                   29.20      29.59  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Juliet E             33 EMBY                 1:01.00    1:02.00  
       29.85  1:02.00                                                      
  2 Kreppel, Carrie           31 USF-PC               1:05.20    1:03.53  
       30.71  1:03.53                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Juliet E             33 EMBY                 2:12.00    2:15.36  
       31.04  1:04.82  1:40.06  2:15.36                                    
  2 Kreppel, Carrie           31 USF-PC               3:01.00    2:21.69  
       32.46  1:08.32  1:44.81  2:21.69                                    
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Juliet E             33 EMBY                 5:46.00    5:54.40  
       30.49  1:03.35  1:38.16  2:13.78  2:49.51  3:25.74  4:02.84  4:40.30
     5:17.87  5:54.40                                                      
  2 Kreppel, Carrie           31 USF-PC               7:25.01    6:25.39  
       36.17  1:14.93  1:53.52  2:32.67  3:11.52  3:50.69  4:30.06  5:09.68
     5:48.34  6:25.39                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferlin, Felicia F         38 BMW                    31.00      31.50  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferlin, Felicia F         38 BMW                  1:10.00    1:10.93  
       32.98  1:10.93                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferlin, Felicia F         38 BMW                  2:35.00    2:42.72  
       37.46  1:20.20  2:02.16  2:42.72                                    
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferlin, Felicia F         38 BMW                  6:35.00    7:14.09  
       38.83  1:20.76  2:03.47  2:46.17  3:29.57  4:13.92  4:59.81  5:44.85
     6:30.37  7:14.09                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Susan V          41 MVM                    28.86      29.59  
  2 Lepinski, Cokie           42 RHMS                   29.00      29.97  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Susan V          41 MVM                  1:03.00    1:04.85  
       31.26  1:04.85                                                      
  2 Lepinski, Cokie           42 RHMS                 1:09.00    1:05.97  
       31.81  1:05.97                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Susan V          41 MVM                  2:18.75    2:21.77  
       32.26  1:07.99  1:45.48  2:21.77                                    
  2 Lepinski, Cokie           42 RHMS                 2:30.00    2:27.65  
       34.16  1:11.81  1:50.13  2:27.65                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Susan V          41 MVM                  6:20.00    6:17.78  
       33.26  1:10.62  1:48.58  2:26.59  3:05.42  3:43.91  4:22.77  5:01.74
     5:40.10  6:17.78                                                      
  2 Lepinski, Cokie           42 RHMS                 7:15.00    6:35.74  
       34.54  1:12.97                    3:14.95  3:55.79  6:35.74         
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokars, Alice             48 BMW                    36.67      36.45  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokars, Alice             48 BMW                  1:20.73    1:19.39  
       38.72  1:19.39                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokars, Alice             48 BMW                  3:05.50    2:59.49  
       41.66  1:27.08  2:14.30  2:59.49                                    
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tokars, Alice             48 BMW                  8:34.44    8:11.13  
       44.64  1:33.07  2:22.72  3:12.92  4:03.40  4:53.69  5:44.55  6:34.29
     7:24.65  8:11.13                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeckley, Pauline          50 FOG                    37.00      38.26  
  2 Pashelinsky, Erin         54 USF-PC                 41.00      41.42  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeckley, Pauline          50 FOG                  1:30.00    1:22.05  
       39.97  1:22.05                                                      
  2 Pashelinsky, Erin         54 USF-PC               1:29.00    1:28.73  
       42.41  1:28.73                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeckley, Pauline          50 FOG                  3:00.00    3:03.07  
       41.64  1:27.46  2:12.87  3:03.07                                    
  2 Pashelinsky, Erin         54 USF-PC               3:14.00    3:13.29  
       43.41  1:32.43  2:21.62  3:13.29                                    
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeckley, Pauline          50 FOG                  7:40.00    7:59.42  
       44.81  1:33.85  2:22.39  3:10.59  3:59.72  4:48.83  5:38.67  6:26.10
     7:13.29  7:59.42                                                      
  2 Pashelinsky, Erin         54 USF-PC               8:27.00    8:15.27  
       43.67  1:32.93  2:23.90  3:14.44  4:05.23  4:56.64  5:47.30  6:37.12
     7:27.27  8:15.27                                                      
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Susan              59 TCAM                 1:33.68    1:35.00  
       45.59  1:35.00                                                      
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Susan              59 TCAM                 8:39.00    8:21.13  
       45.03  1:32.78  2:22.38  3:13.16  4:03.96  4:55.15  5:46.67  6:38.43
     7:30.23  8:21.13                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoek, Sara J             63 Unattached             37.00      37.14  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoek, Sara J             63 Unattached           1:24.00    1:25.28  
       40.31  1:25.28                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoek, Sara J             63 Unattached           3:07.41    3:09.48  
       44.41  1:33.33  2:22.38  3:09.48                                    
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoek, Sara J             63 Unattached           8:27.91    8:12.20  
       44.14  1:33.88  2:23.86  3:14.59  4:05.11  4:55.36  5:45.04  6:34.85
     7:24.16  8:12.20                                                      
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardcastle, Holden        24 USF-PC                 24.02      24.64  
  2 Leachman, Nathaniel       22 Unattached             29.00      26.86  
  3 Carse, Michaler           22 Unattached             27.00      28.04  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardcastle, Holden        24 USF-PC                 51.33      53.71  
       25.88    53.71                                                      
  2 Carse, Michaler           22 Unattached           1:02.00    1:01.28  
       29.29  1:01.28                                                      
 
Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardcastle, Holden        24 USF-PC               1:53.08    1:57.74  
       27.19    56.20  1:26.75  1:57.74                                    
  2 Leachman, Nathaniel       22 Unattached           2:30.00    2:15.67  
       31.94  1:06.71  1:41.95  2:15.67                                    
  3 Carse, Michaler           22 Unattached           2:25.00    2:24.27  
       32.30  1:09.45  1:47.36  2:24.27                                    
 
Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardcastle, Holden        24 USF-PC               5:11.52    5:17.56  
       28.85  1:00.10  1:32.03  2:04.07  2:35.99  3:08.07  3:40.44  4:12.55
     4:45.13  5:17.56                                                      
  2 Leachman, Nathaniel       22 Unattached           6:30.00    6:10.04  
       32.31  1:07.68  1:43.97  2:21.32  2:58.39  3:36.03  4:14.26  4:53.12
     5:32.01  6:10.04                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alan B               29 MVM                    26.00      26.25  
  2 Jepson, Lincoln           27 SCSC                   31.00      29.75  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alan B               29 MVM                    55.59      58.30  
       28.70    58.30                                                      
  2 Jepson, Lincoln           27 SCSC                 1:14.00    1:05.90  
       32.00  1:05.90                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alan B               29 MVM                  2:11.29    2:09.56  
       30.97  1:04.31  1:37.56  2:09.56                                    
  2 Jepson, Lincoln           27 SCSC                 2:45.00    2:30.76  
       33.88  1:11.33  1:51.37  2:30.76                                    
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alan B               29 MVM                  5:43.26    5:48.37  
       32.12  1:07.49  1:42.89  2:18.35  2:53.77  3:29.23  4:04.70  4:40.04
     5:14.61  5:48.37                                                      
  2 Jepson, Lincoln           27 SCSC                 7:15.00    7:02.40  
       34.42  1:13.77  1:54.65  2:37.09  3:20.74  4:04.73  4:49.26  5:35.25
     6:20.88  7:02.40                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sagisi, Patrick C         30 TOC                    22.50      22.85  
  2 Hale, William C           31 MAM-PC                 23.50      24.59  
  3 Mackem, Greg              33 USF-PC                 24.00      24.60  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sagisi, Patrick C         30 TOC                    50.00      50.11  
       23.87    50.11                                                      
  2 Hale, William C           31 MAM-PC                 54.60      53.37  
       25.22    53.37                                                      
  3 Mackem, Greg              33 USF-PC                 53.00      55.67  
       25.45    55.67                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sagisi, Patrick C         30 TOC                  1:45.00    1:53.69  
       25.77    53.89  1:23.61  1:53.69                                    
  2 Mackem, Greg              33 USF-PC               1:53.00    1:57.86  
       26.41    55.93  1:26.94  1:57.86                                    
  3 Hale, William C           31 MAM-PC               1:57.70    1:59.47  
       26.66    56.73  1:28.26  1:59.47                                    
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackem, Greg              33 USF-PC               5:10.00    5:23.84  
       28.62  1:00.07  1:32.15  2:04.37  2:36.56  3:09.44  3:42.63  4:16.00
     4:49.93  5:23.84                                                      
  2 Hale, William C           31 MAM-PC               5:30.00    5:29.25  
       28.50  1:00.02  1:32.37  2:05.16  2:38.41  3:12.34  3:46.49  4:20.69
     4:55.35  5:29.25                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutcheson, Jack           35 SMMM                   26.50      25.68  
  2 Glomstad, Steven S        37 TSUN                   27.00      27.69  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutcheson, Jack           35 SMMM                   58.00      58.29  
       27.33    58.29                                                      
  2 Glomstad, Steven S        37 TSUN                   55.00    1:01.39  
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chappell, Matthew D       37 TSUN                 5:45.00    5:31.69  
       29.01  1:00.86  1:33.16  2:05.95  2:39.28  3:13.24  3:47.60  4:21.99
     4:57.07  5:31.69                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartz, Joel A            43 SMMM                   26.00      26.32  
  2 Fry, Lauwrence            40 TSUN                   26.40      26.35  
  3 Silk, James C             42 TVM                    28.00      27.18  
  4 Campbell, Chris           40 MVM                    28.50      28.27  
  5 Gladstie, Andy            43 WAC                    28.00      28.59  
  6 Lawson, Alexander M       43 FOG                    30.00      29.77  
  7 Chapman, Michael V        41 MARIN                  33.00      31.02  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartz, Joel A            43 SMMM                   56.00      55.33  
       26.91    55.33                                                      
  2 Fry, Lauwrence            40 TSUN                 1:00.40      58.14  
       27.76    58.14                                                      
  3 Silk, James C             42 TVM                  1:00.00      59.21  
       28.75    59.21                                                      
  4 Gladstie, Andy            43 WAC                  1:02.00    1:00.90  
       28.82  1:00.90                                                      
  5 Campbell, Chris           40 MVM                  1:02.50    1:02.74  
       30.38  1:02.74                                                      
  6 Lawson, Alexander M       43 FOG                  1:15.00    1:07.58  
       31.89  1:07.58                                                      
  7 Chapman, Michael V        41 MARIN                1:25.00    1:11.63  
       34.27  1:11.63                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartz, Joel A            43 SMMM                 2:02.00    2:03.04  
       28.39    58.76  1:30.44  2:03.04                                    
  2 Silk, James C             42 TVM                  2:15.00    2:09.23  
       29.83  1:01.81  1:35.17  2:09.23                                    
  3 Fry, Lauwrence            40 TSUN                 2:12.40    2:11.21  
       31.56  1:05.03  1:38.27  2:11.21                                    
  4 Campbell, Chris           40 MVM                  2:25.50    2:21.24  
       32.79  1:08.19  1:44.76  2:21.24                                    
  5 Gladstie, Andy            43 WAC                  2:30.00    2:23.38  
       33.52  1:09.44  1:46.48  2:23.38                                    
  6 Lawson, Alexander M       43 FOG                  2:40.00    2:39.64  
       33.98  1:13.73  1:56.61  2:39.64                                    
  7 Chapman, Michael V        41 MARIN                3:00.00    2:42.82  
       36.23  1:18.84  2:03.10  2:42.82                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartz, Joel A            43 SMMM                 5:50.00    5:49.81  
       33.12  1:08.46  1:44.09  2:19.90  2:55.15  3:31.04  4:06.27  4:41.29
     5:16.12  5:49.81                                                      
  2 Fry, Lauwrence            40 TSUN                 6:04.00    5:49.86  
       32.18  1:07.80  1:43.98  2:20.28  2:55.86  3:31.40  4:06.91  4:42.30
     5:17.04  5:49.86                                                      
  3 Silk, James C             42 TVM                  6:00.00    5:50.57  
       32.49  1:07.75  1:43.21  2:18.54  2:54.00  3:29.58  4:05.05  4:40.70
     5:16.06  5:50.57                                                      
  4 Campbell, Chris           40 MVM                  6:30.50    6:32.69  
       34.34  1:12.21  1:51.69  2:31.75  3:11.87  3:52.56  4:33.00  5:13.33
     5:53.17  6:32.69                                                      
  5 Gladstie, Andy            43 WAC                  7:00.00    6:36.73  
       36.03  1:15.09  1:56.60  2:37.88  3:19.44  3:59.30  4:40.12  5:19.31
     5:58.25  6:36.73                                                      
  6 Lawson, Alexander M       43 FOG                  7:30.00    7:06.32  
       34.00  1:13.37  1:55.22  2:38.46           4:06.09  4:50.65  5:36.13
     6:22.29  7:06.32                                                      
  7 Chapman, Michael V        41 MARIN                8:00.00    7:26.08  
       34.89  1:17.55  2:03.61  2:49.97  3:36.55  4:23.86  5:10.88  5:57.80
     6:44.75  7:26.08                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norman, Mark B            47 Unattached             24.00      24.35  
  2 Small, Stephen A          49 TVM                    30.00      27.48  
  3 Stuart, Sidney            45 FOG                  3:50.00      32.62  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norman, Mark B            47 Unattached             55.00      55.35  
       25.71    55.35                                                      
  2 Small, Stephen A          49 TVM                  1:05.00      58.42  
       28.21    58.42                                                      
  3 Stuart, Sidney            45 FOG                  1:25.00    1:14.80  
       33.56  1:14.80                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Small, Stephen A          49 TVM                  2:15.00    2:08.06  
       29.77  1:02.40  1:35.41  2:08.06                                    
  2 Norman, Mark B            47 Unattached           2:10.00    2:31.86  
       32.39  1:10.93  1:52.41  2:31.86                                    
  3 Stuart, Sidney            45 FOG                  3:20.00    2:38.80  
       36.77  1:17.55  1:58.65  2:38.80                                    
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Small, Stephen A          49 TVM                  6:15.00    5:48.61  
       30.88  1:04.92  1:39.56  2:14.57  2:49.22  3:25.20  4:00.94  4:36.55
     5:13.20  5:48.61                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schieller, Randy          53 USF-PC                 27.30      29.29  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schieller, Randy          53 USF-PC               1:06.00    1:07.40  
       31.72  1:07.40                                                      
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schieller, Randy          53 USF-PC               6:45.00    7:27.13  
       37.11  1:16.83  2:00.74  2:46.49  3:33.41  4:20.66  5:07.75  5:56.26
     6:42.79  7:27.13                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Larry N          56 LODI                   28.00      28.44  
  2 Klimp, John M             56 STAN                   35.00      37.44  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Larry N          56 LODI                 1:04.00    1:04.59  
       30.68  1:04.59                                                      
  2 Klimp, John M             56 STAN                 1:20.00    1:21.13  
       38.94  1:21.13                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Larry N          56 LODI                 2:30.00    2:36.23  
       33.40  1:12.20  1:55.15  2:36.23                                    
  2 Klimp, John M             56 STAN                 2:45.00    2:55.39  
       39.89  1:24.97  2:11.40  2:55.39                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Larry N          56 LODI                 7:00.00    7:12.77  
       33.99  1:13.64  1:58.01  2:42.84  3:28.91  4:15.15  5:01.27  5:47.01
     6:32.98  7:12.77                                                      
  2 Klimp, John M             56 STAN                 7:15.00    7:39.34  
       41.42  1:27.10  2:14.08  3:00.96  3:47.68  4:34.06  5:20.63  6:07.67
     6:53.79  7:39.34                                                      
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Dick A          64 SMMM                   30.00      30.37  
  2 Fasbender, Barry A        64 STAN                   33.07      34.09  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Dick A          64 SMMM                 1:10.00    1:09.40  
       33.87  1:09.40                                                      
  2 Fasbender, Barry A        64 STAN                 1:14.93    1:18.22  
       38.32  1:18.22                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Dick A          64 SMMM                 2:40.00    2:36.00  
       36.08  1:16.87  1:58.68  2:36.00                                    
  2 Fasbender, Barry A        64 STAN                 2:43.66    2:51.21  
       39.73  1:24.57  2:09.56  2:51.21                                    
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Dick A          64 SMMM                 8:00.00    6:53.29  
       37.33  1:18.94  2:01.11  2:43.09  3:25.58  4:08.06  4:50.83  5:32.22
     6:14.22  6:53.29                                                      
  2 Fasbender, Barry A        64 STAN                 7:08.49    7:11.61  
       39.16  1:23.58  2:08.79  2:53.91  3:38.33  4:22.98  5:07.04  5:50.72
     6:32.72  7:11.61                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Daniel           68 USF-PC                 28.00      29.63  
  2 Snoek, Peter E            67 Unattached             39.19      40.86  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Daniel           68 USF-PC               1:05.00    1:07.61  
       32.20  1:07.61                                                      
  2 Snoek, Peter E            67 Unattached           1:35.67    1:40.30  
       45.76  1:40.30                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Daniel           68 USF-PC               2:35.00    2:41.59  
       36.35  1:18.64  2:01.48  2:41.59                                    
  2 Snoek, Peter E            67 Unattached           3:43.29    3:50.76  
     1:51.79  2:54.73  3:50.76                                             
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Daniel           68 USF-PC               7:10.00    7:14.65  
       39.73  1:23.84  2:08.46  2:52.45  3:36.76  4:21.60  5:06.38  5:50.59
     6:34.32  7:14.65                                                      
  2 Snoek, Peter E            67 Unattached          10:23.19   10:25.55  
       55.36  1:56.08           4:05.76  5:08.75  6:14.06                  
     9:27.14 10:25.55                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Robert F      74 SMMM                   36.00      35.20  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Robert F      74 SMMM                 1:25.00    1:20.06  
       38.36  1:20.06                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Robert F      74 SMMM                 3:20.00    3:00.52  
       40.57  1:25.31  2:13.88  3:00.52                                    
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Robert F      74 SMMM                 9:00.00    8:21.00  
       44.66  1:32.97  2:22.95  3:13.68  4:05.74  4:57.21  5:49.49  6:41.32
     7:32.13  8:21.00                                                      
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, John C              77 FOG                    50.00      45.70  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, John C              77 FOG                  1:55.00    1:41.38  
       47.65  1:41.38        






Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

1-27-02


Copyright © 2002 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/